Wywalmy genderową konwencję z Polski! Podpisz petycję do władz

Wyrzuć gender do kosza/fot. ilustracyjne/fot. zatrzymajgender.pl
Wyrzuć gender do kosza/fot. ilustracyjne/fot. zatrzymajgender.pl

Instytut Ks. Piotra Skargi przygotował petycję do władz państwowych w sprawie wypowiedzenia konwencji stambulskiej – zwanej również genderową – przez Polskę. Mimo, że PiS w czasach opozycji krytykował PO za jej przyjęcie, po objęciu pełni władzy nie zajął się jej wypowiedzeniem.

Oczyszczenie polskiego prawa ze szkodliwej ideologii gender jest na wyciągnięcie ręki. Wspólnie musimy jednak postawić ostatni krok i uzyskać od rządzących spełnienie wielokrotnie składanej obietnicy – czytamy w opisie petycji.

W 2014 roku rząd PO i PSL wplątał nasz kraj w fatalne zobowiązanie, które nie dość, że łamie polską konstytucję, to jeszcze uderza w wartości chrześcijańskie i zagraża polskim rodzinom. Ówczesna władza podpisując konwencję ze Stambułu, a następnie ratyfikując ją rękoma parlamentarzystów i ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, zobowiązała się do niszczenia polskiej tradycji i kultury. Wszystko w imię genderowej walki z mitycznymi „stereotypowymi rolami płciowymi” – wyjaśniają autorzy petycji.

Partia rządząca ma w ręku wszelkie narzędzia, by wypowiedzieć konwencję, ale od momentu objęcia władzy nie zrobiła w tej sprawie nic – zauważają autorzy.

Petycja skierowana jest do premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie pod petycją podpisało się już prawie 21 tys. osób.

Możesz również złożyć swój podpis. Petycja dostępna jest na stronie zatrzymajgender.pl

Źródło: zatrzymajgender.pl

Comments are closed.