Znany bokser jednym ciosem zabił ochroniarza Poroszenki. 26-letni „goryl” prezydenta Ukrainy zginął na miejscu

Petro Poroszenko. / Źródło: YouTube
Petro Poroszenko. / Źródło: YouTube

Członek ochrony osobistej najważniejszych członków ukraińskich władz zginął w Kijowie podczas bójki. Podejrzanym spowodowania jego śmierci jest bokser Piotr Ocheretianyj.

Ofiara to 26-letni pracownik Dyrekcji Bezpieczeństwa Państwowego, która zapewnia osobiste bezpieczeństwo najwyższym działaczom państwowym, w tym prezydentowi Piotrowi Poroszence.

Do bójki doszło wieczorem 2 stycznia na dziedzińcu osiedla mieszkalnego przy ul. Sapernoje Pole. Ofiara wdała się w kłótnię z mężczyzną idącym z dwoma psami. Podczas kłótni zadał mu mocny cios w szczękę. Ochroniarz został znokautowany i upadł. Pomimo starań personelu medycznego na miejscu zdarzenia, ofiara zmarła bez odzyskania przytomności.

Podejrzanym jest ukraiński bokser Piotr Ocheretianyj mieszkający w tym samym kompleksie mieszkalnym. On od ponad dziesięciu lat reprezentuje zawodową ligę bokserską Ukrainy i walczy w wadze ciężkiej.

Obecnie wszczęto postępowanie karne w sprawie części 1 artykułu 115 Kodeksu karnego Ukrainy („Zabójstwo umyślne”) w związku z tym faktem. Policja szuka podejrzanego.

Źródło: Lenta.ru

Comments are closed.