Brawo Włochy! Liczba imigrantów przypływających do Europy spadła o 30 procent

Murzyni w hiszpańskiej Ceucie. Foto: PAP/EPA
Murzyni w hiszpańskiej Ceucie. Foto: PAP/EPA

Jedna, prosta decyzja władz i niemal natychmiast udało się powstrzymać tysiące imigrantów. Według oficjalnych statyk dzięki Włochom pojawiło się ich w Europie około 30 procent mniej niż w zeszłym roku.

Według EuroActiv w ubiegłym roku do Europy przez Morze Śródziemne przybyło 113 tysięcy nielegalnych imigrantów. Rok wcześniej było ich, aż 172 tysiące, co pokazuje skuteczność działań rządu w Rzymie.

Głównym krajem do którego zaczęli kierować się afrykańscy imigranci jest obecnie Hiszpania. Oficjalnie na brzegu pojawiło się ich blisko 56 tysięcy. Wcześniej liderem rankingów były Włochy, jednak w obecnie przypłynęło tam cztery razy mniej imigrantów. Statystyki wskazują, że na włoskim wybrzeżu pojawiło się 23 tysiące osób.

Co warto podkreślić, EuroActiv przedstawił również szczegółowe informacje dotyczące krajów, z których pochodzą „uchodźcy uciekający przed wojną”. Najwięcej pochodzi z Gwinei – 13 tysięcy oraz Maroka – 12 tysięcy. Nieco mniejszą liczbę stanową Malijczycy – 10 tysięcy oraz Syryjczycy – również 10 tysięcy osób. W zestawieniu znaleźli się także przedstawiciele Afganistanu – 8 tysięcy i Iraku – 7 tysięcy nielegalnych imigrantów.

Źródło: EuroActiv.com / NCzas.com

Reklama / Advertisement

Comments are closed.