Rosja gotowa do inwazji. Te zdjęcia satelitarne pokazują skalę rosyjskich zbrojeń przy granicy z Ukrainą [FOTO+WIDEO]

Rosyjskie czołgi i odległość bazy od przedwojennej Ukrainy/fot. YouTube/NewsFromUkraine/Twitter MarzTek (kolaż)
Rosyjskie czołgi i odległość bazy od przedwojennej Ukrainy/fot. YouTube/NewsFromUkraine/Twitter MarzTek (kolaż)

W sieci pojawiły się zdjęcia satelitarne ukazujące wielkie składy pancerne przy ukraińskiej granicy, oczywiście po stronie rosyjskiej. Do granicy z Ukrainą mają zaledwie 18 kilometrów. W jednym tylko składzie naliczono ponad 250 czołgów.

Na zdjęciach satelitarnych dostępnych m.in. w Google Earth można dostrzec setki rosyjskich czołgów, które do granicy z Ukrainą mają mniej niż 20 kilometrów.

Znajdują się one w nowej rosyjskiej bazie w miejscowości Kamieńsk Szachtyński.

– Ogromna baza znajduje się zaledwie 18 kilometrów od granicy z okupowaną przez Rosjan wschodnią Ukrainą. Zdjęcia ukazują setki czołgów bojowych T-64 i T-62M – czytamy w opisie jednego z filmów.

Źródła: youtube.com/twitter.com

71 KOMENTARZE

  • Tylko stać się na podszywanie się pod czyjeś nicki, bo przez przypadek odkrywam czyjeś manipulacje? Tak bolą zdrajców, wrogów i manipulatorów moje komentarze? I dobrze, mają boleć!

  • A założymy się, że jak co do czego przyjdzie, to połowa nie odpali, a druga połowa zepsuje się po 10 kilometrach albo zabraknie im paliwa, bo ukradzione

  • dokładnie :) i przed żydostwem z US odpowiedzialnym za destabilizację tego pseudo państwa jakim jest Ukraina, Poroszenko żydek komunista ma się dobrze a szare chłopki ukraińskie prosto wypędzić do walki niech zginą łatwiej będzie im przejąć to państwo i zniszczyć bądź zasiedlić na bliskim wschodzie każdy ich zwąchał grunt pali im się pod nogami więc wybrali państwo POLIN i Ukrainę ukrainiec z kałaszem na sznurku pędzony na czołgi i umocnienia wspierany przez obsrane państwa zachodu bo US jak zwykle będzie trzymać się z boku wkroczy dopiero ostatnie to tylko marionetka jego życie nic nie kosztuje szkoda że tylu ludzi garnie się do wojaczki jak pędzą ich na nie ich wojny i nie w ich interesie a całkowicie przeciwko ich interesie w zasadzie, mam na myśli społeczeństwo

  • No własnie z przed prawie 60 lat, no chyba że je modernizowali ale nie sądzę

  • rosyjska armia od dawna nie używa ani T-62 ani T-64. To jest skład rezerwy dla rosyjskich separatystów z Donbasu, słynny „sklep Putina”. Nie ma to nic wspólnego z ofensywą – jeśli separatyści będą ponosić straty w przypadku ataku Ukrainy mają zapewnione dostawy kolejnych czołgów, praktycznie niewyczerpywalne i zastępujące stracone „z dnia na dzień”. Jeżeli Rosja chce zaatakować wykorzysta do tego jednostki rosyjskiej armii wyposażone w T-73B3 i być może T-90A lub nowsze wersje. Wg mnie nie będzie żadnej rosyjskiej ofensywy w tym momencie. Po pierwsze, nie przygotowano odpowiedniej ilości jednostek. Po drugie Ukraina miała czas aby przeprowadzić mobilizację i przegrupować swoje siły po wprowadzeniu stanu wojennego, a także ufortyfikować dodatkowo pozycje. Po trzecie nie sprzyja pora, roku poruszanie się wojsk poza głównymi drogami będzie bardzo utrudnione. Po czwarte – w marcu są wybory i Poroszenko zapewne je przegra. Wówczas pojawi się zamieszanie, zmiany na stanowiskach także w wojsku, które osłabia zdolność do obrony Ukrainy. Po piąte – wybory do Parlamentu Europejskiego i Brexit. To może skutecznie odwrócić uwagę UE. Tak więc najlepsza do ataku byłaby 2 połowa kwietnia/początek maja bo i pogodna będzie sprzyjać.

