Trzej „krulowie” w natarciu. Korwin-Mikke, Braun i Bosak wspólnie przeszli orszakiem Trzech Króli. Zobaczcie ZDJĘCIA!

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak. / foto: Instagram
Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak. / foto: Instagram
REKLAMA

6 stycznia obchodzimy Dzień Objawienia Pańskiego, popularnie zwane świętem Trzech Króli. Ulicami całej Polski przeszły barwne orszaki trzech Króli. Podczas tego warszawskiego doszło do spotkania przedstawicieli koalicji antynijnej, Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna i Krzysztofa Bosaka.

Orszak to tradycyjny element obchodów Święta Objawienia Pańskiego i największe na świecie uliczne jasełka. W tym roku podczas warszawskiego orszaku spotkali się liderzy organizacji wchodzących w skład antyunijnej koalicji, czyli Wolności, Pobudki i Ruchu Narodowego.

REKLAMA

Można powiedzieć, że wspólne pojawienie się Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna i Krzysztofa Bosaka, zostało pozytywnie przyjęte przez większość obecnych na trasie, którzy chętnie fotografowali się ze znanymi politykami. Zobaczcie, jak to wyglądało na zdjęciach!

6 stycznia w Kościele katolickim przypada uroczystość Objawienia Pańskiego czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono obchody Bożego Narodzenia. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy. Od Trzech Króli rozpoczyna się karnawał, którego zakończeniem są ostatki – wtorek przed Środą Popielcową rozpoczynającą Wielki Post.

REKLAMA