Wściekłość w Brukseli. Dla Trumpa Unia to już nie państwo. Drastycznie obniżył jej status dyplomatyczny i nawet o tym nie poinformował

Donald Trump/fot. PAP/EPA
Donald Trump/fot. PAP/EPA

Donald Trump to jeden z niewielu światowych polityków, który nie bawi sie w konwenanse. Według dziennikarzy Deutsche Welle, prezydent USA obniżył status dyplomatyczny delegacji unijnej. Przedstawiciele UE traktowani są już nie jak państwo, a jako organizacja międzynarodowa.

„Nie wiemy dokładnie, kiedy to nastąpiło, bo najwyraźniej zapomnieli nas poinformować. Mogę tylko powiedzieć, że nie zostało to dobrze odebrane w Brukseli” – mówi anonimowy urzędnik z Brukseli.

Prawdopodobnie decyzja o obniżeniu statusu została podjęta pomiędzy październikiem a listopadem ubiegłego roku. Od tego czasu Unijni delegaci nie byli zapraszani na oficjalne wydarzenia organizowane m.in. uroczystości pogrzebowe George’a H.W. Busha.

Status potwierdził się również poprzez protokół dyplomatyczny. Ambasador UE przy Waszyngtonie David O’Sullivan został wyczytany na końcu, a nie jak było to wcześniej, zgodnie ze stażem w placówce. Wówczas nazwisko O’Sullviana powinno znaleźć się w pierwszej 20 lub 30 spośród wszystkich 150 ambasadorów.

„Usłyszeliśmy, że zapomnieli nas poinformować, a taką decyzję podjęto, bo najwyraźniej ich szef protokołu uważa, że jest słuszna” – powiedział cytowany przez DW dyplomata jednego z krajów UE.

Źródło: DW.com / NCzas.com

37 KOMENTARZE

 1. To już prawiczki kochają Trumpa mimo ustawy 447? UE takiej ustawy nie wprowadziła.

  • ala wilkom dobrze się żyje w Polsce bo pasożytują na Polakach których uważają za „co najwyżej odchody ludzkie”.

  • Dlaczego Francuzi nienawidzą ue? Czyżby nie rozumieli, że wysokiego podatki są dobre?

    • ala wilkom dobrze się żyje w Polsce bo pasożytują na Polakach uważając ich za „co najwyżej ludzkie odchody”.

    • Przecież Szwajcaria, USA są bogatsze od Francji.

    • no tak to bywa droga Alu jak Węgrzy muszą płacić Francuzom za wodę z Dunaju

     • ala wilkom dobrze się żyje w Polsce bo pasożytują na Polakach uważając ich za „co najwyżej ludzkie odchody”.

  • Za to zrobiła z nas kolonię ekonomiczną. Nic nie możemy zrobić w swoim kraju, bo owczarki niemieckie jak Junkers Timmermans i inna zwierzyna od razu atakują Polskę.

  • Tak zwana „unia” nigdy państwem nie była. No może w chorych mózgach debilnych lewaków typu Guj czy Franc oraz niedorobów ala wilków.

   • Chciałbym, żebyś miał rację. Prawda jest niestety taka, że UE ma wiele cech suwerennego państwa (granice, terytorium, rząd, policję, sądownictwo, walutę, politykę fiskalną, dyplomację, politykę gospodarczą). A jeśli UE jest suwerennym państwem, to kraje członkowskie nie są, bo nie może na jednym terytorium być dwóch suwerenów. A i zanim mnie zwyzywacie od lewaków: ja nie mówię, że to dobrze że Unia jest państwem. Mówię tylko jaki jest stan faktyczny.

    • „Unia” europejska to neonazistowska organizacja przestepcza której podstawowym atrybutem jest łamanie praw i zasad przez siebie ustanowionych.
     To klasyczny, już drugi przykład do czego prowadzi degeneracja systemu demokratycznego. Pierwszym przykładem była III Rzesza, poprzedniczka tej czwartej zwanej dla niepoznaki unią.

    • Ma wiele cech, ale nie do końca, więc jest takim „państwem nie do końca”.

    • UE nie ma własnego terytorium. Obejmuje terytoria państw członkowskich, ale własnego nie ma. Nie spełnia więc podstawowego warunku pozwalającego nazywać ją państwem.

 2. Prawiczki tęsknią za Europą Narodów z 1914 i 1939 dlatego nienawidzą UE.

  • ala wilkom dobrze się żyje w Polsce bo pasożytują na Polakach uważając ich za „co najwyżej ludzkie odchody”.

  • Lewiczki tęsknią za Europą zjednoczoną przez słynnego socjalistę Adolfa Hitlera w 1941 roku.

 3. No to jest państwem UE czy nie? Bo twierdzą, że nie ale protokół by chcieli jak dla państwa. Jest państwem, jest. A Polska nie jest niepodległa.

 4. Słusznie uczynił, wszak UE nie jest żadnym państwem tylko organizacją międzynarodową. Jak ONZ.

  • Nie poinformował bo i po co? Nie ma kogo informować. Pijaki i zboki nie muszą być informowane.

 5. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, Trump prawidłowo ocenia i traktuje urzędasów z Eurokołchozu

 6. I prosta sprawa jak się wymyslało bzdurne teorie że UE to i unia i państwo to w końcu ktoś zaczął to na swój użytek interpretować ,,układ z Maastricht”

 7. Co w tym dziwnego? UE to nie państwo. I prawidłowo je teraz klasyfikują. To tylko klub państwo. Popieram.

 8. Coś tym marksistowskim eurokołchoźnikom nie wychodzi odbudowa socjalistycznej III Rzeszy.
  Eurokołchoz jest jak Nadniestrze czyli państwo które niby jest i nie istnieje.

 9. Podobno z tego powodu Federica Mogherini utoczyła 9 wiader łez w 3 dni, a pewien znany z beżowości gastarbeiter osiwiał i musi się teraz farbować…

Comments are closed.