   • Z jaki powodow Rosja mialaby atakowac Ukraine? Strasza ,jak tvn straszy dziadkow i babcie polexitem,a Netaniahu Pompeo iranska bomba.

   • Oczywiście, masz rację. Do tego nie ma ruchów innych sił zbrojnych takich jak lotnictwo. Piechota itp.

   • Ja się nie dziwię jak to nie jest sklep dla separatystow ale poprostu zlomowisko starych czołgów. A niech sobie atakuje Polak z ruskim zawsze się dogadaja przy flaszce, a chyba lepiej mieć za sąsiada Wladka Putina niż skomlaca Ukrainę.

   • Mysle, ze w paru punktach sie mylisz – ale to moje zdanie.
    Ja do ataku na Ukraine nie uzywalbym nowego sprzetu, bo i po co? Lepiej zuzywac niepotrzebne zapasy starego, a nadal sprawnego. No i pomysl z atakiem na wiosne jak sa roztopy i sprzet ugrzeznie w blocie… oby ruscy mieli takich strategow :)

 1. ruscy proponowali nam podzial ukrainy, niestety mamy rząd bez jaj, taka okazja za szybko sie nie pojawi.

  • do „breżniew bredzi” : zmarszcz sobie Freda – zamiast histeryzowania.

   • Chłopaczki znowu na dyżurze jak ktoś wspomni tylko o Rosji:))) Musicie dyżurni żyć z tym bólem doopy coraz więcej ludzi przegląda na oczy i coraz mniej jest podatnych na manipulacje

   • Waszych to znaczy? Jakich? Chyba nie proponujesz agresji wojsk polskich. Ale spokojnie Wasi już tam są… Krym zajęli, kawałek wschodniej Ukrainy, teraz tylko będą przeć na zachód.

  • szanowni komentatorzy nie wiedzą albo trollują… gdy padał Związek Radziecki marszałek Kulikow w imieniu Gorbaczowa zaproponował Mazowieckiemu czyli Polsce ziemie aż do linii Curzona. Michnik powiedział, że to koliduje cyt. „z naszymi planami wobec Polski” i Mazowiecki odmówił. Źródło: Albin Siwak „Chciałbym dożyć tych dni”

  • Manipukant i w dodatku słabej jakości troll z Rosji. Taaaak, proponowali „nam”… Weź się nie kompromituj już chłopcze. Polacy mają coraz większą świadomość i tak jak Estonia znają coraz bardziej wasze metody „pracy” w Internecie. Jeszcze trochę tej Waszej słabej jakości pracy informacyjnej i każdy w Polsce po stylu pisowni i wypowiedzi będzie w stanie Was zidentyfikować.

   Także powodzenia z tą „propagandą”…

  • rząd Polski jest okupacyjny żydzi z izraela nie patrzą na korzyść polaków tylko na pomyślność NWO gdyby rządzili Polacy bierzemy połowę ukrainy połowę bierze putin dogadujemy się ci co mieli zginąć zginęli podnosi się im tam poziom życia i każdy zaczyna na nowo, jeśli nie z ukraińcami zawsze będą problemy i zachodnie siatki będą tam wszystkim manipulować ukrainiec w swoim kraju nie ma nic do gadania tak jak polak w Polsce, ale to i tak dzień do nocy

 2. I BARDZO DOBRZE …..NIECH ROZJADA TYCH BANDEROWCOW I BEDZE MOZNA PRZEPROWADZIC EKSCHUMACJE WKONCU NA WOLYNIU. TYLKO NA NASZEJ GRANICY MUSIMY USTAWIC KARABINY MASZYNOWE…..I NIE MA LITOSCI……CZ.W.P

   • nie mow mu jak ma zyc. jesli wszyscy by zapominali o przeszlosci, to znaczy ze mozna robic co sie tylko chce, a ludzie i tak zapomna

