Skandal. Uroczystości rocznicowe wyzwolenia Auschwitz nie dla polskich rodzin ofiar niemieckich obozów!

Auschwitz holocaust odpowiedzialność Niemcy
Brama w niemieckim obozie Auschwitz. fot. Wikimedia

Dyrekcja Muzeum Auschwitz, kierowanego przez Piotra Cywińskiego, zdecydowała, że na uroczystości z okazji 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego nie zostaną wpuszczeni przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych.

Stowarzyszenie twierdzi, że zostało ukarane za to, że jeden z jego członków przyniósł na obchody niewielką biało-czerwoną flagę.

„Uprzejmie informujemy, że ze względu na bolesny incydent z 27 stycznia 2018 r., kiedy to zaproszeni przez Muzeum członkowie Stowarzyszenia w obraźliwy sposób potraktowali byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, delegacja SRPOOK nie otrzyma oficjalnego zaproszenia na obchody upamiętniające 74. rocznicę wyzwolenia Auschwitz” – czytamy w treści wystosowanego przez dyrekcję Muzeum pisma.

„Pozwolę sobie przypomnieć, że przedstawicielka SRPOOK podczas odmawiania modlitwy przy Pomniku Ofiar na terenie byłego obozu Auschwitz II – Birkenau stanęła w sektorze przeznaczonym wyłącznie dla byłych więźniów, między rzędami krzeseł, na których siedzieli byli więźniowie i rozwinęła tam flagę – czytamy dalej.

„Ponieważ zasłaniało to widok byłym więźniom, poproszoną ją o cofnięcie się, aby nie przeszkadzać starszym osobom siedzącym na krzesłach. Pani zareagowała oskarżeniami, iż osoba, która ją o to poprosiła, nie jest prawdziwą Polką. Kiedy z prośbą o właściwe zachowanie zwrócili się także byłe więźniarki i więźniowie, pod ich adresem także padały zarzuty, że nie są oni prawdziwymi Polakami” – utrzymuje dyrekcja Muzeum.

Stowarzyszenie twierdzi, że decyzja władz Muzeum Auschwitz, to kara za rozwinięcie biało-czerwonej flagi.

„Szanowni Państwo, z przykrością i niedowierzaniem informujemy że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalne pismo z Muzeum Auschwitz, z którego wynika wykluczenie Rodzin Polskich Ofiar z uroczystości rocznicowych w dniu 27 stycznia 2019 r. Muzeum (czytaj dyr. Cywiński) „ukarało” nas tą decyzją za jedną Biało-czerwoną flagę, która tak strasznie „przeszkadzała” na ubiegłorocznej uroczystości. Muzeum Auschwitz nie znosi głosu prawdy, bo PRAWDA OSKARŻA!!!” – napisano na profilu Stowarzyszenia na Facebooku.

„Prosimy o należyte stanowisko w tej haniebnej dla Polaków sprawie odpowiedzialnych za dyskryminacje, poniżanie Rodzin Polskich Ofiar przez Muzeum Auschwitz” – zaapelowali przedstawiciele.

Źródła: wPolityce.pl/Facebook Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych

19 KOMENTARZE

 1. czemu taki płacz z tego powodu? Przecież tę decyzję popierają Gliński i Kaczyński a przecież oni to narodowcy.

  • A powinien się znaleźć nawet bicz boży! I jak tak dalej będzie to się pewnie jakiś znajdzie? Flagi polskie powinny być wszędzie, bo to i nasz kraj, nasza ziemia i z rąk oprawców w większości ginęli rdzenni Polacy. Prawdy nie zagłuszycie!

 2. Rozgłośnić to jak się da i czekać co zrobi strona rządząca. Auschwitz naprawdę zaczyna nie status jakiejś żydowskiej enklawy.

 3. Cywiński to taki Polak jak Biedroń prawdziwy mężczyzna. Koszer rządzi w po-pis.

 4. Okazuje się, że w kwietniu 1945 roku w obozie Oranienburg (niedaleko Berlina) Armia Czerwona zdobyła dokumenty całego systemu niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie wojny!

  Do czasów „jawności” i „pieriestrojki” (do 1985 roku) dostęp do tych dokumentów mieli tylko żydowscy badacze, ale nie byli oni zainteresowani w ujawnieniu kłamstwa zachodnim mediom odnośnie Holocaustu.

  Jak się okazało, całkowita liczba więźniów, którzy zginęli w niemieckich obozach w całym systemie od jego powstania w 1935 roku, aż do jego katastrofy pod koniec 1944 i początku 1945 roku wyniosła 403.713 osób.

  Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – 38.031 osób!

  A przecież syjonistyczna propaganda nazywała Auschwitz najstraszniejszym ze strasznych „obozów śmierci” i wskazywała na śmierć w obozie 4 milionów Żydów…

  marucha.wordpress.com/2018/12/21/sad-najwyzszy-rosji-powiedzial-zydowskiemu-klamstwu-nie-pomimo-rezolucji-onz-w-sprawie-holocaustu/

  • Z tego, co wiem, to KL2 w Birkenau był obozem zagłady, a nie KL1.

 5. Przyjęcie nazwy Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei – NSDAP) było nawiązaniem z pewną modyfikacją do nazwy Socjalistyczna Partia Robotnicza Niemiec (Sozialistische Arbeiterpartei Deutschlands – S[A]PD), którą Socjaldemokracja nosiła w latach 1875-1890 po gotajskim zjeździe zjednoczeniowym, na którym porozumieli się zwolennicy Lassallea ze zwolennikami Marksa i Engelsa.

  >>>

  Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:

  „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”

  W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
  „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

  Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

  • jeśli żydzi twierdzą,
   że Polacy ich mordowali podobnie jak Niemcy,
   to polska flaga w Auschwitz przeszkadza przemysłowi holokaust w uroczystościach upamiętnienia,
   przekaz (obraz) idzie w świat,
   i nie licuje z acta 447$$$$$$$$$$$$ !
   jeszcze z nas, Polaków, nie wycisnęli jak cytrynę,
   czekają na pierwszego z rządu co przyzna im rację,
   czekają na pierwszą złotówkę,
   a potem to już poleci,
   jak z bicza trzasnął,
   i do końca świata,
   a nawet jeszcze jeden dzień dłużnej,

   narrację już budują,
   świece palą z „elytą” (PAD, Sejm),
   kulturę rozwijają,
   oswajają polski Naród z żydostwem w przestrzeni publicznej,
   abyśmy ich wzięli jak swoich,
   PAD dwoi się i troi,

   a z Polakami nie rozmawiają,
   z goj to służba!

 6. Zawsze gdy mysle ze Polska juz nizej upasc nie moze to znajdzie sie jakas ob(ZYD)liwa menda,ktora mnie z tego bledu wyprowadza.
  Natepna bedzie pewnie rocznica uwolnienia polskiego obozu z rak nazistow i ich polskich wspolpracownikow przez braci rosjan,niemieckich antyfaszystow i zydowski ruch oporu.
  Czasami szkoda ze z ta niemiecka dokladnoscia to gowno prawda.

 7. Przeczytałam na interii pomysł, żeby w dzień następnej rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz przed obozem zebrać się z polskimi flagami. Dużo ludzi było pozytywnie nastawionych. Ja dorzuciłam, że należy mieć też transparenty informujące o tym, że Auschwitz był obozem, w którym byli Polacy i inni, a Żydów kierowani od razu do Birkenau. Transparenty powinny informować o nieżydowskich ofiarach obozu, o tym, że byli tam osadzeni i ginęli Polacy i ludzie z innych narodowości, czy wyznań. Np Cyganie czy świadkowie jehowy. Powinno się te transparenty napisać w językach angielskim, niemieckim, chińskim cuy jakimś tajlandzkim. I obowiązkowo transparenty informujące, że to były niemieckie obozy nie polskie. I, że to Niemcy z sojusznikami tam mordowali, a do nich Polacy nie należeli.

  • dodałbym jeszcze Różaniec,
   publiczny różaniec na drodze do Auschwitz,
   i znak Męki Pańskiej,
   krzyże, duże krzyże, małe krzyże, krzyże odkupienia,
   jak mawiał św. Maksymilian Kolbe,
   różaniec to bat na złego, na szatana,
   trzeba wygnać diabła z plemienia żmijowego,

   Módlmy się także za Żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
   Wszechmogący wiekuisty Boże, który od miłosierdzia twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucisz; wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez tegoż Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

   • Ja bym do tego kościoła już bardzo skompromitowanego i symbolu tortur (krzyża) nie mieszała, to powinni wyjść Polacy pokazując światu, że Polacy również byli w obozach zabijani. A wtedy, ówczesny papież błogosławił Niemcom, którzy mordowali ludzi pod hasłem „Gott mit uns” co oznacza „Bóg z nami”. W obozach mordowali chrześcijanie(Niemcy) dlatego wolałabym, żeby na takiej akcji symboli tej zakłamanej nierządnicy, która zniszczyła nasz naród, nasze wierzenia, a która już niedługo upadnie (różne rzeczy wychodzą na jaw) nie mieszała. Wystarczą flagi i transparenty. A kto będzie się chciał modlić, niech się modli.

    Szczodrych Godów. To jest święto przejęte przez KK i zrobiono z niego Boże Narodzenie, choć nikt nie wie kiedy dokładnie Jezus przyszedł na świat.

Comments are closed.