Macron szoruje po dnie, a Le Pen prowadzi w sondażach. Na pierwszym miejscu również Zgromadzenie Narodowe

Marine Le Pen. Foto: PAP/EPA
Marine Le Pen. Foto: PAP/EPA

Marine Le Pen prowadzi we francuskich sondażach popularności. Również jej Zgromadzenie Narodowe jest najpopularniejszym ugrupowaniem politycznym we Francji

W opublikowanych ostatnio wynikach sondażu Zgromadzenie Narodowe – dawniej Front Narodowy prowadzi w wyścigu o miejsca w Parlamencie Europejskim. Nowy sondaż IFOP wskazuje, że przewodnicząca tej partii Marine Le Pen prowadzi również w sondażu prezydenckim.

Według danych sondażu Francuskiego Instytutu Opinii Publicznej (IFOP) podanych przez Europe elects w wyborach prezydenckich Le Pen poparłoby 27% głosujących. To aż o 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim tego typu sondażu IFOP.

Macron znalazł się dopiero na drugim miejscu z poparciem 25%. W stosunku do poprzedniego badania urzędujący prezydenta Francji stracił aż 8 punktów procentowych.
Według sondażu YouGov wynosi ono zaledwie 18%. Niezależnie od różnic w wynikach popularność Macrona jest na niższym poziomie niż któregokolwiek prezydenta Francji

Wysokie poparcie utrzymuje lider skrajnie lewackiej Niepokornej Francji Jean-Luc Mélenchon. Głosowanie na niego deklaruje 14% respondentów. Oznacza to spadek poparcia o 3%. Przedstawiciel centroprawicowych Republikanów Francois Fillon może liczyć na głosy 13% Francuzów.T wzrost poparcia o 1 punkt procentowy.

Podobny wzrost odnotował polityk Partii Socjalistycznej Benoit Hamon, ale był to wzrost do 8%. Tuż za nim znalazł się Nicolas Dupont-Aignan lider eurosceptycznej partii Debout la France (Powstań Francjo – DLF) pozyskując głosy 7% pytanych, o 1 punkt procentowy więcej niż w poprzednim sondażu.

10 KOMENTARZE

 1. żadna różnica. ona gwałcona córeczka tatusia. on babciosynek. w sumie to już chyba lepszy babciosynek.

 2. Narodowy tfu…socjalizm w natarciu. Europa zachodnia to w zasadzie trup…

 3. I wuj z tego. W kalifacie francuskim na wszystko jest już za późno.
  Sytuacja, że dwa wrogie sobie plemiona żyją na jednym terytorium nie wróży niczego dobrego na przyszłość. Starcie jest nieuniknione.

  • dokładnie tak jest.

   to teraz popatrz na ziemię 2018ad.

   starcie nieuniknione,

 4. Nie wierzę w te sondaże. Ani w wyniki wyborów we francy. Tam wszystko śmierdzi.

Comments are closed.