  • Mr. ??,
   Nie wywołuj wilka z lasu bo się pojawi…Ups! Już chyba wywołałeś, bo żywo reaguje jak zwykle @pinokio, Tomek… A gdzie dyżurny @ala co dostał wilka i jeszcze nie znalazł chętnego/chętnej na rozprawiczenie jego? Pewnie jeszcze nie podjął decyzji czy pisać z sensem czy bez sensu? :)))

 3. No proszę, jak wszystko pięknie widać, ale jakoś dziwnie nikt nie widział kto zwali Tupolewa, MH17 i MH370.

 4. Pewnie Ukraina kupuje od Rosji te zabytki, bo nie stać jej na nic nowoczesnego, ale na parady i defilady te czołgi się nadają.

 5. A co ma Putin zrobić? Jak NATO z butami mu na jego teren się pcha! Jak były rokowania Regana i Gorbaczowa było ustalone że NATO po wycofaniu i rozpadzie ZSRR nie pujdzie dalej na wschód a Polska Czechy Słowacja i kraje bałtyckie będą neutralne! A tu jeszcze NATO chciało poszeżyć się o Ukrainę!!!

  • Na tych kursach pod Moskwą to większy nacisk powinni położyć jednak na prawidłowe uczenie was pisania w języku polskim, bo potem mało wiarygodnie ten wasz trolling wygląda…

   • Tomek,
    Największy nacisk na błędy ort. i składnię zwracają uwagę ci, których język polski nie jest językiem ich przodków no i jak ktoś napiszę prawdę to tych obcych od razu boli i z braku argumentów od razu wyskakują z jakimś olegino albo innymi głupotami:)))
    Ty nie martw się o nasz język bo tubylcy doskonale się rozumieją, bez twoich zasmarkanych pouczeń:)))

  • SŁYSZAŁEŚ O OPERACJI ANAKONDA ?? TO OTACZANIE ROSJI.. NIE JESTEM PRO-RUSKI,ALE SKORO NATO ICH OTACZA TO SIĘ ZBROJĄ ICH PRAWO BRONIĆ SIĘ

  • Neutralne? Neutralna to może być Szwajcaria bo jej to zawsze wychodzi na plus. My nigdy nie mieliśmy statusu państwa neutralnego i nie będziemy to mieć. Styl Twojej wypowiedzi świadczy o tym, że jesteś trollem. Skoro udajesz że Polska i państwa bałtyckie to terytorium podległe Rosji…. bez jaj ciężko nawet komentować te wypociny o pchaniu się NATO na tereny Rosji. Chyba nie wysłali wojsk na żaden obszar podlegały Rosji…. Zatem napisałeś komentarz i możesz odejść już od komputera. Wujaszek Wania Ci dziengi zapłaci i budjet charaszo.

 6. skoro te policzalne „złomasy” widać na zdjęciach w Google Earth, to o co chodzi?
  chyba nie o wojnę?
  już Jagiełło w 1410 r. pod Grunwaldem był sprytniejszy

  • Te czołgi w każdej chwili mogą być podarowane jakiejś samozwańczej donieckiej republice … prezent czerwono gwiazdkowy

  • W czasach Google Earth to i Jagiełłę schowanego w lesie od razu by namierzono. Ale spokojnie, pan Putin powie, że przecież tam żadnych wojsk nie ma tylko turyści i pelikany takie, jak czasem tu obecne od razu uwierzą.

 7. Sądząc po typach tych czołgów i ich ilości,zdjęcie pochodzi z czasów gdy je robił Gary Powers.Wg Wikipedii
  to Ukraina posiada własnie te czołgi w ilosci ok 2200szt.,więc nie wysilajcie się .W tym straszeniu stajecie się żałośni.Nawet Stoltenberg nie jest równie głupi,a Maciarewicz już odpłynął.

 8. „Na zdjęciach satelitarnych dostępnych m.in. w Google Earth można dostrzec setki rosyjskich czołgów, które do granicy z Ukrainą mają mniej niż 20 kilometrów.” Jprdl
  Mają, to pokazują! A nie obcyngalają się!

