52 tysiące w dwa miesiące! Córka posła PiS otrzymała pracę w spółce skarbu państwa. Zarabia krocie bo jest…

Tadeusz Cymański/fot. PAP/Jacek Turczyk
Tadeusz Cymański/fot. PAP/Jacek Turczyk

Córka posła PiS Tadeusza Cymańskiego Marta Cymańska została zatrudniona w Enerdze. Ponad połowa własności spółki należy do Skarbu Państwa.

„Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę, że w oświadczeniu majątkowym Marta Cymańska napisała, że jest zatrudniona jako główny specjalista ds. relacji z klientem w Energa Obrót Gdańsk. Według informacji na jej profilu społecznościowym wynika, że pracuje w niej od zeszłego miesiąca. Wcześniej pracowała jako „team leader” w spółce Transcom.

Mimo pracy przez niespełna dwa miesiące, zarobiła w tym roku aż 52 tys. zł. – W poprzedniej firmie moja córka miała podobne zarobki i była team leaderem, więc nie jest to tego typu historia jak te, o których się mówi i pisze. Praca w Enerdze nie była dla niej żadnym awansem, ani prestiżowym, ani finansowym – przekonywał poseł Cymański w rozmowie z GW.

Poseł Cymański twierdził też, że nie zabiegał o posadę dla córki, zaś zmiana przez nią pracy nie jest kolejnym przypadkiem obsadzania stanowisk członkami rodzin polityków. – To nie jest nepotyzm. Nie robię nic, czego musiałbym się wstydzić – dodał Cymański.

Źródło: interia.pl

Comments are closed.