To jest mistrz! Nieprawdopodobna akcja ratunkowa w Alpach. Trudno uwierzyć co zrobił ten pilot [VIDEO]

akcja ratunkowa z użyciem śmigłowca na przełęczy Anterne we francuskich Alpach fot. Twitter @Aviationdailyy
akcja ratunkowa z użyciem śmigłowca na przełęczy Anterne we francuskich Alpach fot. Twitter @Aviationdailyy

Akcja ratunkowa z użyciem śmigłowca niczym z filmu akcji rozegrała się na stoku we francuskich Alpach. Dzięki mistrzowskiemu manewrowi pilota udało się dotrzeć do kontuzjowanego narciarza. Ryzyko było jednak ogromne.

Do zdarzenia doszło 2 stycznia we francuskich Alpach, niedaleko miejscowości Luchon. Na trasy narciarskiej na przełęczy Anterne, w masywie Giffre (Haute-Savoie), jeden z narciarzy imieniem Bruno doznał kontuzji kolana. Został ewakuowany przez zespół medyczny za pomocą śmigłowca i przewieziony do szpitala w Chamonix.

Nicolas Derely nagarał film na którym widać jak śmigłowiec zbliża się do stromego stoku opierając o niego nosem dzięki czemu zespół ratowników mógł dokonać desantu i zająć się poszkodowanym. Gdy ratownicy przygotowali narciarza do transportu śmigłowiec powtórzył manewr i po zabraniu wszystkich odleciał do szpitala.

Manewr wykonany przez pilota był bardzo ryzykowny. Wymagał niesamowitej wręcz precyzji i opanowania ze strony pilota, a także doskonałej znajomości wymiarów maszyny. Śmigła wirnika helikoptera znajdowały bardzo blisko zbocza. Gdyby doszło do kontaktu zarówno załoga śmigłowca jak i narciarz ponieśliby śmierć.

Źródło: Skipass.com

6 KOMENTARZE

 1. U nas operator wiertolieta też dokonał MISTRZOSTWA ŚWIATA,

  udało mu się za PIERWSZYM PODEJŚCIEM ściąć wiatrakiem ZABYTEK NARODOWY

  czyli limbę karłowatą – symbol Sudetów,
  mimo iż miał masę miejsca by podejść w bezpiecznej odległości od niego…..

 2. totalna głupota
  mógł zabić załogę i poszkodowanych.
  to niegodne ratownika

Comments are closed.