Morawiecki zwariował! Podatkowy armagedon 2019. Od nowego roku cała masa podwyżek i zmian w podatkach [ZESTAWIENIE]

Premier Mateusz Morawiecki. / Źródło: PAP/Bartłomiej Zborowski
Premier Mateusz Morawiecki. / Źródło: PAP/Bartłomiej Zborowski

Od nowego roku szykują się radykalne zmiany w systemie podatkowym, przedstawiamy Wam zestawienie tego, co zmieni się od stycznia. Od nowego roku zmienią się zarówno zasady płacenia i stawki obowiązujących już podatków, dojdą także nowe, wśród nich m.in. exit tax, danina solidarnościowa. Doliczyć do tego należy szykowaną podwyżkę cen paliwa oraz prądu.

Po pierwsze zmiany w systemie inwigilacji, zwanym też składaniem zeznań podatkowych. Od nowego roku rozliczenia PIT dokonają za nas urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej, a rolą podatnika będzie sprawdzenie przygotowanego dokumentu oraz jego akceptacja lub odrzucenie. Dane mają być pozyskiwane na podstawie informacji z ubiegłego roku.

Od 2019 roku wzrośnie też kwota wolna od podatku „dla bezrobotnych”. Podatków nie będą musieli odprowadzać ci, którzy zarobią w ciągu roku mniej niż 8000 złotych, do kwoty 13000 złotych kwota wolna będzie malała od 8000 do 3091 złotych. Ta ostania będzie obowiązywała dla zarabiających od 13000 złotych do 85528 złotych. Powyżej tej kwoty kwota wolna będzie spadała, aż przy zarobkach 127000 złotych wyniesie okrągłe 0.

Rok rządów Mateusza Morawieckiego to w sumie 12 nowych podatków lub podwyższania obecnych. Wzrośnie między innymi VAT na wiele produktów, w tym fast-foody, podstawowa stawka VAT, czyli 23 procent, została utrzymana mimo zapowiedzi jej obniżenia. W przyszłym roku więcej zapłacą też najbogatsi. Ci zrzucą się przez populistyczną reakcję rządu na protest niepełnosprawnych.

Kolejna zmiana to wprowadzenie tzw. Exit TAX. Podatek ten będzie odprowadzany przez firmy, które zdecydowały się na przeniesienie działalności za granicę. W ten sposób rząd chce zatrzymać choć część przedsiębiorstw, które przenoszą swoją działalność do krajów o korzystniejszym systemie podatkowym. Kolejną będzie rzekoma zmiana w CIT, czyli obniżenie stawki dla małych przedsiębiorstw z 15 do 9 procent.

Tę zmianę celnie wyśmiewał już Jacek Wilk. – Ten podatek, to 9 procent, zapłaci może 1 procent firm, bo to jest podatek od osób prawnych. Tam są takie obostrzenia, tak niskie progi, że tak naprawdę jakiś znikomy procent się na to załapie. Jeżeli ktoś wie, jak działa gospodarka, to to jest śmieszne – powiedział poseł Wolności.

Zmianie ulegnie także opodatkowanie kryptowalut. Od nowego roku przychody z obrotu kryptowalutami będą zaliczane do przychodów z kapitałów pieniężnych. Przepisy wprowadzają stałą 19-procentową stawkę podatku. Kolejną zmianą jest wprowadzenie obowiązku posiadania kas online, w które przedsiębiorcy będą musieli wyposażyć się do końca stycznia.

Już w tym roku wprowadzono obowiązek raportowania Jednolitych Plików Kontrolnych, początkowo miało się to odbywać codziennie, z tej zmiany na szczęście zrezygnowano. Zamiast tego jednak przedsiębiorcy będą musieli raportować pliki JPK na każde żądanie fiskusa. Od nowego roku wzrasta również akcyza, którą objęte zostaną e-papierosy, nowe przepisy oznaczają wzrost cen i więcej obowiązków dla sprzedających.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie opłaty paliwowej w wysokości 10 groszy na litrze paliwa. Wzrosną znacząco także ceny prądu, rząd jednak zapowiadał już powołanie „perpetum debile” i z pieniędzy uzyskanych w ramach podwyżek będzie wypłacał dopłaty. Wzrost cen paliwa i prądu oznacza, że wzrosną ceny WSZYSTKICH produktów, przy produkcji i transporcie każdego bowiem produktu, wykorzystywane jest paliwo i energia.

