Tragiczna śmierć rosyjskiej mistrzyni w wannie. Może zostać nominowana do nagrody Darwina

Irina Rybnikowa Fot. Facebook

15-letnia Irina Rybnikowa, mistrzyni Rosji w pankrationie zginęła w wyniku tragicznego wypadku we własnej wannie. Dziewczyna, biorąc kąpiel, rozmawiała przez telefon komórkowy, którego podłączyła pod ładowarkę. W pewnym momencie upuściła telefon do wody i zginęła od porażenia prądem.

Irina zaledwie dwa miesiące temu zdobyła mistrzostwo Rosji w pankrationie, a później zadebiutowała w reprezentacji Rosji na arenie międzynarodowej.

Pankration to dawna dyscyplina olimpijska rodem ze starożytnej Grecji. To połączenie boksu z zapasami, w którym wszystkie chwyty są dozwolone z wyjątkiem gryzienia, atakowania oczu i genitaliów. W starożytnej Grecji walczono do utraty tchu przez jednego z zawodników.

Współczesny pankration różni się od starożytnego tym, że wprowadzono ograniczenia czasowe oraz ochronne dla zawodników.

Śmierć Iriny to szok nie tylko dla rodziny, ale dla całego środowiska tej dyscypliny w Rosji. – Teraz muszę wspierać rodziców. To taka wielka strata. Powiem jedno – była pogodną i miłą osobą – powiedziała siostra zmarłej Tatiana.

Źródło: Gazeta.ru, Lenta.ru

10 KOMENTARZE

 1. Zawsze mówiłem, że smartfony szkodzą. Ale czegoś tu nie rozumiem, jakie napięcie wychodzi z ładowarki, 5 woltów? Chyba, że do tej wanny zaciągnęła przedłużacz…

 2. I ja mam uwierzyć, że zabiło ją 5V 0,7A prądu stałego + rezystancja wody?

  • A jakiej długości jest kabelek od zasilacza? A skąd wiesz w jakiej odległości od wanny był kontakt? Czasami warto chwilkę się zastanowić , zanim się coś napisze.

   • Czasami warto się zastanowić zanim się kogoś skrytykuje. W artykule jest mowa o telefonie i ładowarce, więc wypowiedź dotyczyła właśnie tego. A widziałeś gdzieś kontakt przy wannie? Tylko nie pisz, że w Rosji wszystko jest możliwe. Możliwe też, że serce miała jak królik i umarła ze strachu. Wszystko jest możliwe, więc pozostańmy przy tym co jest dane w treści.

     • Też mi się tak wydaje. Jak są małe łazienki w blokach a’la te nasze gierkowskie, to zazwyczaj kontakt jest po drugiej strony wanny i najwyraźniej ktoś był odważny i użył przedłużacza, żeby sięgał w okolice wanny.

 3. Różnicówka nie zadziałała ?Chyba że miała gwoździa zamiast bezpiecznika.

 4. zamiast byc idiotka i jezdzic na zawody powinna sobie poogladac kryminalne przypadki, czy cos z autopsii, moze by cos wiecej zapamietala, jak w przyszlosci wykonczyc meza podczas kapieli i samemu nie byc popieszczonym przez prad.

Comments are closed.