Wykończą kobiecy sport. Zmiennopłciowy futbolistka wygrał 20 tysięcy zadośćuczynienia, bo nie chcieli jej/jego przyjąć do drużyny kobiecej

Zmiennopłciowa Christina Ginther za to, że nie przyjęto jej do żeńskiej drużyny dostanie 20000$ zadośćuczynienia. Foto: Twitter
Zmiennopłciowa Christina Ginther za to, że nie przyjęto jej do żeńskiej drużyny dostanie 20000$ zadośćuczynienia. Foto: Twitter

Ten wyrok to kolejny znak końca kobiecego sportu. Christina Ginther, biologiczna facet, która twierdzi, że jest kobietą, wygrał w tym tygodniu pozew o dyskryminację po tym, jak nie został przyjęty do żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego w Minnesocie. Dostał 20 tysięcy dolarów zadośćuczynienia.

Niestety kobiecy sport umiera na naszych oczach. Christina Ginther, biologiczna facet, który od niedawna czuje się kobietą, za to, że nie przyjęli godo żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego dostał 20 tysięcy dolarów zadośćuczynienia! T

Tym wyrokiem sąd w Minnesocie otwiera już nie furtkę, a wrota dla wszelkiej maści zmienopłciowćow, którzy w męskim sporcie nie mają szans, a w kobiecym ze względu na swoją przewagę fizyczną będą prawdopodobnie gwiazdami.

Wystarczy wspomnieć o Callumie Mounceyu, czyli 100 kilogramowym chłopie, który założył perukę i jest gwiazdą w kobiecej drużynie piłki ręcznej w Australii. Co nie jest zaskoczeniem jest najlepszym graczem drużyny.

Callum Mouncey / Hannah Mouncey

Cała ta sytuacja zaczęła się w 2017 roku, kiedy Christina Ginther pozwała drużynę Minnesota Vixen i federację Independent Women’s Football League po tym, jak zespół zabronił jej ze sobą grać, z oczywistego powodu to prawie 100 kilowy facet, który teraz ma się za kobietę.

Z tego powodu nie przyjęto jej do drużyny. Wtedy w lewicowej Minnesocie Christina wyczuła okazję i zaskarżyła tą decyzję do sądu jako dyskryminacje.

Jak czytamy w dailywire.com 46-latek twierdzi, że początkowo był mile widziany przez drużynę piłkarską Minnesota Vixen, która była wtedy częścią Niezależnej Ligi Kobiet (IWFL). Ponoć miał brać udział podczas treningów przedsezonowych w 2016 roku.

Sytuacja ta zmieniła się kiedy właściciel drużyny Laura Brown dowiedział się, że Ginther jest biologicznym mężczyzną. Wtedy miał poinformować Ginthera, że ​​biologiczni mężczyźni nie mogą grać w żeńskiej lidze. Tłumaczyła to względami bezpieczeństwa.

Co więcej by załagodzić sytuację w lewackim stanie Minnesocie, adwokat zespołu, Greg Van Gompel, powiedział, że właściciel zespołu Brown zaoferował Gintherowi rolę asystenta trenera.

„Gracz nie może grać w IWFL, chyba że jest on teraz i zawsze był, prawnie i medycznie kobietą, zgodnie z ich aktem urodzenia i prawem jazdy” – powiedział Van Gompel, zgodnie z wiadomościami MPR.

Oczywiście czując nadchodzące pieniądze z odszkodowania Ginther odrzucił ofertę od Browna, mówiąc, że „poczuł się psychiczni i fizycznie zgwałcony” z powodu odrzucenia przez drużynę.

Sąd by nie narazić się środowiskom LGBT przyznał jemu/jej zadośćuczynienie w postaci 20 tysięcy dolarów. Dokładniej mówiąc otrzymał: 10 tysięcy dolarów za straty moralne i 10 tysięcy dolarów za emocjonalny niepokój z powodu odrzucenia.

Źródło: dailywire.com

Comments are closed.