Żółte kamizelki mają swego bohatera i wygrywają bitwę na paryskim moście. Zobacz jak były bokser rozprawia się z policjantami [WIDEO]

Źródło: Twitter
Źródło: Twitter

Nagranie pokazujące jak w trakcie demonstracji postawny mężczyzna okłada pięściami policjantów stało się hitem we francuskich mediach. Bohatera zidentyfikowano jako byłego mistrza Francji w boksie w wadze lekko ciężkiej.

Do pojedynku pomiędzy byłym bokserem a policjantami doszło w Paryżu na moście Leopold-Sédar-Senghor w czasie demonstracji żółtych kamizelek.

Na nagraniach widać jak postawny, wysportowany mężczyzna przeskakuje przez barierkę na niższy poziom mostu, gdzie trwa starcie pomiędzy policją, a żółtymi kamizelkami. Pojawienie się byłego boksera przechyla zwycięstwo na rzecz żółtych kamizelek.

Policja zidentyfikowała już bitnego mężczyznę. Jest nim były zawodowy bokser, wielokrotny mistrz Francji w wadze lekko ciężkiej. Zapowiedziano, że zostaną postawione mu zarzuty napaści na funkcjonariuszy.

„Szanowny panie, który powaliłeś na ziemię naszego kolegę. Został pan zidentyfikowany. Najwyraźniej jako były bokser nie przestrzega pan reguł. Nauczymy teraz pana reguł kodeksu karnego” – napisała na Twitterze policja.

W czasie demonstracji doszło też do innego zdarzenia, które wzbudziło wielką radość w mediach społecznościowych. W Paryżu demonstranci za pomocą maszyny budowlanej staranowali wejście do biur rzecznika francuskiego rządu. Benjamin Griveaux został ewakuowany przez policję

Comments are closed.