Ziemkiewicz masakruje kontrole escape roomów! „Jeśli w 90 proc. są nieprawidłowości to wylecieć powinni kontrolerzy i ich nadzorcy”

Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP/Leszek Szymański
Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP/Leszek Szymański

Urzędniczą gorączkę kontrolowania escape roomów, która nastąpiła po tragedii w Koszalinie, gdzie w wyniku pożaru takiego obiektu zginęło pięć nastolatek, dostrzegł Rafał Ziemkiewicz. Dostrzegł i skomentował w swoim stylu.

Jeżeli naprawdę w 90% kontrolowanych eskejprumów „wykryto nieprawidłowości” to na zbity pysk powinni wylecieć szefowie stosownej inspekcji i odpowiedzialni za nadzór za nią – za to, że nie robili tych kontroli wcześniej, dopiero na rozkaz po tragedii. Mnie wydaje się to oczywiste.

To chyba logiczne – trzeba teraz wywalić na zbite cztery litery wszystkich tych kontrolerów, którzy zabrali się za robotę dopiero, gdy doszło do tragedii. A może i ich kontrole nic by w tej sprawie po prostu nie poradziły na głupotę właściciela punktu, który używał wadliwych butli z gazem co doprowadziło do śmierci pięciu dziewcząt?

33 KOMENTARZE

 1. i dobrze mówi. od tego się im płaci by takich sytuacji nie było.

  jest jeszcze jeden problem, i to pruszy intelekt prawiczków.

  w czwartek wchodzi na ekrany polskich kin Escape Room Movie, i jest potrzeba pewnej interwencji. z racji na tragedię w Kaliszu film ten zarobi x razy więcej niż by normalnie zarobił, i wydaje się to być społecznie złe, że ktoś zarabia na tragedii, zatem proszę dogadać się z dystrybutorem tego filmu w PL, że wszystkie zyski powyżej kwoty którą by ten film standardowo zarobił (porównajcie podobne filmy oraz wynik tego specyficznego filmu relatywnie do innych filmów w innych krajach) będą przeznaczone czy to dla rodzin, czy też dla ofiar pożarów, a jeśli dystrybutor się na to nie zgodzi, to URM powinien dyktatorsko nie dopuścić tego filmu do kin.

  nie może być tak, że ktoś, nawet przypadkowo, zarabia na tragedii i nie ukrywam, że taka inicjatywa powinna iść od samego dystrybutora, ale jeśli jej nie było, to niech Morawiecki jako przedstawiciel wojowników skoryguje ten problem.

  naturalnie nie byłoby tematu gdyby decyzja o produkcji filmu była podjęta po tej tragedii – ale tak nie jest. trzeba zatem klarownie pokazać, że takie nienormlaności będą korygowane. inaczej może dojść do tzw inside trading.

   • chociaż faktycznie powstanie problem, że wtedy takie tragedie będą się opłacały czy to fundacjom, czy nawet rodzinom.. wide smoleńsk.

    to może być puszka pandora roszczeń i paranoi.

    • opłacał ci się „smoleńsk”, kovalski?
     Ty w ogóle masz mózg? A sumienie?
     Sprzedaj matke na części, bachory sprzedaj – to ci się opłaci mendo.

     • nie opłacał mi się Smoleńsk, bo mimo że prócz stewardes nie było tam nikogo kogo z łatwością nie dałoby się zastąpić, to nadal z moich podatków trzeba było opłacić wszystkie te hieny którym się opłacał.

  • reklama poszła, ale dystrybucja filmu wstrzymana. A działalność w UE nie jest kontrolowana, jak w PRL, lecz opiera się na oświadczeniu prowadzącego.

 2. tego typu tragedii i tak będzie coraz więcej, jak POPIS i bandy unijne i globalne będą podwyższały ceny energii i ogrzewania
  i żadne akcje kontrolne tu nie pomogą
  a wracając do wywalania kontroletów:
  – najpierw niech podadzą jakie to „nieprawidłowości” /bo chyba każdy życie zna/
  – potem niech wywalacz z roboty powie skąd kontrolerzy nabywają i teraz nabyli wiedzę o jakiś „eskejprumach” w okolicy,
  – potem niech wywalacz z roboty powie, czy Straż Pożarna ma przede wszystkim jeździć i „kontrolować” /bo jest nagonka/, czy jednak lepiej aby siedzieli i czekali na zgłoszenie i na nie zareagowali
  – a może potrzeba specjalnego urzędu kontrolującego „eskejprumy”?? najlepiej z uprawnieniami śledczymi i prawem do prowokacji, aby żaden eskejprum się nie prześliznął

  • „dziadek” – nie natężaj się, bo ci żyłka pęknie !
   Jasne, że jest potrzebna kontrola kontrolerów, i jeszcze raz kontrolowanie! Ma być szyto, krytyko – a nie jak kto chce, w tym dziadek i babcia.

