Zmiennopłciowi wykańczają kobiecy sport. 100-kilowy chłop Mouncey największą gwiazdorem kobiecej reprezentacji Australii [FOTO]

Hannah Mouncey, gwiazdor australijskiej kobiecej reprezentacji piłki ręcznej. Źródło: Twitter/Capslock Hustla
Hannah Mouncey, gwiazdor australijskiej kobiecej reprezentacji piłki ręcznej. Źródło: Twitter/Capslock Hustla

Niejaka Hannah Mouncey de domo Callum Mouncey został największa gwiazdorem kobiecej  piłki ręcznej w Australii. Ten mierzący sobie 190 cm wzrostu  zmiennopłciowiec jeszcze w 2016 roku grał w męskiej reprezentacji Australii.

29-letni dziś Hannah Mouncey w 2015 roku jeszcze jako Callum umyśliła sobie, że zostanie kobietą. Wtedy grała w męskiej reprezentacji piłki ręcznej. Wcześnie jeszcze była zawodnikiem australijskiego rugby.

Jeszcze rok temu nie został dopuszczony do rozgrywek w lidze kobiecej, ale od tego sezonu już może grać.

Mouncey ma 190 wzrostu i waży około 100 kg. Odkąd pojawił się na parkietach w kobiecej lidze piłce ręcznej stał się jej największym gwiazdorem. Szybko trafił nawet do reprezentacji i teraz prowadzi Australię ku zwycięstwom w Mistrzostwach Azji w Piłkę Ręczną.

Mouncey rozpędza się z meczu na mecz. Przeciwko Kazaszkom zdobył 4 gole, ale Japonkom i Irankom strzelił po osiem.

Mouncey skarży się iż zarzuca mu się zbyt duża wagę. Według niej przy tak szybkiej i dynamicznej grze jaka jest piłka ręczna duża waga wcale nie jest dużym atutem.

Twierdzi również, że krytykując go krzywdzi się tez inne kobiety i dziewczęta.

„Pomyslicie jaki przekaz na temat ich ciał płynie do kobiet i dziewcząt. Mówi się im, że jak są zbyt duże, to nie mogą grać. To wsteczne i niebezpieczne” – pisał w brytyjskim „The Guardian”.

zmiennopłciowy_rugby_nczas
Źródło: Twitter

Comments are closed.