Takich rzeczy mafia nie wybacza. Syn narkotykowego bossa wsypał El Chapo

Joaquin 'El Chapo' Guzman. / Dostawca: PAP/EPA.
Joaquin 'El Chapo' Guzman. / Dostawca: PAP/EPA.

Vincente Zambada Nielba, najważniejszy świadek w procesie kartelu Sinaloa i i jego przywódcy El Chapo, a prywatnie syn szefa mafii narkotykowej, zaczął zeznawać przed sądem. Według nieoficjalnych informacji zdrada może po pogrążyć El Chapo, czyli Joaquina Guzmana Loera.

Według dziennikarzy New York Times, którzy relacjonują proces narkotykowego bossa dotarli do informacji, według których Vicente Zambada Nielba zaczął zeznawać przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Jego pierwsze przesłuchanie miało trwać ponad 5 godzin, a w jego trakcie Zambada opowiadał ze szczegółami o narkotykowym imperium El Chapo.

Zdaniem śledczych Vicente może okazać się kluczowym świadkiem, ze względu na fakt, iż jego ojciec Ismael Zambada Garcia od wielu lat współpracował z Joaquinem Guzmanem Loerą i pomagał mu w mafijnej działalności.

Vicente Zambada Nielba od dziecka był nie tylko świadkiem wydarzeń, ale także czynnie brał udział w niektórych akcjach przemytu kokainy z Kolumbii do Meksyku i Meksyku do USA.

Przypomnijmy, proces przeciwko El Chapo ruszył w listopadzie 2018 roku. Od tego czasu w sprawie zeznawało 7 osób.

Ismael Zambada Garcia nadal jest na wolności i widnieje na szczycie listy najbardziej poszukiwanych przestępców. Za informacje, które pomogą w schwytaniu mafioza FBI proponuje 5 milionów dolarów.

Źródło: New York Times / NCzas.com

 

Reklama / Advertisement