Człowiek zginął na komisariacie. A przed sąd trafi… świadek. Kolejny zwrot w sprawie Stachowiaka

O naruszenie nietykalności cielesnej dwóch policjantów oskarżyła wrocławska prokuratura Patryka H. Mężczyzna w maju 2016 r. na wrocławskim rynku nagrywał telefonem komórkowym zatrzymanie przez policję Igora Stachowiaka.

Igor Stachowiak zmarł po zatrzymaniu i przewiezieniu na komisariat policji Wrocław Stare Miasto. Według opinii lekarza, przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Przed wrocławski sądem toczy się proces czterech byłych policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Stachowiakiem.

Patryk H. nagrywał interwencję policjantów, którzy na wrocławskim rynku zatrzymywali Stachowiaka. Postępowanie w sprawie H., które prowadziła Prokuratura Rejonowa Wrocław Stare Miasto, zostało pierwotnie umorzone. Jednak na wniosek Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu zostało wznowione.

„W Prokuraturze Okręgowej stwierdzono, że zebrany materiał jest niekompletny i że umorzenie jest niezasadne, a co najmniej przedwczesne” – powiedział PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Klaus.

W efekcie wznowione postępowanie zakończyło się sporządzeniem aktu oskarżenia przeciwko Patrykowi H. Śledczy zarzucają mu „użycie przemocy wobec funkcjonariuszy policji i naruszenie ich nietykalności cielesnej”. „Jednego z policjantów Patryk H. pchnął, a drugiego szarpał za rękaw” – powiedziała prokurator Klaus. Według prokuratury w ten sposób H. chciał utrudnić policjantom interwencję wobec Stachowiaka.

Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. H. nie przyznał się do zarzutów.(PAP)

10 KOMENTARZE

 1. PiSuar to jest ściek najgorszych ludzi. Tak jak bolszewicy niszczyli tych którzy ich zdemaskowali tak samo robi PISuar. Zero jest kompletnym zerem.

   • Askido – widzę że robisz trolling dla pis, ile teraz płacą? Dalej 2 zł za posta i 12 zł z wątek? Córka szuka bo sklep w którym pracowała padł po zakazie handlu w niedziele.

 2. elementarna logika nakazuje, że skoro cywile mają znacznie ostrzejsze kary za przestępstwa nietykalności względem policjantów, to policjanci powinni mieć znacznie ostrzejsze kary za wszelkie przestępstwa popełnione względem cywilów, do kary śmierci włącznie.

  nic tak nie deprymuje społeczeństwa jak skorumpowana i nieetyczna kasta wojowników.

 3. Nie dajcie się manipulować , on nie utrudniał tylko widział co się dzieje i próbował ratować przed mordercami

 4. Dobrze, może i naruszył nietykalność policjantów. Ale nie ma słowa, co pokazuje nagranie, które świadek/oskarżony tworzył swoim telefonem???
  Bo to chyba równie ciekawe, prawda?

 5. a gdzie zarzuty dla policjanta z monitoringu, który nazywa ludzi nagrywających tą bandycka akcje policji wyłapywaniem bandytów ! …tylko że bandytami nie byli ludzie nagrywający a POLICJANCI …POLICJANCI to bandyci i nie da się obronić tego co tam się stało !

Comments are closed.