Jak więc widać od nowego roku czeka nas podatkowy armagedon, a opisane przez nas zmiany nie są z całą pewnością wszystkimi, które mają się pojawić. Do tego warto dodać kolejne debilne pomysły, które prawdopodobnie zostaną wprowadzone w przyszłym roku, takie jak obowiązek wydawania paragonu PRZED zapłatą, a także podatek od samochodów o silnikach powyżej 2 litrów, czyli między innymi używanych do transportu towarów.

58 KOMENTARZE

 1. Jak to ktoś kiedyś mądry powiedział „WY POLAKOM NIE MUSICIE DAWAĆ!!!! TYLKO IM NIE ZABIERAJCIE!!!!! POLACY SOBIE DADZĄ RADE”

 2. No i co wyborcy pisu. Niespodzianka,ale życzę wam wszystkiego najgorszego,a do gara kolo gwoździ.

 3. Żryjcie glony!

  Wkrótce w Holandii taksy nowe –
  Za przelot. Dekarboksylacja!
  Jest dla natury bardziej zdrowe
  Pedałowanie… Święta racja!

  Święta, bo również z Watykanu
  Są w Katowicach delegaci.
  (Rowery dla świętego stanu?
  W nadwadze bardzo się opłaci!)

  Na zlot religii klimatycznej
  Trzysta milionów Polska buli.
  Czy są tu, wśród celebry licznej,
  Też na pedałów walor czuli?

  Pewnie tak, ale przylecieli
  Jednak… Nie przypedałowali!
  Dwutlenek lekko wypie.rdzieli.
  Taksy na przelot nie wydali…

  Za to nas uczą celebryci,
  Co się na wszystkim zawsze znają,
  Że „Ziemia wkrótce się nasyci
  Strasznym dwutlenkiem”. No i sr.ają.

  Sr.ają, bo karmi miłych gości
  Rząd polski. (Kieszeń podatnika
  Nie jest obiektem dlań litości!
  Globklikę tuczy polska klika.)

  Czy watykańscy delegaci
  Pierwsi to dla przykładu zrobią:
  Eko-post? Wzór dla eko-braci.
  Nie, już łyżkami michy żłobią!…

  Czy inni mówcy, co wzywają
  Bez przerwy do wstrzemięźliwości,
  A na sabaty wciąż latają;
  Czy czasem chociaż jeden pości?!

  Gdzie tam! (Bo gdyby to robili,
  Byłby już „wyczyn” otrąbiony.)
  Dajcie choć dobry przykład, czyli
  Ratujcie Ziemię: żryjcie glony!

  • Janosik

   Gazda „Gazetę” odłożył i pyka
   Zeźlony sobie z fajki.
   „Chociażem górol, to ja Janosika
   Nie chwalę. To są bajki!

   Powiem jak było u nas na Podhalu,
   A nie jak kłamstwa pisom:
   Ludzie złodziei brali i bez żalu
   Patrzyli jak ci wisom…

   Te dziennikarze głupi jak barany,
   Żeby chwalić złodziei…
   Złodziej był taki Strauss Cahn – zastrausscahny
   O tych biednych – tfu! – gei.

   A co do czego, nie płacił za loda
   I zwiewał z Hameryki.
   Lenin tez dług tu zostawił… Słów szkoda!
   To są te Janosiki.

   Ten nasz był nie nasz, on z madziarskiej strony…
   Czy gdyby czynił dobro,
   To czy by po tym, jak był osądzony,
   Zwisł za pośrednie ziobro?”

   Baca wystukał fajkę i odłożył:
   „Jak mawia ksiądz dobrodziej:
   Oby człek takich pięknych czasów dożył,
   Że złodziej zwie się złodziej.”

