Macierewicz wciąż bredzi: „Ten rok będzie przełomowy dla Polski na setki lat”. Winnicki kontruje: „Co tam na setki, na tysiące! Nie dla Polski a dla galaktyki!” [VIDEO]

Antoni Macierewicz/fot. YouTube/Radio Maryja
Antoni Macierewicz/fot. YouTube/Radio Maryja

Z jakiejś przyczyny środowisko Radia Maryja ciągle pozwala Antoniemu Macierewiczowi na wygłaszanie swoich „mądrości”. W felietonie „Głos Polski” w Telewizji Trwam były szef MON przekonywał, że ten rok „przyniesie decyzje”, które „być może na setki lat przesądzą” o „kształcie Polski”. Krótko i trafnie podsumował to lanie wody poseł Winnicki.

Rok 2019 rozpoczął się w dotychczas niespotykany sposób – debatą geopolityczną, czyli o tym, kto jest dla Polski najlepszym sojusznikiem i o tym, z kim Polska powinna blisko współpracować. Niektóre wypowiedzi nie są zbyt poważne. Jeżeli pan Lech Wałęsa mówi, że bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku, to wydaje się, że nie do końca jest to poważne. Podobnie jak wypowiedź pana Tomasza Lisa, który ocenił, że nie pan Władimir Putin jest największym problemem dla świata, ale jest nim pan Donald Trump – przekonywał Antoni Macierewicz.

Warto pamiętać, że w swoich wypowiedziach pan Lech Wałęsa formułował punkt widzenia, w który naprawdę wierzył. Być może po raz pierwszy w swojej historii powiedział prawdę o swoim poglądzie na sprawę Polski – dodał Macierewicz.

Najmocniej odleciał jednak na sam koniec. – Ci ludzie pierwszy raz świadomie mówią prawdę. Oni są świadomi, że zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia. Oni wiedzą, że ten rok przyniesie decyzję, która nie na dziesiątki, a być może na setki lat będzie przesądzała o kształcie i wielkości Polski, więc chcą zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić – powiedział Antoni Macierewicz, były szef MON.

Dziwią tylko wypowiedz pana Piotra Skwiecińskiego dla „wSieci”, który napisał, że kiedy przyjdzie czas próby, to Donald Trump opuści Polskę – zakończył.

Wypowiedź Macierewicza krótko i trafnie podsumował poseł Robert Winnicki. – Co tam na setki, na tysiące! Nie dla Polski a dla galaktyki! – napisał na Twitterze Winnicki.

Jeszcze nigdy po 89 nie ubito tak wiele bezsensownej piany, nie wygłoszono tylu wzniosłych frazesów na temat rządu posiadającego aż taki zakres władzy a zarazem tak biernego, miernego i nieprofesjonalnego – dodał lider Ruchu Narodowego.

Źródła: youtube.com/radiomaryja.pl/twitter.com

22 KOMENTARZE

 1. Tak, ostateczna likwidacja Polski i przejecie naszego kraju przez tych co zapalaja swiece chanukowe rzeczywiscie zmieni Polske w polin na setki lat

 2. Czyżby Antoni miał na myśli powstanie już niedługo,w miejsce RP,tysiącletniej JUDEOPOLONII?

  • Zamilcz, dz…ko bez szkoły i honoru! Imieniem Polski swojej tępej gęby nie wycieraj!

 3. Wydaje sie, że p.Macierewicz to super patriota ale wszystkie jego dzialania ważne dla Polski koncza sie fiaskiem, czy to pierwsza lustracja (za premiera Olszewskiego), czy cyberpułkid. a najważniejszy Smoleńsk, zero skuteczności. Coś jest na rzeczy, o tym mówi w jednej z rozmów z p.Mossakowskim p. mecenas Modzelewska na YT, dlaczego został odwołany można się domyslić sluchając jej relacji o działaniu niektórych służb.

 4. Czy to znaczy że już przez setki lat Żydy będą nas szlamować z pieniąchów???

 5. Faktycznie przełomowy, bo PiS straci władzę.

 6. Bankster Pinokiem?

  Bankster Pinokio: „ Nowy Eu-geniusz
  Kwiatkowski jestem, więc premiera zmień już,
  Nasz Komendancie!“ A Naczelnik na to:
  „Zmienię. Bo Gdynię trzeba by łopatą
  Nową wykopać, nowy COP zbudować
  I wszystko w Polsce znacjonalizować.
  Premierka syna wyświęca na księdza.
  A on nie kradnij! mówi jej. Stąd nędza…
  Jeśli obiecasz, że na wierzbie gruszki
  Wyrosną; przegnasz korwinowskie muszki
  Wolnego rynku; zmienię!“

  Bankster na to:
  „Tak, obiecuję! Wzniesiemy łopatą,
  Innowacyjnie, jakby nową Gdynię…
  Port w środku Polski! I przymiarki czynię,
  Aby się złoty stał szwajcarskim frankiem,
  Kiedy przejmiemy wkrótce bank za bankiem.
  No a przeciętny Kowalski lub Nowak
  Na prąd wóz kupi. Kupi tak czy owak
  Bo od nas… Inne opodatkujemy,
  Kiedy fabrykę tych wozów wzniesiemy!
  Będę premierem?“ – „Będziesz, lecz co z wierzbą?“ –
  „Gruszki na wierzbie najbardziej mnie świerzbią;
  A zaraz po nich też śliwki na sośnie…
  Obiecam wszystko!“

  No i nos mu rośnie.
  A może taki już był?… Włos się jeży:
  Strach, że ten bankster w swoje słowa wierzy!!!

 7. Macierewicz w pewnym sensie ma rację (choć 100 lat to raczej przesada:), bo w dobie coraz silniejszych przemian kulturowych i ingerencji choćby UE w życie obywateli, a z drugiej strony, sprzeciwu względem tego, co się dzieje po stronie społeczeństw różnych krajów (Węgry, Włochy, Francja), to czy rządzić będzie nami zlewaczałe PO z Nowoczesną, czy jednak partia przywiązana do naszej tradycji, będzie mieć znaczenie. I wiadomo, o jakiej partii mowa, bo Winnicki ze swoim stałym 1% poparcia jest statystycznie nieistotny nie tylko z perspektywy 100 lat, ale też 10 lat czy roku.

  Oczywiście, nie rozumieją tego różnego rodzaju idioci mający w ich smutnym jak p…zda życiu tylko świece chanukowe przed oczyma.

 8. Dziwnym jest, że tego pana jeszcze puszczają. Ktoś ma z tego pożytek? Wydawałoby się, że sztucznych mgieł, bomb termicznych itp. bredni mamy już dosyć. Jednak komuś zależy aby gość nadal robił z siebie idiotę.

 9. Patrząc na statystyki historyczne, Polska od setek lat wybierała sobie sojuszników, którzy przegrywają geopolityczne rozgrywki, więc jak teraz wchodzimy USA do d… to jest prawie pewne, że ten bankrut starcie z sojuszem chińsko-rosyjskim przegra. :-)))))))))))))))))))))))))))

 10. Ale to na setki lat strasznie mnie intryguje, że niby damy łupnia eskimosą?

 11. Cokolwiek złego stanie się w Polsce, winni Żydzi. Ewentualnie Niemcy.
  Narodowcy to jednak idioci.

Comments are closed.