Lewackiej cenzury ciąg dalszy. Wikipedia kasuje wyniki badania IQ! Bo murzyni za słabo w nich wypadają. A jak wypadli Polacy

Fot. twitter
Fot. twitter

Wikipedia skasowała tabelę pokazującą ranking mieszkańców poszczególnych krajów pod względem ilorazu inteligencji czyli IQ. Dlaczego? Bo stawkę rankingu zamykają kraje afrykańskie a IQ ich mieszkańców zdecydowanie odbiega od reszty!

Od zawsze wiadomo, że w testach IQ najlepiej wypadają Chińczycy, Japończycy i Singapurczycy, którzy średnio zdobywają ponad 100 punktów. O kilka punktów mniej mają biali mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej. Dalej w rankingu figuruje Ameryka Południowa, gdzie najwyżej znajdują się mieszkańcy Chile i Argentyny. Dół rankingu okupują konsekwentnie państwa afrykańskie. Taki stan rzeczy mocno uwierał wielu, zwłaszcza czarnoskórych czytelników, którzy czuli się nim dotknięci. Wikipedia uległa ich protestom i ranking zniknął z jej stron.

Jeśli ktoś jednak sądzi, że ukrycie prawdy rzeczywiście wpływa na stan faktyczny, to znaczy, że rzeczywiście ma problem z IQ!

A jak wypadają Polacy? Z wartością 99 są pomiędzy 16 a 22 miejscem na świecie. Któż by pomyślał, że jesteśmy aż tacy mądrzy?

Comments are closed.