
Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników – napisał na Twitterze w piątek rano prezydent Andrzej Duda po informacji, że w wypadku w kopalni w Karwinie (Czechy) zginęło 11 Polaków.
„Dramatyczne wieści ze Śląska: +Szanowny Panie Prezydencie, przekazuję smutną wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków. Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP” – napisał prezydent.
W kopalni w Karwinie w wyniku zapalenia się metanu zginęło według ostatnich informacji 13 górników: 11 Polaków i dwóch Czechów.
Na miejsce wypadku udają się premier Mateusz Morawiecki i premier Czech Andrej Babisz. (PAP)
Dramatyczne wieści ze Śląska: „Szanowny Panie Prezydencie, przekazuje smutna wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków.”
Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP.— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) December 21, 2018