Domagała masakruje Macieja Stuhra. „To patologia w myśleniu o rzeczywistości”

Paweł Domagała oraz Maciej Stuhr. / fot. YouTube
Paweł Domagała oraz Maciej Stuhr. / fot. YouTube

W wywiadzie Pawła Domagały z „Gazetą Wyborczą” pojawił się temat światka artystycznego aktywnie angażującego się w politykę. Dziennikarz wspomniał o kontrowersjach, jakie wywołał tekst piosenki „Weź nie pytaj”. Domagała jednak wykazał się większym rozsądkiem niż większość „artystów”.

Najwięcej emocji wzbudziły fragmenty „Wolności ja nie chcę” oraz „Nie chcę żyć polityką/ Kiedy tłumy na mieście/ Ja córkom zrobię jeść”, które zdaniem krytyków artysty mają być koronnym dowodem na jego oportunizm. Sam zainteresowany uważa całe zamieszanie za jeden wielki absurd oraz dopisywanie na siłę konkretnych znaczeń i przekazu.

Jeżeli ktoś wyrywa z kontekstu słowa „wolności ja nie chcę” i odnosi je do obecnej sytuacji politycznej, to sam musi się czuć bardzo zniewolony – mówi i zaznacza jasno, że choć sam interesuje się polityką, to chce zdystansować się od niej jako artysta i nie skupiać wokół niej swojej twórczości.

Powinniśmy patrzeć politykom na ręce, ale nie powinniśmy im pozwolić zdominować naszego życia. Nie uważam też, że aktorzy czy muzycy mają kompetencje, by mówić ludziom, na kogo powinni głosować. Piekarz, który zatrudnia kilkanaście osób, ma do tego większy mandat niż ja – oświadczył.

Autor „Weź nie pytaj” stanowczo zaprzecza jakoby utwór w jakikolwiek sposób odnosił się do polityki i przypomina zupełnie nieuzasadnione doszukiwanie się jej przez kolegów z branży artystycznej. W tym Macieja Stuhra, który ostatnimi czasy znany jest głównie z komentowania bieżącej polityki.

Podobne zarzuty zgłaszał Maciej Stuhr pod adresem „Początku”, czyli tegorocznego hymnu Męskiego Grania. Jego zdaniem w tych czasach nie powinno się śpiewać tekstu, który brzmi: „Nie chcę iść pod wiatr, gdy wieje w dobrą stronę”. Uważam, że to już jakiś rodzaj patologii w myśleniu o rzeczywistości – mówi Domagała.

34 KOMENTARZE

 1. „Wszyscy artyści to prostytutki. W oparach lepszych fajek, w oparach wódki.” – KNŻ

  • Chyba masz na myśli ojca, bo Maciej to raczej żałosny przykład aktora z klasą.

  • Szczur -podły,mały żydek, któremu opluł bym jego parszywą mordę. Mierny aktorzyna w beznadziejnych rolach. Jedyne co potrafi to, pluć jadem na Polskę i Polaków.

    • @Jarek bez ziemi.
     Nie dziwie sie, ze ci ziemie zabrali boś na nia napluj swoim jadem. A cioty to tacy jak ty.

 2. Hmm… Pan domagała zyskał w mych oczach, właśnie tak powinien mówić każdy artysta nie wazne Czy to malarz, aktor czy muzyk

 3. Domagała nagrał ostatnio jedną z najbardziej poruszających kolęd ostatnich lat…”25 grudnia”, facet wie, co ważne w życiu i ma luz. Stuhr wiecznie na du…ościsku.

 4. Czasem w wolnej chwili zastanawiam się, jak czuje się dziennikarz, ktory wypisuje absurdy w stylu powyższego „artykulu”. I gdzie ta „masakra”? Jaki sens ma zdanie, że ostatnio M.Stuhr jest znany z komentowania polityki? A przedostatnio z czego był znany? I już przestał być znany z tego wcześniejszego powodu? Podejrzewam, że zmienilabym zawód gdybym miała tak słaby warsztat słowa. Cóż, może autor artykułu nie potrzebuje wolności jak i Domagała, i szuka masakrowania krytyków władzy, ale znany raczej nigdy nie będzie. Gdyż do poziomu poslugiwania się jezykiem ojczystym przez M.Stuhra daleko…. długo by się jeszcze dziennikarzowi przyszło uczyć j.polskiego.

