Zmiennopłciowcy wykończą sport. Kobieta zlał faceta na ringu! To pierwsza taka sytuacja w historii [VIDEO]

UWAGA! Tekst zdemonetyzowany!
CENZURA

Szanowny Czytelniku! Czytasz artykuł, w którym musieliśmy wyłączyć reklamy. Został on uznany za nienadający się do monetyzacji, zbyt kontrowersyjny, niepoprawny politycznie itd. Rozważ wsparcie Fundacji Najwyższy Czas, która pomaga utrzymywać nasz portal (KLIKNIJ)

Zmiennopłciowcy wykończą sport, to pierwsza taka sytuacja w historii. 34-letni Patricio Manuel z USA stoczył swoją pierwszą zawodową walkę i już w debiucie odniósł zwycięstwo. Niby nic wielkiego tylko, że Patricio urodził się kobietą…

Jego/jej historia rozpoczyna się podczas kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 roku, jeszcze jako kobieta Manuel nie dostała się z powodu kontuzji ramienia. Wtedy jeszcze brała udział w żeńskich kwalifikacjach.

CENISZ SOBIE WOLNOŚĆ SŁOWA? MY TEŻ!

Środowisko skupione wokół pisma "Najwyższy Czas!" i portalu NCzas.com od lat stoi na straży konserwatywno-liberalnych wartości. Jeżeli doceniasz naszą pracę i nie chcesz pozwolić na to, aby w Internecie zapanowała cenzura – KLIKNIJ wesprzyj naszą działalność. Każda złotówka ma znaczenie!

Wtedy coś w niej pękło, po niepowodzeniu i stracie szansy w kwalifikacjach stwierdziła, że rozpocznie terapię hormonalną i operację. Kilka lat później kompletnie inny jako 34-letni Patricio Manuel, już w ciele mężczyzny z zarostem, stanął/a na zawodowym ringu.

W swojej debiutanckiej walce po zmianie płci pięściarz z USA zmierzyła się w wadze superpiórkowej z Meksykaninem Hugo Aguilarem. O wyniku starcia zadecydowali sędziowie, jednoznacznie wskazując na transpłciowego boksera.

Patricio Manuel jest świadom kontrowersji, które może budzić wśród części fanów boksu. – Słyszałem, że nie wszyscy kibice byli zadowoleni z mojego zwycięstwa. W porządku, jeszcze ich uszczęśliwię – żartował/a.

– To zwycięstwo było warte wszystkiego. Nie zamieniłbym tego na nic innego. Wiele zrobiłem, aby dojść do tego punktu. W końcu mogę powiedzieć, że jestem zawodowym bokserem – przyznał/a.

Poniżej nagranie z walki:

Źródło: Fox News/ Instagram