Francuzi nie zapominają o tradycjach. „Żółte kamizelki” ścięły głowę Macronowi

Wersal i
Wersal i "Żółte kamizelki" we Francji - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikipedia/YouTube: BBC

Bunt „Żółtych Kamizelek” we Francji nie traci impetu – wprost przeciwnie, dzisiaj protestujących jest dużo więcej niż przed tygodniem. Podczas protestu „żółtych kamizelek” w Angouleme, stolicy regionu Nowa Akwitania, ścięto głowę kukle symbolizującej prezydenta Francji Emmanuela Macrona – poinformowała w sobotę prokuratura departamentu Charente.

Manifestanci urządzili najpierw prezydentowi „proces”, po czym zakapturzony „kat” odrąbał siekierą kukle naturalnej wielkości papierowy wizerunek twarzy Macrona.

Jak podała w komunikacie prefektura, fakty te „dotyczą zarówno osoby, jak i funkcji prezydenta Republiki” i „mogą zostać uznane za przestępstwo”.

Manifestacja, która odbyła się wieczorem w piątek, była zgłoszona wcześniej, ale zgłoszenie nie obejmowało tego „detalu” jej przebiegu – podała prefektura.

Jean-David Cavaille, prokurator w Charente, podał, że wszczęto śledztwo w sprawie „prowokacji”; powierzono je posterunkowi policji w Angouleme.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

  1. Rewolucja Francuska nie miała żadnego sensu skoro potomkowie rewolucjonistów okazali się po tysiąckroć gorsi w zarządzaniu państwem niż ostatni król Francji. Dziadowskie 71 miejsce Francji w Rankingu Wolności Gospodarczej mówi samo za siebie.

  2. A co z topieniem Marzanny? Czy to przypadkiem nie powinno być uznane za przestępstwo?

    • W rzeczy samej, w rzeczy samej, to przejaw czystego antysemityzmu i jako taki powinien zostać zakazany!

  3. I jak zwykle sprawa przekazana policji, czyli ludziom, którzy przed wstąpieniem do służby chcieli dobrze, a po wstąpieniu zostali takimi samymi katami jak ten co ściął Makarona. Wystarczy dać im przywileje emerytalne, podwyżki i dalej będą grzecznie sprawować totalitaryzm. Traci na tym ich cała rodzina, która potem gnębiona przez państwo nie ma co włożyć do gara. Ale są dumni, bo ma im kto raz na pięć lat anulować mandaty. Ludzie są tacy zamotani , że to paranoja ?

  4. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, z pana Macrona pozostaną tylko oślizgłe nitki rozkładającego się makaronu

Comments are closed.