Zmiennopłciowcy wykończą sport. Kobieta zlał faceta na ringu! To pierwsza taka sytuacja w historii [VIDEO]

Patricio Manuel. Foto: Instagram/ YouTube
Patricio Manuel. Foto: Instagram/ YouTube

Zmiennopłciowcy wykończą sport, to pierwsza taka sytuacja w historii. 34-letni Patricio Manuel z USA stoczył swoją pierwszą zawodową walkę i już w debiucie odniósł zwycięstwo. Niby nic wielkiego tylko, że Patricio urodził się kobietą…

Jego/jej historia rozpoczyna się podczas kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 roku, jeszcze jako kobieta Manuel nie dostała się z powodu kontuzji ramienia. Wtedy jeszcze brała udział w żeńskich kwalifikacjach.

Wtedy coś w niej pękło, po niepowodzeniu i stracie szansy w kwalifikacjach stwierdziła, że rozpocznie terapię hormonalną i operację. Kilka lat później kompletnie inny jako 34-letni Patricio Manuel, już w ciele mężczyzny z zarostem, stanął/a na zawodowym ringu.

W swojej debiutanckiej walce po zmianie płci pięściarz z USA zmierzyła się w wadze superpiórkowej z Meksykaninem Hugo Aguilarem. O wyniku starcia zadecydowali sędziowie, jednoznacznie wskazując na transpłciowego boksera.

Patricio Manuel jest świadom kontrowersji, które może budzić wśród części fanów boksu. – Słyszałem, że nie wszyscy kibice byli zadowoleni z mojego zwycięstwa. W porządku, jeszcze ich uszczęśliwię – żartował/a.

– To zwycięstwo było warte wszystkiego. Nie zamieniłbym tego na nic innego. Wiele zrobiłem, aby dojść do tego punktu. W końcu mogę powiedzieć, że jestem zawodowym bokserem – przyznał/a.

Poniżej nagranie z walki:

Źródło: Fox News/ Instagram

3 KOMENTARZE

  1. To jest gorzej niż choroba. Powinna być dyskwalifikacja za podrabianie płci.

  2. Dla mnie to jest niepojęte. Wy tak serio myślicie że kobieta zmieniła płeć aby mieć lepsze rezultaty w sporcie? Dla mnie jest aż smutne że ludzie myślą w takich kategoriach. 95% waszych artykułów to jakieś propagandowe łajno. Po co czytam ? Abym mógł w dyskusjach z moimi prawicowym znajomymi mieć dobre argumenty wskazujące upośledzenie ich myślenia. A wy dajecie mi przykłady dobrych argumentów:-)

Comments are closed.