Zmiennopłciowcy wykończą sport. Kobieta zlał faceta na ringu! To pierwsza taka sytuacja w historii [VIDEO]

Patricio Manuel. Foto: Instagram/ YouTube
Patricio Manuel. Foto: Instagram/ YouTube
REKLAMA

Zmiennopłciowcy wykończą sport, to pierwsza taka sytuacja w historii. 34-letni Patricio Manuel z USA stoczył swoją pierwszą zawodową walkę i już w debiucie odniósł zwycięstwo. Niby nic wielkiego tylko, że Patricio urodził się kobietą…

Jego/jej historia rozpoczyna się podczas kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 roku, jeszcze jako kobieta Manuel nie dostała się z powodu kontuzji ramienia. Wtedy jeszcze brała udział w żeńskich kwalifikacjach.

REKLAMA

Wtedy coś w niej pękło, po niepowodzeniu i stracie szansy w kwalifikacjach stwierdziła, że rozpocznie terapię hormonalną i operację. Kilka lat później kompletnie inny jako 34-letni Patricio Manuel, już w ciele mężczyzny z zarostem, stanął/a na zawodowym ringu.

W swojej debiutanckiej walce po zmianie płci pięściarz z USA zmierzyła się w wadze superpiórkowej z Meksykaninem Hugo Aguilarem. O wyniku starcia zadecydowali sędziowie, jednoznacznie wskazując na transpłciowego boksera.

Patricio Manuel jest świadom kontrowersji, które może budzić wśród części fanów boksu. – Słyszałem, że nie wszyscy kibice byli zadowoleni z mojego zwycięstwa. W porządku, jeszcze ich uszczęśliwię – żartował/a.

– To zwycięstwo było warte wszystkiego. Nie zamieniłbym tego na nic innego. Wiele zrobiłem, aby dojść do tego punktu. W końcu mogę powiedzieć, że jestem zawodowym bokserem – przyznał/a.

Poniżej nagranie z walki:

Źródło: Fox News/ Instagram

REKLAMA