Skandal! Poseł PiS wjechał w grupę dzieci. Sąd umorzył sprawę, pirat drogowy zapłaci tylko mandat bo jest posłem

Poseł Piotr Babinetz/fot. PAP/Paweł Supernak
Poseł Piotr Babinetz/fot. PAP/Paweł Supernak

Pomimo, że to PiS jest przodownikiem w hasłach o „sędziowskiej kaście” to jednak, jak pokazuje ta sprawa, bycie członkiem partii rządzącej mocno pomaga w życiu. Piotr Babinetz, poseł Prawa i Sprawiedliwości nie usłyszy zarzutów za wjazd samochodem w grupę dzieci. Prokuratura umorzyła śledztwo.

„Dalsze czynności będą prowadzone w ramach postępowania wykroczeniowego” – poinformował Zbigniew Piskozub, prokurator rejonowy w Brzozowie.

Co to oznacza? Jak wskazują eksperci, sprawa trafi do policji, a ta ma dwa wyjścia: nałożyć mandat w wysokości 500zł za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego, bądź uznanie, iż nie ma winnego ponieważ wydarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem.

„Policja może uznać, że doszło do nieszczęśliwego wypadku i nikt nie ponosi za to winy. Może też uznać, że poseł naruszył przepisy o ruchu drogowym oraz skierować do sądu wniosek o ukaranie za wykroczenie. W takiej sytuacji sąd może nałożyć na polityka grzywnę. Oczywiście posłowi przysługuje immunitet, może jednak się go sam zrzec albo sejm może ten immunitet uchylić” – mówi dziennikarzom SE.pl karnista Piotr Kruszyński.

Przypomnijmy, chodzi o wypadek z udziałem posła Babinetza oraz trójki chłopców idących poboczem. Auto prowadzone przez polityka PiS, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30km/h straciło przyczepność i zjechało do pobocza na przeciwległej stronie. Na nieszczęście szło tam trzech chłopców.

„Kolega, który szedł pierwszy najmniej dostał, bo samochód lekko go drasnął. Drugi dostał w brzuch i bark. Ja szedłem ostatni i uderzył mnie zderzakiem w okolice kolana i łokcia” – relacjonował jeden z nich.

Obecnie poseł przechodzi leczenie. Według kolegów z partii ma uszkodzone kręgi i jego rekonwalescencja potrwa kilka tygodni.

Źródło: SE.pl / NCzas.com

11 KOMENTARZE

  • może tak, może nie – ostrożnie z wydawaniem wyroków. Oczywiście jestem za tym, żeby karać posłów jak wszystkich innych, jesli przekroczył prędkość powinien za to odpowiedzieć

 1. PZPR+

  Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
  Wiedziała, jak cudze pieniądze wydawać.
  Krzywousty premier (Pinokio z oblicza)
  Może z komuchami w jednych szrankach stawać.

  Komu pomóc? – Nowy urząd za urzędem
  Powstaje wciąż w Polsce i rozstrzyga kwestię.
  (Zostawić odpowiedź darczyńcom jest błędem?
  Tak, bo podatnicy to bez serca bestie!)

  „Pięćset plus” plus plusy przeróżne wylicza
  Minister Rachwalska. Gierek zmartwychwstaje!
  Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
  Jest z plusem. Krzyżykiem prawicę udaje.

 2. Oto PiS-owska obługa i arogancja. To samo było za czasów PO-PSL. I to się raczej nigdy nie zmieni. H.j im w zad. Teraz czas na Ruch Narodowy.

 3. Co się stało tym dzieciom. Czy to siniaki, czy dzieci w ciężkim stanie są w szpitalu. Artykuł jest głupawo tendencyjny. Jechał 30 km na godzinę czy 60? Wpadł w poślizg, bo był lód pod śniegiem, czy cała trasa była oblodzona a ten grzał jak kretyn. Naprawdę głupawy artykuł. Osądza i napuszcza czytelników na osądzanie bez jakichkolwiek informacji.

 4. Dokładnie wszystkie znaki wskazują że wkrótce przeleje się czarna goryczy. A wtedy nie zdążą uciec bo nie polapia się w znakach . Naród pamięta nie ma świętości.

 5. A poseł dozwoloną prędkość przekroczył? Bo tego – najważniejszego – nie napisaliście…

Comments are closed.