Tragiczny wypadek w Toruniu. Matka z córką zmarły w szpitalu

Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Leszek Szymański
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Leszek Szymański

Kierowca BMW potrącił kobietę oraz jej córkę na przejściu dla pieszych. Ofiary zmarły w szpitalu. Policja bada okoliczności, w jakich doszło do wypadku.

Kobiety zginęły na przejściu dla pieszych w Toruniu w sobotni wieczór. Trwa śledztwo w tej sprawie. Sprawca wypadku był trzeźwy – poinformowała w niedzielę oficer prasowy KMP w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ul. Grudziądzkiej. W dwie przechodzące przez jezdnię kobiety – 52-letnią matkę i w jej 18-letnią córkę uderzyło kierowane przez 26-latka osobowe BMW.

„Kobiety zostały przewiezione w sobotni wieczór do szpitala, ale po godzinie zmarły w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca został zatrzymany. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności w tej sprawie” – powiedziała podinsp. Dąbrowska.

Dodała, że mężczyzna był trzeźwy, ale policja pobrała od niego krew do dalszych badań toksykologicznych. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

„Nie wiemy jeszcze, z jaką prędkością jechał kierowca” – dodała Dąbrowska. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że była ona znaczna. BMW miało poważne uszkodzenia. W miejscu zdarzenia, przy ul. Grudziądzkiej, płoną znicze.

Okoliczności, w jakich doszło do tragedii bada policja. Z zeznań świadków wynika, że samochód, który prowadził sprawca wypadku, zmierzał w stronę centrum z dużą prędkością.

To kolejny taki wypadek w Toruniu. Poprzedni, w którym na pasach zginęły dwie osoby przechodzące przez jezdnie, wydarzył się 1 stycznia. Wówczas sprawcą był taksówkarz. W październiku sąd pierwszej instancji wymierzył mu 2,5 roku więzienia.

Wypadek miał miejsce w sobotę około godziny 19.30. Matka wraz z córką natychmiast zostały przewiezione do szpitala, gdzie zmarły.

źródło: tylkotorun.pl, PAP

Comments are closed.