 3. Przepraszam wszystkich za moje brednie na forum. Mam problemy z głową i tożsamością seksualną.

  • Dobrze chociaż raz powiedział. Tylko zapomniał, że pierwszy Brudziński powinien polecieć za brak nadzoru.

 4. wadliwe butle? A może wadliwe zawory w tych butlach? Jeszcze nie słyszałem o zatrzymaniu/aresztowaniu dostawcy butli lub producenta zaworów.

  • Nawet nowa i sprawna butla z nowym zaworem statystycznie rzecz biorąc ma prawo być nieszczelna dlatego nikt kto ma wyobraźnię nie przechowuje butli w zamkniętych pomieszczeniach. A już zamykanie się z takim sprzętem podłączonym do palnika z otwartym ogniem w jakichś klitach zwanych eskejprumami to zwyczajny debilizm. Czy głupota powinna być karalna? Nie wiem, ale wiem że jest karana – śmiercią.

   • Statystycznie to jest ATEST JAKOŚCI że „NA PEWNO NIE BĘDZIE PRZECIEKAĆ”…

    i dlatego się je ODDAJE DO NABIJANIA w UPRAWNIONYCH PUNKTACH by po ich nabiciu dokonały SPRAWDZENIA „CZY JEST SZCZELNA”

    a jeśli tego NIE ROBIĄ to jest to sprawa na KOLEJNY KRYMINAŁ
    dla INSPEKTORÓW SZAFUJĄCYCH CUDZYM ŻYCIEM DLA WŁASNEJ WYGODY

    Poza tym NIE DA SIĘ KORZYSTAĆ z grzejnika gazowego BEZ OTWARTEGO OGNIA bo to SPALANIE gazu w takim grzejniku jest ŹRÓDŁEM ciepła…. a więc ISTOTĄ jego funkcjonowania.

    • przechowywanie oraz użytkowanie butli gazowych w zamkniętych pomieszczeniach jest niewybaczalną głupotą. Nie ma znaczenia czy są atestowane czy nie.
     Ty chyba nie byłeś w wojsku, bo gdybyś był to byś znał tę mądrość że „broń raz do roku sama strzela”, he he.

 5. „Jeżeli naprawdę w 90% kontrolowanych eskejprumów „wykryto nieprawidłowości” to na zbity pysk powinni wylecieć szefowie stosownej inspekcji i odpowiedzialni za nadzór za nią – za to, że nie robili tych kontroli wcześniej, dopiero na rozkaz po tragedii. Mnie wydaje się to oczywiste.”

  –za to rządowy program ŁAPÓWA++
  działa i bez zarzutu i bez potrzeby kontroli

 6. Po raz kolejny i nie ostatni wychodzi na jaw, że ludzie są nieodpowiedzialni (i głupi przy okazji). Nieszczelnej butli się nie dokręca, tylko wyrzuca przez okno, żeby się wyszumiała albo wypaliła na podwórku.

 7. Biegły rewident z Deloitt po wykonanym audycie w Getin banku został po kilku miesiącach wysoko opłacanym pracownikiem, może nawet i członkem zarządu….

 8. Ach ten Ziemkiewicz. Czego się nie dotknie to masakruje. Co za prymitywny prawusiowy język.

 9. W Niemczech tzw escape roomy maja status kin i tak są traktowane przez straż pożarną. Są tam kontrolowane pod kątem przeciwpożarowym. W Polsce prawo nie nakazywało ich kontrolować bo miały inny status. Pytanie za 100 pkt: Kto dopuścił do tego, że w Polsce escape roomy miały status nie wymagający kontroli straży pożarnej ? No dziennikarze śledczy, ruszać zady, do roboty !

  • Kto dopuścił do tego? Ci co im zależy na rozbiciu Kościoła. Zawsze ci sami.

 10. ” Polsce escape roomy miały status nie wymagający kontroli „zupełnie jak pisowskie SKOKi .
  Znaleźć lobbystów za takim status quo w polskim prawie !

 11. Z tego co wiem to butle kupuje się w licencjonowanych punktach, a nie samemu napełnia. Więc nie rozumiem dlaczego odpowiada za nie właściciel lokalu.

Comments are closed.