  • A mi szkoda Ciebie. Nie twoje pieniadze to co sie nimi rzadzisz?? Zarob sobie i rozdawaj a nie z kieszeni innych cwaniaczku polaczku.

   • Włos milionerom z głowy nie spadnie. Lepiej obciążyć wyższym podatkiem tylko najbogatszych, niż uderzać w całe społeczeństwo podwyżką cen paliw. Milionerzy to jest garstka, ja płakać z ich powodu nie będę.

    • Tylko ze dla urzędników milionerzy to się już od 10k misięcznie zaczynają

    • Dopóki Cię taki milioner nie zwolni, bo dojdzie do wniosku, że już go na Ciebie nie stać z powodu zwiększenia obciążeń na rzecz państwa. Jego kumple zrobią to samo. Jak razem z Tobą poleci z roboty z pół miliona osób jednocześnie, to kto tych wszystkich ludzi zatrudni? Beneficjentom MOPS nie są potrzebni pracownicy…

  • Bo twoim zdsniem jak milioner to złodziej.
   Lepiej być takim dsrmoxjadrm jak tu i czekać na darmowe.

   • Ta kasa na iść na niepełnosprawnych. Krzywda się bogatym nie stanie, jak pomogą japrwdet potrzebującym. Wy kolibry jesteście tak prawicowi, że najważniejsze jest dla was dobro bogatych. A gdzie naród? Dlatego ja nie chcę być kucem, wolę być nacjonalistą, bo najważniejszy jest dla mnie naród, stąd poparcie dla narodowego socjalizmu. Rozumiem nacjonalistów szturmowych. Wy za to byście robili dobrze Kulczykom i Sorosom.

    • Ja pierdziele, człowiek zarobił i ma płacić daninę na kogoś? Zarobił własnymi siłami te pieniądze i to są JEGO pieniądze. Pierdzielisz tak socjalistyczne głupoty że szkoda gadać. Dzięki takim durniom jak Ty, mamy obecną sytuację.

     • Mnie podział na lewicę/prawicę mało interesuje. Naród jest ważniejszy, niż jakieś podziały na wolny rynek i socjalizm.

     • Naród jest ważniejszy… Wszystko pięknie, ale jak się zniszczy tych, co go utrzymują, to kto POTEM będzie ten naród utrzymywał? Zarzynanie kury znoszącej złote jajka jest świetne, tylko rosół z tego wychodzi mocno jednorazowy. A następnego dnia zęby w ścianę…

 4. Panowie po co te kłótnie? Milionerzy i tak nie płacą podatku, bo wiedzą jak to obejść. Ten podatek dla milionerów jest ustalony po to, eby biedzie zamknąć gęby.

 5. Do dzisiaj nie myślałem że mamy taki spadek inteligencji w naszym kraju , czytając to co niektórzy piszą mam wrażenie że Polskę ogarnęło ogólne zdebilnienie. Jeżeli uważacie że te podadki uderzą tylko w najbogatszych to grubo się mylicie, przedsiębiorstwa podniosą ceny a na końcu zapłaci zwykły obywatel i wtedy będzie płacz i protesty.

 6. Nie wiem jaki jest poziom rzetelności powyższego zestawienia. Jednego jestem pewien: stwierdzenie o obowiązku zaopatrzenia się w kasy fiskalne online jest kłamstwem.

 7. Po prostu państwo chce obracać pieniędzmi jak najbardziej może. Zabrać bogatym i dać biednym, a że w międzyczasie uszczkną też dla siebie to oczywiście naturalna kolej rzeczy BO IM SIĘ NALEŻY PREMIA. A biedni się ucieszą że najbogatsi zapłacą więcej podatków, po czym pójdą do sklepu i będą płacić wyższe ceny za produkty z radością. Najbiedniejsi nie chcą mieć w życiu więcej, czy lepiej, oni chcą żeby komuś kto lepiej sobie radzi się pogorszyło żeby móc powiedzieć „dobrze Ci tak”

 8. We Francji zdemolowali Paryż w ramach protestu przeciw podwyżce akcyzy na paliwo.
  U nas wprowadzają pierdyliard nowych podatków a durni Polacy… mają to w pupie.

Comments are closed.