Kobiecy terror w zachodnim świecie wzbiera. Naukowcy z USA i UK nie mają wątpliwości. „Mężczyźni są dyskryminowani”

zdj. ilustracyjne. Foto: pixabay
zdj. ilustracyjne. Foto: pixabay

Mężczyźni są prześladowani i dyskryminowani przez kobiety? Otóż badacze z USA i Wielkiej Brytanii twierdzą, że tak właśnie się dzieje! Co więcej nie mają w tej kwestii wątpliwości. Mężczyźni są bardziej dyskryminowani od kobiet w krajach wysoko rozwiniętych. I to w 91 krajach na 134.

Jak czytamy w brytyjskim portalu metro.co.uk badacze z Uniwersytetu w Missouri w USA i Uniwersytetu w Essex w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania na temat dyskryminacji płci. Feministki i płeć piękna się zdziwią wynikami.

Przy tym badaniu wzięto pod uwagę takie czynniki, jak: możliwości edukacyjne, spodziewana długość życia oraz ogólna satysfakcja z poziomu życia.

Okazuje się, że w aż w 91 badanych krajach na 134, mężczyźni mieli zdecydowanie gorsze wyniki niż kobiety. A zatem w tych krajach są, pod względem tych trzech wspomnianych czynników, bardziej dyskryminowani.

Warto dodać, że w pozostałych 43 krajach gorsze wyniki kobiet w edukacji wynikały jedynie z tego, że kobiety tam nie mają dostępu do żadnej możliwości kształcenia.

Co jest równie ciekawe to fakt, że w tym zestawieniu najbliżej równouprawnienia pod względem edukacji oraz poziomu i długości życia był Bahrajn! Tuż za nim uplasowała się Wielka Brytania i Holandia. Oprócz Włoch wszystkie kraje europejskie zostały uznane za lepsze do życia dla kobiet.

„Dzięki BIGI skupiamy się na kwestiach, które są ważne dla wszystkich kobiet i mężczyzn w każdym kraju, niezależnie od poziomu rozwoju gospodarczego i politycznego, oraz poprzez uwzględnienie czynników, które mogą być niekorzystne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. „– twierdzi profesor psychologii David Geary.

„Obecne wskaźniki dotyczące mierzenia równości są zazwyczaj tendencyjne i podkreślają problemy kobiet, a zatem nie są miarą równości płci” – dodaje.

„Staraliśmy się skorygować sposób badania dyskryminacji dotyczący kwestii kobiet za pomocą istniejących wskaźników, a jednocześnie opracować prosty wskaźnik, który byłby przydatny w każdym kraju na świecie, niezależnie od poziomu rozwoju gospodarczego.” – powiedział na łamach metro.co.uk profesor.

Badacze podkreślają, że jest to prosty sposób na wykazywanie nierówności płci i przez to wyniki mogą być zaskakujące. Jednak jest to pierwszy wskaźnik, który na poważnie zajmuje się problemami dotyczącymi nierównościami wobec mężczyzn.

Największa dyskryminacja płciowa objawia się w edukacji i zdrowiu mężczyzn. Co na to wojujące feministki?

Źródło: metro.co.uk

17 KOMENTARZE

  • Zdziwiony może być tylko ten, kto NIE czytał Apokalipsy św. Jana

 1. wojujące feministki sa bardzo zadowolone bo ich jedynym celem jest niszczenie… rodzin, społeczeństw, narodów, ludzkości

  • Feministki, wskutek ograniczeń intelektualnych są bezwiednymi wykonawcami planów masonerii.

 2. dzisiaj faceci to cioty ,a ci zonaci to juz szkoda mowic takie popychadla z ktorymi babochlopy robia co chca,,

  • No nie. Ja pomagam żonie, ale zmywać naczynia zacząłem po 75 roku życia.

  • Oda do feministek
   dedykuję jetowi z nczas.com

   O wy, kobiety; kobiety o ile
   Was nie obraża nazwanie kobietą!
   Aby nie pęknąć ze śmiechu się silę;
   Cokolwiek o Was napisać, to nie to…

   Dawniej rzecz była domeną psychiatrii:
   Gdy czyjąś głowę „problem dziury” wierci;
   Zanik myślenia o Bogu i patrii,
   I o rodzinie – ta kultura śmierci.

   Lecz feministki – współczesne wariatki –
   Nie zaludniają już miejskich pręgierzy,
   Ni psychiatryków. Zdejmują manatki
   Najchętniej, widząc że ktoś jeszcze wierzy!

   W Waszym w szaleństwie znać, że jest metoda.
   Bo omijacie z daleka meczety…
   Co Wam powiedzieć na to? – Wielka szkoda!
   Uwierzcie wreszcie w swoje własne bzdety!

   Skoro nie tylko Kościół Katolicki,
   Ale „mężczyźni to kobiet wrogowie”,
   Obnażcie „mądrość swoją” oraz cycki
   W meczetach… Wszystkim to wyjdzie na zdrowie!

  • Baby to masz kozojebco w nosie.
   U nas są kobiety. A z ręki, to możesz dostać ale w pysk
   pogański pomiocie.
   To jest POLSKA, tu się nie pindolimy z ciapakami jak na pedalskim zachodzie.
   Poczytaj o Sobieskim jak pogonił hołotę pod Wiedniem.

 3. Jesteśmy za równością, mają pracować tyle co my do 65, za parytetami w szkolnictwie, służbie zdrowia, handlu, górnictwie, hutnictwie, budowlance, transporcie. Tylko równość jak głoszą.

 4. jedno to to że kobiety wykonują lżejszą pracę. Dobrze, ale do tego ta ich praca finansowana jest z opodatkowania ciężkiej pracy mężczyzn, bo nikt by dobrowolnie nie płacił za taką ilość urzędniczek, księgowych, nauczycielek. Oczywiście wszystko motywowane cipowat*m chrześcijaństwem i socjalizmem, który też z myśleniem mężczyzn nie ma nic wspólnego.

 5. Kobiety i mężczyźni mają takie same możliwości – teoretycznie – w zasiadaniu w katedrach uniwersyteckich. To fakt. Natomiast napieprzać młotem pneumatycznym, czy iść na przodek w kopalni to już nie chcą. I z tego powodu kobiety są słabsze i w ogólnym zestawieniu są gorszym materiałem na twórcę PKB, stąd też ich rola to pieluchy i sprzątanie. To nie żadna hańba, bo to nie sztuka urodzić dziecko, ale wychować dziecko, które potem zasili naród swoimi zdolnościami. Kobieta jest stworzona do tego, a mężczyzna by się nią i swoim potomstwem opiekować.

 6. Przecież chłopcy zawsze mieli gorsze wyniki w nauce od dziewczyn a i tak w zdecydowanej większości mieli lepiej płatną prace

 7. I wiecej wynalazkow wynalezli. Kobiety edukuja sie od dawna a nic sie nie zmienia i dalej jak studiuja jakies glupie kierunki tak studiuja

Comments are closed.