Ekscytujący film! Polski żaglowiec Dar Młodzieży dotarł do San Francisco. Zobacz jak fregata przepływa pod słynnym Golden Gate Bridge [VIDEO]

fregata Dar Młodzieży pod mostem Golden Gate Bridge fot. Twitter @Marekwalkuski
fregata Dar Młodzieży pod mostem Golden Gate Bridge fot. Twitter @Marekwalkuski

Polski żaglowiec Dar Młodzieży dotarł do San Francisco. Witała go miejscowa Polonia. Zobacz jak przepływa pod słynnym mostem Golden Gate Bridge.

Dar Młodzieży dotarł do wybrzeża San Francisco wczoraj w godzinach porannych czasu lokalnego. Ma za sobą długi rejs przez Ocean Spokojny po wizycie w Osace w Japonii.

Fregata bierze udział w specjalnym rejsie dookoła świata z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami rejsu były: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti. W rejsie bierze udział 1000 młodych osób podzielonych na 6 zmian (studenci szkół morskich z Gdyni i Szczecina oraz laureaci konkursu). Żaglowiec wypłynął z portu w Gdyni 20 maja 2018. Planowane jest odwiedzenie 21 portów w 18 krajach na 4 kontynentach.

Dar Młodzieży pozostanie w San Francisco do soboty. W tym czasie zaplanowano zwiedzanie statku przez mieszkańców, spotkania kapitana z amerykańską młodzieżą, lunch biznesowy oraz koncerty. Następnym portem, który odwiedzi będzie Los Angeles.

Fregata szkolna Dar Młodzieży ma 108 metrów długości, 14 metrów szerokości, 6 metrów zanurzenia. Trzy maszty z ożaglowaniem rejowym dają możliwość postawienia 26 żagli o łącznej powierzchni 3015 metrów kwadratowych.

Opublikowany przez Gene Ouye Środa, 19 grudnia 2018

Comments are closed.