Polski rekord ZUS pobity! „Za jedną emeryturę mogłaby pojechać w podróż dookoła świata”

W województwie kujawsko-pomorskim jedna z emerytek pobiera co miesiąc ponad 21,5 tys. zł. To nowy polski rekord ZUS.

Najbogatsza emerytka w Polsce wniosek o świadczenie złożyła dopiero w wieku 81 lat. Ma za sobą 61 lat pracy, a od czterech lat świadczenie ZUS podwyższa jej również waloryzacja. W tym roku podniosła ona emeryturę rekordzistki o, bagatela, 800 zł.

Emerytka z kujawsko-pomorskiego przebiła tym samym najbogatszego dotąd emeryta z woj. lubelskiego, który co miesiąc odbiera z ZUS ponad 21 tys. zł. Także ten rekordzista na emeryturę przeszedł dopiero po osiągnięciu 80 lat i przepracowaniu 61.

Emerytur i rent powyżej 20 tys. zł jest jednak w Polsce zaledwie kilka. Takich powyżej 10 tys. zł nieco więcej. Co ciekawe, wśród ZUS-owskich rekordzistów w tej kategorii są nauczyciele. Emerytowany wykładowca akademicki z Dolnego Śląska dostaje 16 tys. zł po 57 latach pracy. Tyle samo pobiera emerytowana nauczycielka z woj. świętokrzyskiego.

11 KOMENTARZE

  1. A gdzie ci ludzie pracowali? Bo trudno sobie wyobrazić, że w normalnym miejscu pracy.

  2. A ile biorą sędziowie, którzy nie płacą składek, a dostają z 80% tego dostali od nas, a my składając się na nich dostajemy 48% z poborów, a oni bronią konstytuty łamiąc Art 32 o równości wobec prawa. O chłopach wpłacających 5% emerytur i mundurówce nie wspomnę.

  3. Trzeba być nienormalnym , aby 61 .at opłacać największego polskiego złodzieja .

    • TO WSZYSTKO CO SIE DZIEJE W POLSCE TO CHORE I WYPACZONE TO LUDZIE CHORZY RZADZA W POLSCE I POMIATAJA BIEDNA GRUPA LUDZI CIEZKO PRACUJACYMI OKRADAJAC ICH NIE TYLKO ZE ZDROWIA ALE I Z ZYCIA CHORY SYSTEM FUNKCJONOWANIA PANSTWA POLSKIEGO RUJNUJE NAJBIEDNIEJSZA GRUPE SPOLECZNA KTORA WEGETUJE CIEZKO PRACUJAC JEST PSZUKIWANA PRZEZ TAKICH CO UWAZAJA SIE ZA INTELIGENTOW NIC NIE ROBIA OKRADAJA LUDZI PRACY OBECNIE WIELU PROFESOROW SIE WYPOWIADA ZE POLSKA JEST TYLKO TEORETYCZNIE CI CO DUZO ZARABIAJA SA SZCZESLIWI ALE BIEDNA GRUPA SPOLECZNA NIEOBCHODZI NIKOGO CO TO ZA PANSTWO KTORE ZMIENIA RZADY WLADZY JAK REKAWICZKI ??? WSTYD I HANBA NIEMA STABILIZACJI SZTUCZNE UTOPIJNE RZADY I WLADZA KTORA WMAWIA ZE TRZEBA PRACOWAC AZ DO SMIERCI A SAMI CHELPIA SIE W DOBROBYCIE ZA WMAWIANIE GLUPOT ZA OSZUKIWANIE ZA OKRADANIE LUDZI CIEZKO PRACUJACYCH OGLUPIAJAC WSZYSTKICH I OBARCZAJAC PODATKAMI JEDNO JEST PEWNE POLSCE NARODOWY BANK POLSKI POWINIEN WDROZYC NOWY NOMINAL O KWOCIE 1 TYSIACA ZLOTY Z OKAZJI 100LECIA ODZYSLANIA NIEPODLEGLOSCI JEDNO JEST PEWNE POLSKA STABILNA TO EMERYTURY I RENTY BEZ PODATKOW BY KAZDY WIEDZIAL POLAK ZE POLSKA TO JEGO OJCZYZNA A STOLICA TO WARSZAWA JEDNO JEST PEWNE I LUDZKIE ZE PFRON POWINIEN WYPLACAC PIENIADZE LUDZIOM CHORYM Z RACJI PRZYNALEZNOSCI ICH DO GRUPY INWALIDZKIEJ PRZYZNANEJ PRZEZ MOPS NIEZALEZNIE CZY MAJA INNE DOCHODY A NIE PRACODAWCOM ZATRUDNIAJACYCM TE OSOBY KAZDY WIE ZE ZUS TO ODREBNA INSTYTUCJA METALNOSC W DOBIE DZISIEJSZEJ POLAKOW WLADZ RZADZACYCH JEST CHORA A ZMIENIA TO RZADY ELIT RZADZACYCH POLAKOW DLA POLAKOW DLA INNYCH POKOLEN BY CI CO SIE WYUCZA NIEMUSIELI WYJEZDZAC Z KRAJU ZA CHLEBEM INACZEJ POLSKA BEDZIE SPYCHANA NA DNO I BIEDE NAWET TERAZ KIEDY OGRANICZA SIE HANDEL W NIEDZIELE SZKOLY POLSKIE PANSTWOWE A NIE OKUPOWANE PRZEZ KSIEZY I KATECHETKI RELIGIA POWINNA WROCIC DO SAL KATECHETYCZNYCH W SZKOLACH POWINNO WDROZYC NAUKI ETYKI SAMO DZWIGANIE PRZEZ MALE DZIECI SZKOLNYCH RZECZY NA ICH MALYCH BIEDNYCH KREGOSLUPACH NICZEGO NIE ZMIENI NA LEPRZE TYLKO NOWE POKOLENIE WYROSNIE CHORE ZE SKRZYWIONYM KREGOSLUPEM I SZCZERBATE TAKIEJ POLSKI TERAZ CHCA WODZOWIE U WLADZY BO ONI TYLKO MOWIA NIC NIE ROBIA DLA DOBRA POLSKI DLA DOBRA NARODU POLSKIEGO

  4. System zakłada śmierć emeryta/emerytki w wieku 80/85 lat i wypłacenie mu do śmierci pewnej kwoty.
    Jeśli ktoś zapłacił 2-3 razy więcej składek a przewidywany czas ich wypłacania wynosi 5 lat to nic dziwnego że dostaje naście tysięcy.

  5. A mnie ciekawi ile wzial autor tego artykulu za reklame ZUS. Przeciez to bzdura. To co? W chwili kiedy mamy wiek emerytalny to nasza skladka w rewaloryzacji wynosi +50 %? Albo to jest artykol na zlecenie albo sprawa tej pani powinna zajac sie prokuratura

Comments are closed.