Skażona żywność w Biedronce. Sieć wycofuje produkt ze sklepów. Sprawdź, czy tego nie kupiłeś

Sklep
Sklep "Biedronka" - zdjęcie ilustracyjne. / fot. flickr.com

Sanepid alarmuje, że w mrożonych jagodach dostępnych w Biedronce wykryto bakterie Salmonelli. Sieć wycofuje produkt ze swoich sklepów skażoną żywność.

Skażoną przez Salmonellę żywność znaleziono w jednej próbce produktu badanego przez Sanepid. Chodzi o 300-gramowe opakowania jagód leśnych marki Mroźna Kraina.

Producent, którym jest firma Orlemans Food Siemiatycze oraz Jeronimo Martins, właściciel Biedronki wycofują z rynku produkt o numerze partii 405 8 254 4/1, 08:15 i dacie minimalnej trwałości 09/2020.

Sanepid ostrzega przed spożywaniem wskazanej partii produktu.

Salmonella jest groźbą bakterią, która jest w Polsce najczęstszą przyczyną zatruć pokarmowych. Najczęściej zmiany chorobowe ograniczają się do przewodu pokarmowego, lecz możliwe jest uogólnienie się procesu chorobowego – sepsa, zakażenie narządów wewnętrznych, stawów. W skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do duru brzusznego.

Jagody leśne. Foto: materiały prasowe
Jagody leśne. Foto: materiały prasowe

Źródło: interia.pl/nczas.com

12 KOMENTARZE

 1. Najlepsze jagody są prosto z lasu, zbierane przez osobę, która potem będzie je jadła.

 2. W dalszym ciągu uważam, że sanepid należy sprywatyzować bądź zlikwidować.

  • Też tak uważam. Instytucja o tak rozbudowanych struktórach i takiej władzy że aż strach się bać… Ich przepisy są śmiechu warte. Gdyby taki SANEPID istniał w UK to ich jakże pięknie rozbudowany rynek (wysoka konkurencja, dbanie o czystość itd.) praktycznie nie mógłby nigdy powstać…

  • Jak sprywatyzujesz sanepid, to takie jagody z salmonellą będą jadalne, tak jak i wiele innych skażonych produktów. Wtedy wiele będzie gadało do kieszeni sprywatyzowanego sanepidu. A tak tam temat skażonej soli? Dalej Polacy nią solą, bo jakoś temat ucichł? Wiadomo już kto truł, bo jakoś temat mnie ominął?

   • W dalszym ciągu są jadalne, sanepid jest od tego, żeby informować, a firmy powinny płacić kary takim sanepidom które wykrywają nieprawidłowości.

    To są wszystko marginalne przypadki, żaden sanepid nie wyeliminuje bakterii i wirusów.

 3. Salmonella enteritidis etc. nie wywoła Duru brzusznego. Tylko S. Typhi wywołuje dur, a nie o niej mowa w artykule, co za idiota to pisał?
  To jak stwierdzić, że Y. Enterocolitica, z którą wiele osób się spotka, wywoła dżumę, albo że drożdże piekarskie wywołują kandydozę.

  • ale z tymi drożdżami to chyba prawda jest: raz zjadłem drożdżówkę i miałem ochotę kandydować!

 4. Ciekawe, bardzo ciekawe. W okresie przedświątecznym taki wypadek.
  Być może za jakiś czas zmieni się właściciel. Przecież, jak wkroczy tam dzielny Sanepid zostanie pogorzelisko warte może symboliczną złotówkę.

Comments are closed.