 9. Możemy nie mieszać się w te klocki? Niech się UPAińcy martwią o swój kraj.

  • Nasz kraj w ogóle nie powinien się mieszać i pomagać potomkom morderców Polaków. Jednak dzieje się inaczej. Zamiast przeznaczyć pieniądze polskiego podatnika na pomoc Polakom wpompowano i dalej pompują miliony jeśli nie miliardy do tej republiki radzieckiej :))) Ciekawe kto ma w tym interes, że tak martwi się o ludzi z sąsiedniego kraju, że kosztem Polaków ciągle wspiera ten zdradziecki, hardy i bez honoru sztuczny naród? Ciekawe, kto ma aż takie kompetencje i możliwości w naszym kraju, że najdrożsi są Ukraińcy i na bezczela „wspomaga” ten sztuczny kraj? Czyżby komuś marzy się nowy kaganat ludów tureckich?

   • sprawdź genealogię Mychajła Dudy ps. „Hromenko”. A także Kuchcińskich, Andruszkewyczów Kowolów i innych świeczników chanukowiczów

 10. Wolę z Rosjaninem zgubić niż z UPAdlińcem znaleźć! :-)))))))))))))))))))

  • Szyderca,
   No nie aż tak:) wystarczy tylko mała kartka i rozpiska z kim będzie nam bardziej po drodze i z kim będziemy mieć więcej strat jak zysków. Nawet dziecko zrozumie mając tylko podstawy rachunków:)))

   • Dla niekumatych: tylko Rosja może obronić Polskę przed najazdem banderowców, dlatego powinniśmy natychmiast deportować do Niemiec wszystkich banderowców z Polski, wyjść z NATO i połączyć siły z Rosją w układzie celnym i wojskowym, bo to zapewni zbyt naszym towarom i ochronę przed okupacją banderowską. Tylko Putin jest politykiem, na którym można polegać.

   • O kurde Jagienka ale Ty pierniczysz 3 po 3. Twój tekst o tym, że tylko Rosja może obronić nas przed najazdem banderowcow świadczy tylko i wyłącznie o kierunku, z którego przyjmujesz kasę za komentowanie ba portalach i charakterze Twojego zatrudnienia. Polska powinna się uzbroić, tak by mogła bronić się sama. Nas już Rosjanie bronili w 44.. Jak nam się dsli wykrwawić w Warszawie. Polacy nie są tacy głupi jak Wam się wydaję. Takie zachowanie Rosji i odwoływanie się do logiki, że niby tu karteczka, tam długopisik i niby z samego wyliczenia wyjdzie z kim nam po drodze, to tak jawna ściema, że aż wali po oczach. Jagienka nam nie jest po drodze ani z jednymi ani z drugimi. Nigdy nie było i będzie i każdy zdrowy na głowę Polak to wie. Na pewno nie przekonają to Twoje propagandowe i pełne „zatroskania” komentarze..

  • Zawsze to powtarzam – w jedności siła, musimy się złączyć z naszymi rosyjskimi braćmi.

 11. znow zdiecie z jakiejs gry? nie chce mi sie wierzyc, ze ruskie tak nie taktycznie poustawiali swoje pojazdy i to moze byc nawet kilka tysiecy. Jeden nalot, trzy samoloty i to wszystki plonie, bo stoji w szeregach.

 12. Kim są entuzjaści „międzymorza” na Ukrainie?

  Chodzi o tzw. Ruch Azowski, …………..
  nie sposób nie zauważyć podobieństw do struktury ruchu nazistowskiego w Niemczech za Hitlera,
  I tak, 13 października tego roku na Ukrainie odbyła się konferencja pod nazwą „Intermarium” zorganizowana przez ludzi związanych z politycznym ramieniem Ruchu Azowskiego, czyli Korpus Narodowy. Najwyżej postawioną tam osobą z tej partii była wspomniana Olena Semenyaka (tym razem nie hajlowała). Wśród zagranicznych gości tego spotkania był Chorwat, były sierżant Legii Cudzoziemskiej, chyba jeden Łotysz, a pozostali to w większości … przybysze z Polski. Wśród nich był Jerzy Targalski, publicysta Gazety Polskiej, ale także szef jednego z ośrodków analitycznych Akademii Sztuki Wojennej utrzymywanej przez MON. Podczas tej mocno wątpliwej konferencji (przypomnę, że uzbrajanie i szkolenie Azowa jest objęte zakazem przez USA) był on przedstawiany m.in. jako doradca Ministra Obrony Narodowej Polski i przedstawiciel Centrum Studiów Wschodnich Uniwersytetu Warszawskiego.

