Lewacy z Anify zaatakowali siedzibę Civitas Christiana w Holandii. Policja nie interweniowała [VIDEO]

Aktywiści Antify, fot. YouTube
Aktywiści Antify, fot. YouTube

W Heilig Landstichting w okolicach Nijmegen aktywiści z Antify dwukrotnie zaatakowali siedzibę Civitas Christiana, organizacji związanej ze Stowarzyszeniem Obrońców Tradycji, Rodziny i Własności (TFP).

Policja odmówiła interwencji. O sprawie poinformował portal PCh24.pl

Co najistotniejsze to fakt, że odbyły się dwa różne ataki. Jeden miał miejsce w piątkową noc, kiedy to zatrzaśnięto naszą bramę wjazdową za pomocą łańcucha. Jednocześnie na bramie umieścili baner z napisem „nie ma miejsca na twojego Boga w moim brzuchu”. Drugi atak nastąpił w niedzielę ok. czwartej po południu, w którym wzięły udział 23 osoby, głównie działacze Antify. Krzyczeli, że spalą do ruiny „Civitas Cristiana”, powstrzymają patriarchat, seksizm i rasizm – mówił przewodniczący Civitas Christiana Hugo Bos.

Przewodniczący, pytany czy zdarzenia zostały zgłoszone na policję, odpowiedział, że służby odmawiały interwencji.

Tak, ale powiedzieli że nie przyjadą. Musieliśmy ich bardzo naciskać. Odpowiadali, że to tylko demonstracja, nic poważnego. Co prawda protestujący nie użyli wobec żadnego z nas przemocy fizycznej ale zniszczyli bramę i kłódkę – mówił.

Do tych ataków odniosła się także Antifa. – Chcieliśmy dać do zrozumienia tym faszystowskim chrześcijanom, że są dla nas jedynie reakcyjnymi naleśnikami – napisano.

W czasie kiedy ekstremistyczne prawicowe ideologie zaczynają być społecznie akceptowalne, musieliśmy odpowiedzieć! Do diabła z tradycją, patriarchatem i własnością prywatną! – podsumowali aktywiści.

W sieci zamieszczono także wideo, w którym aktywiści Antify idą w stronę siedziby Civitas Christiana, a później odpalają przed nią ogień. Z materiałów zmontowali sobie wesoły klip.

Źródła: PCh24.pl, YouTube

Prenumerata NCZ! z prezentem

Comments are closed.