Schetyna będzie donosić na Polskę? W Sejmie spotka się z Mosbacher: „Będziemy rozmawiać”

Grzegorz Schetyna, fot. European People's Party, CC BY 2.0, Flickr
Grzegorz Schetyna, fot. European People's Party, CC BY 2.0, Flickr

Grzegorz Schetyna spotka się dziś w Sejmie z ambasador USA Georgette Mosbacher z inicjatywy przedstawicielki Stanów Zjednoczonych. O spotkaniu szef Platformy Obywatelskiej poinformował w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki”. – Widzimy się w budynku Sejmu z inicjatywy Georgette Mosbacher – mówił.

Schetyna zaprzeczył, jakoby spotkanie miało się odbyć w szerszym gronie. – Nie, to będzie nasze spotkanie, ambasador USA i przewodniczącego PO, szefa komisji spraw zagranicznych – podkreślił.

Schetyna wyjawił, jakie tematy będą poruszane w trakcie spotkania. – To przede wszystkim kwestia relacji polsko-amerykańskich. One są zawsze w tych rozmowach najważniejsze. Kwestia naszego bezpieczeństwa, wspólnej aktywności w NATO, ale też tego wszystkiego, co w moim przekonaniu złego stało się w ostatnich czasach – wyliczał.

To jest kwestia listu ambasador Mosbacher w sprawie ingerencji w rynek mediów, walki z prywatnymi mediami prowadzonej przez rząd i bardzo stanowczego weta w tej sprawie – dodał.

Działania są ponad standardowe, bo Stany Zjednoczone – nasz sojusznik, strategiczny partner, przyjaciel w bardzo wyraźny sposób traktuje trójpodział władzy. Wolność mediów to coś świętego w kulturze amerykańskiej, w kulturze wolnego świata – podkreślał.

Źródła: Polskie Radio/Twitter

Prenumerata NCZ! z prezentem

Comments are closed.