Potworna choroba zabiła posłankę PiS-u i bliską przyjaciółkę Kaczyńskiego. Kim była Jolanta Szczypińska?

Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński (PiS). / fot. PAP
Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński (PiS). / fot. PAP

Napłynęły do nas smutne informacje o tym, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Jolanta Szczypińska zmarła, po ciężkiej walce z rakiem. Kim była mało znana osoba z najbliższego kręgu Jarosława Kaczyńskiego?

Jolanta Szczypińska zmarła dnia 8 grudnia 2018 roku, w wieku 61 lat. Przez lata zasiadała w Sejmowych ławach, była posłanką na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Od samego początku związana była z Prawem i Sprawiedliwością.

Posłanka przez lata cierpiała na chorobę nowotworową, która została zdiagnozowana u niej 10 lat temu. Posłanka dwukrotnie walczyła z rakiem macicy, który dawał o sobie znać także kilka lat po pierwszym leczeniu.

W ostatnim czasie wydawało się, że wszystko jest już dobrze. Nowotwór nie dał jednak o sobie zapomnieć. 23 listopada posłanka trafiła do szpitala w stanie ciężkim, z którego już nie wyszła.

Prywatnie Szczypińska jest bliską przyjaciółką Jarosława Kaczyńskiego, kilka lat temu pojawiły się nawet informacje o ich rzekomym romansie. Wiadomo, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie odwiedzał swą bliską przyjaciółkę, był u niej także kiedy ostatnio trafiła do szpitala.

Przez lata Szczypińska zasiadała obok Kaczyńskiego w Sejmie, a nawet kiedy ten zaczął promować inne osoby, miała duży wpływ na jego decyzję. – Nawet będąc w cieniu, czuwam nad partią i prezesem – mówiła kilka lat temu „Faktowi”.

Comments are closed.