To już koniec Łukaszenki? Prezydent Białorusi rozpaczliwie błaga Rosję o pokój. „Bożonarodzeniowe wystąpienie ostatnim pożegnaniem”

Aleksandr Łukaszenka w Cerkwii w Mińsku fot. screen youtube.com/belarus1
Aleksandr Łukaszenka w Cerkwii w Mińsku fot. screen youtube.com/belarus1

Rozpaczliwe przemówienie prezydenta Łukaszenki – tak eksperci oceniają wystąpienie do którego doszło w czasie wizyty w Cerkwi Wszystkich Świętych w Mińsku, pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

Aleksandr Łukaszenka to polityk znany z wypowiedzi jednoznacznych, mocnych i zdecydowanych wypowiedzi. Nigdy nie zdarzało się tak, aby w przypadku przemowy, prezydent nie chwalił bądź krytykował. Wczorajsze słowa które wypowiedział tuż po zapaleniu bożonarodzeniowej świecy były jednak zupełnie inne.

„Historii nie da się zmienić, nie wolno jej również zapomnieć. Ponieważ nie ma lepszej obrony, niż pamięć o tragicznej przeszłości” – rozpoczął Łukaszenka, co już od samego początku zwiastowało, że będzie to zupełnie inna mowa niż ta, do jakiej przyzwyczaił nas polityk.

„Cenimy pokój, ponieważ jak żaden inny naród na świecie byliśmy świadkami nieszczęść i okropieństw wojny. Cenimy pokój i wzywamy wszystkie narody do przyjaźni i współpracy” – kontynuował.

Eksperci od spraw wschodnich są pewni, Aleksandr Łukaszenka wewnętrznie czuje, że może to być jego ostatnia tego rodzaju przemowa. Jego słowa wypowiadane do narodu mogą być przyjmowane jako pożegnanie i jednoczesną, błagalną odezwę do Federacji Rosyjskiej.

Świadczyć ma o tym dobitnie zdanie, które podsumowywało całość wypowiedzi.

„W tej misji nasze państwo, białoruski naród i nasza cerkiew zawsze były zjednoczone” – powiedział prezydent Łukaszenka, czym podkreślił, że obecnie jedyną siłą, która może powstrzymać aneksję, jest cerkiew prawosławna.

Źródło: TVR.by / NCzas.com

26 KOMENTARZE

 1. te mainstream-elity cały czas robiły z NIEGO „czarny charakter”,
  a teraz co ?????
  Zrobią z NIEGO „męczennika” ?????
  Alaksandr Ryhorawicz Łukaszenka Wielki Człowiek i Dobry Polityk !!!!!
  DO PIEKŁA Z jaknesami i ich parchami co rządzą POLSKĄ !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

  • W którym miejscu to wielki człowiek i dobry polityk? Do czego doprowadziła jego polityka? Ano do kompletnego uzależnienia od Rosji . Łukaszenka przez lata pracował na to , aby Białoruś utraciła niepodległość.

   • Moim zdaniem, Łukaszenka dał Białorusi tyle niepodległości ile można było dać. Dosyć wprawnie lawirował między naciskami UE( niemiec) a Putina. Szedł swoją drogą. Drogą , może nie najwyższego bogactwa obywateli, ale spokoju i normalnego życia. Bez przepychu ale też bez głodu. Za każdym razem, gdy byłem na Białorusi, bardzo mi się tam podobało a ludzie, z którymi rozmawiałem, byli zadowoleni. Ale sielanka się skończyła. Putin wyciągnął łapy. Gdyby nie działania Łukaszenki, Białoruś stałaby się drugą ukrainą. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem dla Białorusi byłoby teraz stawić zbrojny opór w przypadku ruskiej agresji. To pokaże opinii światowej, że Putin jest zupełnie niewiarygodnym bandytą atakującym nawet swoich sojuszników, dążącym do zwarcia militarnego w Europie. Białorusi da to zysk w postaci amerykańskiej pomocy i wprowadzenia dodatkowych, może ostatecznych, sankcji świata wobec rosji. Ale tak, czy tak , Białoruś utraci niepodległość, w tym przypadku na rzecz wejścia w orbitę wpływów USA. Niestety, nie można spokojnie żyć znajdując się pomiędzy dwoma napalonymi, agresywnymi niedźwiedziami.
    Trzeba Łukaszence oddać sprawiedliwość, że wiódł swój kraj własną drogą, jak się dało najdłużej.

    • „Trzeba Łukaszence oddać sprawiedliwość, że wiódł swój kraj własną drogą, jak się dało najdłużej.”
     A cel i koniec tej drogi okazuje się być bliskim. Sam, opuszczony i odizolowany, może jedynie prosić o niezależność dla narodu białoruskiego. To przestroga dla Polaków, którzy za rządów PIS kroczą podobną drogą.

     • co za bzdury, takie zwasalizowanie jakie mamy obecnie wzgledem usa bylo chyba tylko w prlu za stalinizmu.

    • Jaki zbrojny opór? To jakieś fantasmagorie. Po czystkach ,co najwyżej część sił bezpieczeństwa będzie lojalnych wobec Łukaszenki. Wojsko białoruskie to druga Armia Czerwona. Kadra oficerska kończyła radzieckie i rosyjskie szkoły wojskowe. To tam mają znajomych i przyjaciół i przeciw Rosji nie kiwną jednym palcem. Własna droga Łukaszenki to między innymi walka z białoruską tożsamością. Wielce oryginalna koncepcja.

