Trzaskowski już zaczyna swoje rządy w Warszawie! „Nie wykluczam podwyżek za wywóz śmieci”

Rafał Trzaskowski. Foto: PAP/Paweł Supernak
Rafał Trzaskowski. Foto: PAP/Paweł Supernak

Oj, idzie drożyzna. Nowy prezydent Warszawy rozpoczyna swoje rządy od podwyżek! „Nie wykluczam podwyżek za wywóz śmieci, podobnie jak podwyżek za prąd wynikających z nieodpowiedzialnej polityki energetycznej PiS” – powiedział Rafał Trzaskowski.

„Zrobię wszystko, żeby obciążenia dla warszawiaków były najmniejsze, czekam na rządowe rekompensaty dla samorządów” – powiedział.

Trzaskowski był też pytany o to, że „Ministerstwo Środowiska, alarmuje, że Warszawa może stać się drugim Neapolem”. Odpowiedział, że powołał zespół pod kierownictwem prezydenta Michała Olszewskiego, który zajmie się tym, żeby od 1 stycznia śmieci mogły być wywożone na „specjalnych zasadach”.

„Kilka tygodni zajmie nam, żeby segregacja była pełna. Przeprowadzam audyt. Nie pozwolę na to, żeby stolica utonęła w śmieciach, jak chce PiS.”

„Widzę pomysły Ministerstwa Środowiska z PiS, który robi wszystko, żeby utrudnić nam uporanie się ze śmieciowym problemem, zapowiadając zamykanie instalacji bez żadnego powodu w województwie, żebyśmy nie mieli gdzie wozić śmieci” – powiedział.

Jak dodał, osoby, które nie segregują śmieci powinny ponosić większe koszty za ich wywóz.

11 KOMENTARZE

 1. teraz w warszawce bedzie tak trzaskowski ,za wszystko co mu nie wyjdzie w rzadzeniu bedzie winien pis ,paranoik, musze wtracic wypowiedz ,myszki agresorki,po jest po to by walczyc z pisem malpo ..pamieaj ze ich wybrala wiekszosc ,gdzie twoja demokracja ,konstytucja ,,oblakana npo, jestes 00 ,,

  • Gdyby nie antypisowska histeria to może udało by się wybrać na prezydenta Warszawy mniejszego idiotę.
   W ty sensie Trzaskowski to wina pisu.
   A ta pinda to jakaś koszmarna pomyłka, gdy ją słyszę to jestem skłonny zostać zwolennikiem aborcji – w przypadkach takich jak ona aborcja powinna być ustawowym nakazem.

 2. zara, zara; od dzisiaj przestańmy płacić za wywóz śmieci posegregowanych – niech płacą ci, co za nich robimy tę robotę, czyli firmy śmieciowe; przecież to co robią z nami – przekształcają nas w śmieciarzy, woła o pomstę do Nieba; to po cholerę są te różne takie śmieszne PUK-i itp. mafijne firmy od śmieci? nie czasem do zbierania, segregowania i odsprzedawania odzyskany surowiec? dość tego, trzeba chyba, wzorem Francuzików, wyjść na ulicę, śmieci zabrać ze sobą i podrzucić pod urzędy; tam mają czas na wymyślanie bzdur, to jak zajmą się pożyteczną robotą, to może braknie im czasu na te bzdury, a może nawet i zmądrzeją;

  • Poza tym urzędy powinny być czynne w niedzielę tak żeby każdy mógł załatwić sprawy bez zwalniania się z pracy.

 3. R. Trzaskowski jak Morawiecki będzie wyciągać pieniądze od ludzi na socjalistyczne, lewackie pomysły

 4. Nie jestem warszawiakiem ale u mnie w mieście też to planują. My mamy prostą zasadę na osiedlu, pier….. to mają zabrać te śmieci bo śmieciarze są od tego bo taką pracę wybrali. Bunt będzie jeśli będą kazać w blokach mieszkalnych będą kazać segregować na 6 czy 7 śmietników.

 5. Lewackie bydlaki doszły do tego że każą ludziom wykonywać robotę należącą do śmieciarzy i wielu to łyka uważając że tak powinno być. A tak poza tym to w ogóle warsiawce należy się wszystko co najgorsze za to co sobie wybrała. O ile nie było to gigantyczne fałszerstwo.

 6. Skads trzeba wziac na „darmowe” zlobki i inne obietnice. Teraz placz? Bylo myslec, ze NIE MA NIC ZA DARMO. Nawet w gebe za darmo nikt nie daje. Zawsze jest za cos.

 7. Naprawdę jakaś amnezja w PiSie?
  Najpierw wojewoda blokuje nowoczesną spalarnię niezbędną Warszawie: „Mazowsze utonie w śmieciach? Wojewoda cofnął decyzję marszałka, Unia może zabrać nam pieniądze” – konkretnie przepadło 560 milionów dotacji UE na spalarnię!
  Minister środowiska blokuje zezwolenia: „W rejonie Warszawy tylko jedna decyzja ministra środowiska jest pozytywna. Podpisał się pod licencją dla firmy Byś i jej sortowni na Bielanach. – Odwołujemy się już kolejny raz, minister jest nieugięty – mówi właściciel jednej z firm”

Comments are closed.