Leonardo da Vinci był jasnowidzem? Wskazał datę końca świata. Wiadomość ukrył w jednym ze swoich najsłynniejszych dzieł. Tak twierdzi włoska badaczka

"Ostinata wieczerza" Leonarda Da Vinci. Foto: wikimedia
REKLAMA

W jednym ze swoich największych dzieł Leonardo da Vinci ukrył wiadomość o dacie końca świata. Ma to nastąpić w 4006 roku. Tak twierdzi włoska badaczka.

Sabrina Sforza Galitzia, badaczka watykańskich dzieł sztuki, twierdzi, że Leonardo da Vinci przepowiadał globalną powódź, która nastąpi 21 marca 4006 roku. Da Vinci twierdził, że katastrofa ta zniszczy ludzkość.

REKLAMA

Jest kod da Vinci – nie tylko ten, który stał się popularny przez Dana Browna – mówiła Galitzia.

Badaczka zajmowała się m.in. gobelinem z „Ostatnią Wieczerzą” wykonanym dla króla Francji Ludwika XIII. Dzieło oparte było na projekcie Leonarda da Vinci do jego słynnego malowidła ściennego wykonanego w refektarzu (jadalni) klasztoru dominikanów przy bazylice Santa Maria delle Grazie w Mediolanie.

W filmie dokumentalnym z 2017 roku podkreślono, że da Vinci przywiązywał wielką wagę do cyfry trzy. Na obrazie „Ostatnia Wieczerza” widać bowiem trzy okna i trzy grupy apostołów. Badacze spekulują, że liczby skrywają mroczną przepowiednię o końcu świata.

Galitzia pracowała nad rozwikłaniem dalszej części „kodu” da Vinci, zawierającego znaki zodiaku i użycie 24 liter alfabetu łacińskiego, z których każda odpowiadała jednej z 24 godzin doby. Twierdzi, że doszła do wniosku, jakoby da Vinci przewidział koniec świata w „globalnej powodzi”, która rozpocznie się 21 marca 4006, a zakończy 1 listopada tego samego roku.

XVI-wieczny artysta jest powszechnie uważany za największy intelekt wszech czasów, a niektóre z jego dzieł sprawiają, że określany jest mianem geniusza. Najsłynniejszym obrazem Leonarda da Vinci jest „Mona Lisa”, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa za najwyższą wartość ubezpieczenia – ponad 700 milionów funtów.

Jednak „Ostatnia Wieczerza” jest prawie tak samo słynna na całym świecie, jako najczęściej reprodukowany obraz religijny w historii.

Niestety na tym świecie nie będzie nam dane sprawdzenie teorii włoskiej badaczki.

Źródło: express.co.uk

REKLAMA