Żydzi idą na współpracę z narodowcami we Francji! Le Pen na drodze do władzy

Marine Le Pen. Foto: PAP/EPA
Marine Le Pen. Foto: PAP/EPA

Notowania francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen zdają się iść mocno w górę. Rysująca się możliwość sukcesu spowodowała, że z narodową prawicą chcą podjąć współpracę nawet niektóre środowiska żydowskie, które dotąd oskarżały tą partię o antysemityzm.

Zjednoczenie Narodowe (RN, czyli dawny Front) jest liderem sondaży w przewidzianych na maj wyborach do PE. Partia Marine Le Pen jest też jedynym ugrupowaniem, które skorzystało na ruchu Żółtych Kamizelek. W sondażu poparcia RN wyprzedził po raz pierwszy o 2 procenty pierwszy lewacką Zbuntowaną Francję Jeana-Luca Mélenchona i może liczyć na 35%.

Transfer do partii narodowej zgłosili także dwaj ważni politycy centroprawicy, deputowani Partii Republikanie Thierry Mariani i Jean-Paul Garraud. Mariani to były minister transportu z czasach prezydentury Nicolasa Sarkozyego. Garraud wspierał zaś François Fillona podczas kampanii prezydenckiej w 2017 r.

Wybory do PE mogą być dużym sukcesem Zjednoczenia, co pozwoli zapomnieć o słabym wyniku Marine Le Pen z II turze wyborów prezydenckich. Szefem kampanii partii narodowej w wyborach do PE został już mianowany zaledwie 23-letni Jordan Bardella. Z pochodzenia jest Włochem, a do młodzieżówki FN przystąpił w wieku 16 lat. We wrześniu 2017 r. został rzecznikiem Zgromadzenia Narodowego. Jego wybór ma pokazać dynamizm i otwartość partii na młodych ludzi.

Szanse na sukces są duże i wydaje się, że dostrzegły to także środowiska mieszkającej we Francji diaspory żydowskiej. Już od pewnego czasu było zresztą widać, że ich prawicowo nastawieni przedstawiciele dostrzegają zagrożenia płynące dla swojego środowiska z dużego napływu emigracji, zwłaszcza wyznawców islamu.

Mnożące się akty antysemityzmu otworzyły środowiska żydowskie także na współpracę a antyemigracyjnymi narodowcami. Okazuje się, że pod koniec listopada 2018 r. powołano „Komitet czujności”, który chciałby mieć wpływ na politykę personalną tej partii (nacisk na odcięcie się od osób podejrzewanych o antysemityzm i sprawdzenie kandydatów). Około dwudziestu polityków współpracujących ze Zjednoczeniem utworzyło także Narodowe Zgromadzenie Żydowskie wewnątrz partii. Jego założyciel Jean-Richard Sulzer, wyjaśnia: nasze podejście polega na życzliwym, ale czujnym wsparciu dla Zgromadzenia Narodowego.

25 KOMENTARZE

 1. Panie Autorze drogi, nie „tą” partię, tylko „tę” partię! Po takim kwiatku (czy raczej chwaście) odechciewa się dalej czytać.

  • Czytelniku drogi, czytasz za darmoche to nie wybrzydzaj. Sfinansuj własny portal z poprawną polszczyzną. Czemu nie?

   • Czytelniku (mam nadzieję, że nie Autorze), jeżeli ktoś zgłasza sugestie jak poprawić ten portal (i to za darmochę), to znaczy, że mu zależy na jego jakości. Jeżeli zbyt wielu czytelników odejdzie, czy to zakładać własne portale czy do innych, w których kaleczenie polszczyzny jest mniej zaawansowane, to i ten straci rację bytu.

    • No właśnie, gwoli ścisłości. Gdzie w wypowiedzi: „Panie Autorze drogi, nie „tą” partię, tylko „tę” partię! Po takim kwiatku (czy raczej chwaście) odechciewa się dalej czytać.”, M zgłosił sugestię jak poprawić ten portal ?
     Raczej kłuje po oczach owo „odechciewa się czytać dalej”, co sugeruje że treść atrykułu jest obca, że całość jest niestety przyćmiona błędem językowym, i zniechęcić ma do czytania.
     Pomyliłem się?

     • Nie twierdzę, że zmiany sugerowane przez M. są daleko idące ale gdyby w przyszłości autor tego samego błędu już nie popełnił, to jednak portal odniósłby korzyść. Mnie akurat liczne błędy językowe i merytorycznie na nczas.com jeszcze nie odstraszyły ale chyba tylko dlatego, że na razie ma on monopol na treści konserwatywno-liberalne. Ale nie musi to dotyczyć wszystkich czytelników.

 2. Ale towarzystwo! Narodowi socjaliści i komuniści którzy chcą 100 proc. podatku od najbogatszych. W tym kraju to chyba nie ma normalnych partii. FN jest przynajmniej anty-niemiecki – i to jest dla Polski bardzo korzystne.

 3. źle to wróży frontowi narodowemu, pejsy z każdy pójdą aby tylko móc robić swoje szemrane interesy pewnie jakiegoś Danielsa z Mosadu im podeślą aby im duraczył i doradzał nie niejedno

  • Można pójść i z pejsami, ale gdy się okrzepnie, pejsatych zostawić na lodzie i tyle:-)

   • Pomarzyć można. W rzeczywistości jaką znamy jest raczej odwrotnie.
    Np, w latach 80 Michnik i jego kamraci przyczepili się do kościoła ja rzep do psiego ogona. I zostali życzliwie potraktowani.
    Po 1990 roku jak zaczęli pluć na kościół to jeszcze do dzisiaj nie przestali.
    Wysunąłbym postulat, że by od nich jak najdalej. Toto jednak oblazło pół świata i wszędzie swój krzywy nos wsadzi.

 4. Teraz widzimy jak”żółte kamizelki”dla co niektórych, będą tylko dobrą okazją
  dla ich” wlasnych interesów”,a nie poprawieniem warunków do życia dla podatników tego kraju.

 5. