To najlepszy polski serial od lat. Amerykanie zachwyceni „Ślepnąc od świateł”. HBO udostępni go w USA [VIDEO]

Kamil Nożyński - Kuba w serialu HBO
Kamil Nożyński - Kuba w serialu HBO "Ślepnąc od świateł". Foto: materiały prasowe

Ten serial zrobił furorę w Polsce. Telewizyjna adaptacja powieści Jakuba Żulczyka była w mijającym roku najchętniej oglądanym serialem HBO GO w Polsce. Pod względem popularności wyprzedziła wysokobudżetowe produkcje zagraniczne, jak „Westworld” i „Gra o tron”. Serial pojawi się w 2019 w ofercie stacji HBO także w USA.

Opowieść o dilerze kokainy, który tuż przed świętami Bożego Narodzenia przemierza najmroczniejsze zakątki Warszawy, spotykając na swojej drodze celebrytów, piękne kobiety, szemranych właścicieli nocnych klubów i bezlitosnych gangsterów, pokonała konkurencję w postaci najbardziej kasowych zagranicznych produkcji HBO.

Według danych platformy HBO GO, na drugim miejscu zestawienia najchętniej oglądanych seriali mijającego roku w Polsce znalazł się „Westworld”. „Gra o tron” zajęła trzecie miejsce. Pozycję czwartą zajmują „Ostre przedmioty”, piątą zaś – znów polska – „Wataha”.

„Ślepnąc od świateł” znalazł się wysoko również w rankingu najchętniej oglądanych serial HBO 2018 roku w Europie Środkowej. Zajęła tu miejsce trzecie, zaraz po „Westworld” i „Grze o tron”.

W 2019 roku także widzowie HBO w Stanach Zjednoczonych będą mogli oglądać serial „Ślepnąc od świateł”. Własnie kończą się prace nad tłumaczeniem .

Prestiżowy magazyn „Variety” umieścił „Ślepnąc od świateł” na liście najciekawszych tegorocznych seriali wyprodukowanych poza USA.

W serialu Krzysztofa Skoniecznego, na podstawie prozy Jakuba Żulczyka, zagrali m.in. Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura i Marta Malikowska. Główną rolę zagrał debiutant Kamil Nożyński, znany wcześniej jako Saful – warszawski raper ze składu Dixon37.

Źródło: PAP/nczas.com