  • FAKTY SĄ TAKIE, że Kacapy wymordowały lub okrutnie prześladowały 2 mln Polaków. A Jankesy NIEKONIECZNIE (co nie znaczy , że należy im włazić bez mydła), „wielki dobry człowieku”.

 2. Nasze „elyty” przez 30 lat wpychały konsekwentnie Białoruś w łapy Rosji, konsekwentnie delegitymizowały Łukaszenkę, który jest jaki jest, ale był demokratycznie wybrany i był gwarantem niepodległości Białorusi. A teraz nagle obudza się z ręką w nocniku, jak Rosja wreszcie dokona aneksji, jak będzie trzeba to w pełni demokratycznie i w rezultacie referendum, jak na Krymie.

  • nasi politycy chodzą na pasku ukraińskich neobanderowców,
   sprawy tak już daleko zabrnęły, że mają związane ręce,
   robią dobrą minę do złej i wrogiej Polsce neobanderowskiej gry,

   dziś już nikt nie ma wątpliwości kto zorganizował kijowski majdan,
   kto strzelał z hotelu do swoich – Ukraińców wyciągniętych z domów,
   kto wymordował ludzi w domu związkowym w Odessie,

   to dzięki poparciu polskich polityków bandyta Bandera jest ojcem Ukraińców,
   a jego oddziały zapisane ludobójstwem Polaków,
   są bohaterami dla ukraińskich dzieci,

   to polscy politycy nie dostrzegli, że najkrótsza droga z Rosji do Warszawy prowadzi przez Mińsk,
   a wojskowy fort Królewiec jest zabezpieczeniem marszu na Europę,

   skoro tak, to co to są za „polskie” elity polityczne,
   gdzie w tym czasie byli polscy analitycy,
   gdy do głosu dochodzili polscy neobanderowcy po akcji Wisła, piekło i vel coś tam,
   i prali mózgi Polakom, znającym temat banderyzmu Kresowiakom,

   Kim są entuzjaści „międzymorza” na Ukrainie?
   mysl-polska.pl/1733
   Czy grozi nam ukrainizacja polskiego prawosławia?
   mysl-polska.pl/1778
   dzienniknarodowy.pl/czarno-czerwono-kijowie-spadkobiercy-bandery-obchodzili-rocznice-urodzin-wideo/

   Musisz to wiedzieć – Jeżeli ten życiorys jest prawdą – to zastanówmy się wspólnie nad Polską
   youtube.com/watch?v=Ew6PCDzxPH4

  • Na Krymie Rosjanie stanowią 80% mieszkańców, a Ukraina po 2013 poszła w stronę banderyzmu, więc wynik krymskiego referendum było przesądzony. Jeśli przenosisz to na grunt Polski, to jesteś ukraińskki troll albo bezmózg. Natomiast argument, że Ruscy wymordowali 2 miliony Polaków (skąd ta liczba?), a Amerykanie nie (wiec trzeba iść z USA) to wręcz gównomózgowie (a nie bezmózgowie). Nawet nie ma jak z tymi bredniami polemizować.

  • nie wiem czy nie ma bo ruskie oficjalnie będą jeszcze bliżej Warszawy, tylko pytanie po co im to ???

   • Może najwyższy czas, żeby zrówanć z ziemią całą tę parszawę z jej antypolskim elementem, bo to co tam wyrabiają to się w głowie nie mieści.

 3. Nasze cysorze odpędzali g jak psa,no to tylko patrzeć jak będziemy bezpośrednio graniczyli z kacapskim imperium.

   • Graniczymy ale z małą jeszcze „wyspą” i ewentualny ich atak jest możliwy do przewidzenia. Jak będziemy graniczyć jeszcze od strony Ukrainy i Białorusi to będzie już bardzo groźnie.

 4. Łukaszenko jest ateistą, więc co on robi w cerkwi, prócz dobrego. Wraźenia?
  Tak, czy owak próbuje bronić swój kraj i państwo. A czy to samo robią polskie władze, zapalając świeczki chanukija?

  • Widząc jak rozdają polskie paszporty w Izraelu oraz kładą pokotem wszystkie ważniejsze programy zbrojeniowe razem z zakładami, to proponował bym już nie liczyć na polskich polityków tylko studiować mapy aby zapamiętać drogi prowadzące np do Szwajcarii. Tak na zaś.

 5. Było oddać POKŁON Synowi Człowieczemu (i się NAWRÓCIĆ wraz z całym Narodem) a tak kremlowski SARUMAN wyrżnie Białorusinów (patrz plan pt Mitteleurope)

  ku czci i Wiekuistemu Panowaniu swojego Londyńskiego SAURONA

 6. Łukaszenka to dobry polityk, nasi do pięt mu nie dorastają, zamiast podtrzymywać kontakty z przyjazną nam Białorusią rząd brnie w Banderland i wspiera wrogów Polski.

 7. No to może teraz parszywe trolle przestaną wreszcie pisać brednie o tym jak to na Białorusi wszystko czyste i posprzątane, a w Polsce tylko syf i bałagan. Niedługo trzeba będzie czekać jak białoruski syf stanie się przysłowiowym.

Comments are closed.