Tego jeszcze nie było! Sąd chce odszkodowania dla ateistów za „negatywne skutki” świątecznych dekoracji w szkole

Ozdoby na choince. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Ozdoby na choince. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Trybunał Praw Człowieka kanadyjskiego stanu Kolumbia Brytyjska przyznał odszkodowanie parze ateistów, która protestowała przeciwko dekoracjom o tematyce religijnej, jakie pojawiły się w szkole ich córki. Gary Mangel i Mai Yasué mówili, że czują się dyskryminowani przez szkołę.

Członek Trybunału Barbara Korenkiewicz w wydanej decyzji tłumaczyła, że spór rozpoczął się w 2014 roku, gdy para zadeklarowanych ateistów skarżyła się, że Bowen Island Montessori School uwzględniła w dekoracjach klas święta Bożego Narodzenia i Chanuki.

Mangel stwierdził wtedy, że jego dziecko jest za małe i „nie może wyrażać zgody na udział w dekorowaniu wieńców wojskowych, choinek, czy zapalaniu świec chanukowych”.

Po tym, jak ateiści złożyli skargę, dyrekcja szkoły poprosiła rodziców o podpisanie listu potwierdzającego ich „zrozumienie i akceptację” wszystkich aspektów szkolnego programu kulturalnego, zanim zapis ich dziecka do placówki zostanie potwierdzony.

Para oskarżyła szkołę o dyskryminację ze względu na religię, rasę, pochodzenie i status rodzinny. Yasué jest Japonką, a Mangel Żydem.

Korenkiewicz odrzuciła oskarżenia rodziców o dyskryminację, ale postanowiła przyznać im 12 tys. dolarów kanadyjskich odszkodowania ze względu na negatywne skutki, jakich doznali z powodu odmowy potwierdzenia przez szkołę przyjęcia ich córki do momentu, gdy nie podpiszą listu.

Korenkiewicz stwierdziła w swojej decyzji, że „nie jest przekonana, że wielokulturowość jest podstawowym celem BIMS, jest raczej jednym z elementów jej programu”.

Wieloletnia nauczycielka z BIMS, pani Davenport, „zeznała, że materiały w klasie są przeznaczone wyłącznie do udzielania informacji i nie ma nacisków na to, co każde dziecko robi. Raczej każde dziecko kieruje się własnymi zainteresowaniami”. Podkreśliła również, że obchody kulturalne odbywają się w klasie przez cały rok.

Źródła: christianpost.com

13 KOMENTARZE

 1. Nie wiem czy to rozsądne publikować takie teksty.
  Założę się, że złośliwe małpy zwane ateistami zechcą – prędzej czy później – skopiować alias zmałpować (jak to małpy mają w zwyczaju) ten kanadyjski debilizm.

   • Ponieważ napisałeś „Złośliwa małpa” w cudzysłowiu wnoszę, że nie identyfikujesz się z tymi kanadyjskimi ateistami, w każdym razie nie do końca i nie w tej sprawie..
    A więc nawzajem: Wesołych Wolnych Dni Grudniowych wszystkim ateistom nie będącym złośliwymi małpami życzy tolerancyjny katolik i fanatyczny przeciwnik każdej głupoty i kretynizmu.

 2. Jestem codziennie „obrażany” wychwaleniem keynesizmu, jako remedium na wszystkie bolączki gospodarcze. Chyba pójdę z tym do sądu.

  • Jaki sąd, partyjny? Oleją cię w imię dobra formacji.
   „Tak, antyliberalizm pedale”-

 3. Marksistowski bolszewizm był niejako kwintesencją Ateizmu z socjalistycznymi obozami koncentracyjnymi w tle.

 4. Walczący ateiści to ludzie chorzy psychicznie ! Jeżeli nie wierzą to co ich obchodzi religia ? Przecież ich to nie dotyczy ! A skoro jednak im przeszkadza to ateizm jest symptomem choroby a nie poglądem na świat.

  • tak jest, zapalanie świec chanukowych nikomu nic złego nie uczyniło
   ani w tej szkole ani pałacu prezydenckim
   kto tego nie rozumie jest chory psychicznie

   • Urządzanie hucpy w Sejmie i w pałacu prezydenta Polski jasno pokazuje o orientacji parlamentarzystów i prezydenta RP. Tradycją przyjętą jest w Polsce, że z okazji świąt katolickich judeochrześcijanie/katolicy lubią obrażać obywateli o innym światopoglądzie. Na marginesie informuje nieuków, że lud Polski istniał dużo wcześniej niż judeochrześcijaństwo przywleczone przez Szawła do Rzymu, a następnie rozlało się po całej Europie. W Polsce judeochrześcijanie nazywani są katolikami, nie pałają oni sympatią do Żydów, ale za królową Polski obrali sobie Żydówkę Maryję. Do refleksji!

 5. Celem swiatowego lewactwa jest niszczenie fundamentalnych zasad moralnych i praw spolecznych w
  imie wprowadzanie haosu i destrukcji w krajach gdzie zostali obsadzeni przy wladzy. Cel ich jednoczy,
  zniszczenie cech patriotycznych i troski o wspolne dobro ojczyzne, w drodze do NWO.

 6. Dosyc metnie to uzasadnione, ale co do istoty to racja — szkola jest instytucja edukacyjna i jakos sie nie slyszy o tym, zeby np. w szkolach byly palone nietoperze na szczescie. Ale symboliki „wlasciwej” religii jest pelno. To po prostu pranie mozgow.

  A jesli ktos sadzi, ze obstawienie dziecka plakatami, haslami, dekoracjami „wlasciwej” religii nie ma znaczenia, bo dane dziecko moze je ignorowac, to czemu w szkolach np. nie mozna umiescic np. reklam wodki? Przeciez dzieci moga ja ignorowac tak samo jak niby ignoruja reklame religii.

  Zaklamanie na calego, no ale po trupach do celu — jakos trzeba zdobywac mlode duszyczki…

 7. Żydy jak zwykle jątrzą. Trzeba im stale przypominać, że to oni zamordowali Jezusa i tym samym okryli się hańbą na wieki wieków.

Comments are closed.