Macierewicz wciąż bredzi: „Ten rok będzie przełomowy dla Polski na setki lat”. Winnicki kontruje: „Co tam na setki, na tysiące! Nie dla Polski a dla galaktyki!” [VIDEO]

Antoni Macierewicz/fot. YouTube/Radio Maryja
Antoni Macierewicz/fot. YouTube/Radio Maryja

Z jakiejś przyczyny środowisko Radia Maryja ciągle pozwala Antoniemu Macierewiczowi na wygłaszanie swoich „mądrości”. W felietonie „Głos Polski” w Telewizji Trwam były szef MON przekonywał, że ten rok „przyniesie decyzje”, które „być może na setki lat przesądzą” o „kształcie Polski”. Krótko i trafnie podsumował to lanie wody poseł Winnicki.

Rok 2019 rozpoczął się w dotychczas niespotykany sposób – debatą geopolityczną, czyli o tym, kto jest dla Polski najlepszym sojusznikiem i o tym, z kim Polska powinna blisko współpracować. Niektóre wypowiedzi nie są zbyt poważne. Jeżeli pan Lech Wałęsa mówi, że bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku, to wydaje się, że nie do końca jest to poważne. Podobnie jak wypowiedź pana Tomasza Lisa, który ocenił, że nie pan Władimir Putin jest największym problemem dla świata, ale jest nim pan Donald Trump – przekonywał Antoni Macierewicz.

Warto pamiętać, że w swoich wypowiedziach pan Lech Wałęsa formułował punkt widzenia, w który naprawdę wierzył. Być może po raz pierwszy w swojej historii powiedział prawdę o swoim poglądzie na sprawę Polski – dodał Macierewicz.

Najmocniej odleciał jednak na sam koniec. – Ci ludzie pierwszy raz świadomie mówią prawdę. Oni są świadomi, że zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia. Oni wiedzą, że ten rok przyniesie decyzję, która nie na dziesiątki, a być może na setki lat będzie przesądzała o kształcie i wielkości Polski, więc chcą zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić – powiedział Antoni Macierewicz, były szef MON.

Dziwią tylko wypowiedz pana Piotra Skwiecińskiego dla „wSieci”, który napisał, że kiedy przyjdzie czas próby, to Donald Trump opuści Polskę – zakończył.

Wypowiedź Macierewicza krótko i trafnie podsumował poseł Robert Winnicki. – Co tam na setki, na tysiące! Nie dla Polski a dla galaktyki! – napisał na Twitterze Winnicki.

Jeszcze nigdy po 89 nie ubito tak wiele bezsensownej piany, nie wygłoszono tylu wzniosłych frazesów na temat rządu posiadającego aż taki zakres władzy a zarazem tak biernego, miernego i nieprofesjonalnego – dodał lider Ruchu Narodowego.

Źródła: youtube.com/radiomaryja.pl/twitter.com

Comments are closed.