  więcej na,
  mysl-polska.pl/1733

  • Być może dla uczestników z Polski ciekawym wydało się samo hasło konferencji, a mianowicie „Intermarium”, czyli „Międzymorze”. Jednak, dla azowców, to pojęcie ma inne znaczenie niż by to może chcieli ich goście z Polski. Otóż sama Semenyaka, tytułująca się „międzynarodowym sekretarzem” Korpusu Narodowego, mówi jasno, że międzymorze ma być tylko platformą, albo odbiciem do wykreowania, konkurencyjnego względem Unii Europejskiej, projektu Paneuropy. Tej „trzeciej drogi” jaka jest w programie też innych faszystowskich ruchów, w tym niemieckich, gdzie ma polegać na odrodzeniu „serca Europy”, czyli właśnie Niemiec.

   Taki program azowcy przedstawiali na spotkaniu z Junge Nationalisten – czyli młodzieżówką niemieckich neonazistów z NPD, z którymi także brali razem udział w marszu 14 października w Kijowie dla uczczenia UPA. Z próbą budowy takiej „paneuropy” mieliśmy do czynienia podczas ostatniej wojny i tego na czym polegał plan Niemiec wobec Polski to nikomu nie trzeba chyba przypominać. Zwyczajnie ciarki przebiegają po plecach gdy się znowu coś takiego słyszy.

 13. Witam, co do Rosji zawsze powinna nas dzielić z nimi Ukraina, (do pseudo specjalistów… Rosyjska armia ma specyfikacje ofensywną ) więc w teorii ona zawsze gotowa jest do ataku, i nakazuję traktować takie armie jako zagrożenie…
  Co do zdjęcia, to należy zauważyć odległości formy wzmocnień jako bazy mogła by być to w teorii baza tymczasowa czyli właśnie do ataku…. może być też to skład rezerw wojskowych Rosjanie mają kilkadziesiąt baz z podobnym sprzętem i podobnie wyglądających w całej Rosji, i czołgi t-64 oraz t-62 to zabytek… tylko że większość armii świata operuje podobnym sprzętem… może taka baza służyć do przemycania sprzętu dla separatystów…

  Sytuacja polityczna i atak… niestety atak otwarty jest niemożliwy zachwiał by całym światem i to potężnie zapowiedział by kolejną wielką wojnę… Rosja będzie rozrywać Ukrainę destabilizując ją a przynajmniej podejmie próbę podczas wyborów to będzie czas w którym to właśnie będzie realne zaanektowanie kolejnej części naszego sąsiada i próby utworzenia zachodniej i wschodniej części Ukrainy która to będzie (jeśli się putkowi uda ) ograniczoną autonomią…

  • Ewidentny Rosyjski troll. Czytajcie ludzie że zrozumieniem komentarze takich osób. Wojna informacyjna jest prowadzona na większą skalę niż się wydaje.

   Tak jasne… lepiej mieć Władka za sąsiada. Oczywiście dogadamy się przy flaszce, tak jak Ukraina się dogadała i oddała całość arsenału nuklearnego w zamian za gwarancję bezpieczeństwa. I teraz mają zajęty spory obszar kraju. Taki to dobry wujek ten sąsiad Władek.

   Internauci miejsce swój rozum i interpretujcie sobie sami takie pochlebne komentarze.

 14. Przecie T62 i T64 to śmietniki z lat 70 , wątpie aby armia rosyjska prowadziła operacje ofensywne tymi czołgami jedyne to albo kwestia obronna albo straszak xD

 15. A Polacy powinni na tym zarabiać sprzedając im broń i czołgi oczywiście produkowane u nas.

Comments are closed.