Policja zlikwidowała rodzinny biznes. Ojciec hodował, syn sprzedawał

Marihuana. Flickr: Pedro Fabián Gutiérrez Vidrio
Marihuana. Flickr: Pedro Fabián Gutiérrez Vidrio
REKLAMA

Śródmiejska policja rozbiła „rodzinny biznes” narkotykowy. Funkcjonariusze zatrzymali 52-latka, który uprawiał konopie indyjskie w Wielkopolsce i jego 31-letniego syna, który sprzedawał marihuanę w Warszawie. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Takie mamy prawo.

Jak podał w piątek PAP oficer prasowy śródmiejskiej komendy, nadkom. Robert Szumiata, kryminalni wpadli na trop hodowcy i handlarza wiele tygodni temu. W tym czasie prowadzili obserwacje, które doprowadziły ich do mieszkania na warszawskiej Woli i jednej z małych miejscowości w województwie wielkopolskim. Przeszukań w obu tych miejscach dokonano jednocześnie.

REKLAMA

„W Wielkopolsce został zatrzymany 52-letni Witold Z. W piwnicy jego domu policjanci ujawnili w pełni zautomatyzowaną uprawę ponad 80 krzewów konopi indyjskich. Rośliny były w różnej fazie wzrostu” – powiedział nadkom. Szumiata. Kryminalni zabezpieczyli także około 7 kg gotowej marihuany oraz 18 tysięcy złotych w gotówce.

Z kolei w mieszkaniu przy ul. Wolskiej w Warszawie zatrzymany został syn Witolda Z., 31-letni Bartosz. Mężczyzna miał w domu około tysiąca „porcji handlowych” marihuany. Według ustaleń kryminalnych, torbę z narkotykami tego samego dnia Bartoszowi Z. miał dostarczyć jego ojciec. U 31-latka zabezpieczono także 16 tysięcy złotych.

Jak poinformował nadkom. Szumiata, w „rodzinnym biznesie” role były podzielone. Ojciec zajmował się uprawą krzewów i dostarczaniem gotowego suszu do Warszawy. Syn zajmował się dystrybucją marihuany w stolicy. Według wstępnych ustaleń śledczych, proceder mógł trwać nawet osiem lat, a mężczyźni mogli wprowadzić na rynek ponad 30 kilogramów narkotyków.

Witold Z. i Bartosz Z. zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, gdzie przedstawiono im zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu nimi i uprawy konopi indyjskich. Decyzją sądu rejonowego, w czwartek obaj zostali tymczasowo aresztowani. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Szczegółów sprawy na razie nie ujawniono, ale często w narkotykowym biznesie jest tak, że mafia narkotykowa donosi policjantom na konkurencję. I dopóki marihuana, która jest jedną z najbezpieczniejszych używek na świecie, będzie nielegalna to tak się będzie działo.

A przecież mogliby to robić ludzie legalnie, mieliby pracę, zarobek, marihuana byłaby czysta, a i państwu by odpalili „działkę” w postaci podatków. Na całym świecie powoli legalizuje się marihuanę i nie odnotowuje się ani wzrostu spożycia, ani przestępczości. Kto chce zapalić i tak zapali, ale teraz nabija kabzę mafii. Niestety nasze pieniądze idą na walkę z wiatrakami.

Źródło: PAP

REKLAMA