  • Ten portal to marny szmatławiec. Nie wymagaj za dużo…

  • Pytanie który język jest ojczystym w przypadku p Stuhra, bo od polskości to on się zdecydowanie dystansuje.
   Maciuś zaczynał jako aktor i część ludzi z tego go znała. Dziś jego popisy aktorskie przechodzą bez echa, gra w produkcjach klasy b, więc zajął się błyszczeniem w mediach i pluciem na Polskę. Ci którzy nie poznali jego wcześniejszego wcialenia, znają go tylko jako paplę. Więc można powiedzieć, że „ostatnimi czasy znany jest głównie z komentowania bieżącej polityki”, bo to prawda.

  • Tyś jest znana – z wypisywania tutaj komentarzy do artykułów – piękną swadą Cycerońską … ahahahaha – a jak dla ciebie język młodego Stuhra – to przykład dobrej polszczyzny – to nie masz wyrafinowanych gustów . .. . to i to co piszesz – można opuścić …….

 5. Kolejny raz odgrzewane kotlety. Nie pierwszy pierwszy raz wrzucacie drugi raz ten sam artykuł. Chyba naprawdę brakuje wam redaktorów.

 6. Piosenka jest ewidentnie o miłości do żony do dzieci.Naprawdę fajna.Po cholere doszukiwać się w niej ideologii,przekazu itp.Maciek S czasami przegina.

 7. Gudlaje gudlaje onet i tłok fm wam nie wystarcza czy to z powodu obrzezania czujecie sie inni ?

 8. Standardowo… czyli chwytny tytuł MARNEGO ARTYKUŁU, ktory nie ma sie ni jak do rzeczywistości.
  Bidule takie redaktorki…

  • Gdzie tu można kliknać haha na idiotyczny komentarz, że aktorstwo Domagały to patologia albo że piosenka ma jakiś związek z polityką?

 9. Nikt tu nikogo nie masakruje i błagam nie wplątujcie ludzi kultury w politykę. P. Maciej jak i jego ojciec są wybitnymi ludźmi – aktorami. P. Domagałę również cenię w poważnych filmach ale jak widać wszyscy mogą stać się polityczni czy tego chcą czy nie. Wiem że bunt P. Macieja do pis jest po filmie „Pokłosie” …kilku nawiedzonych zamieszało mu w życiu! No …ja popieram pis i wiem że zaraz przeczytam kilka przykrych słów wobec siebie. Ale nie daję się (co wiem )wciągać w politykę ślepej wiary. Bo nie zawsze zgadzam się co proponuje mi obecna władza. My jesteśmy tylko pionkami w politycznej grze gdzie na bankiecie politycy dobrze się bawią naszymi emocjami.Chyba o to chodzi!?

 10. Brawo dla Pana Pawła ? a piosenka „Weź nie pytaj” – najlepsza! Polecam?

 11. Brawo dla Pana Pawła……super. A Stuhr…..zagrał w kilku śmiesznych filmach dawno temu a teraz….no cóż nigdzie go noe widać. Pewnie dlatego go słychać jak pięknie po polsku kpi z ludzi a nawet wraz tatą wstydzą się Polski. Granice są otwarte ….
  Nie mają tu dożywocia.

  • Proponuję panu Sthurowi szukać rok w Izraelu tam jest jego wolność i demokracja która wyznaje

 12. Brawo Paweł, prawdziwy facet ,który wie co w życiu najważniejsze, szanuje,kocha i jest kochany. Spełniony człowiek.
  Sztur jest zwykłym małym wrednym człowieczkiem, pozbawiony zasad, moralności i miłości.trzeba mu tylko współczuć.

Comments are closed.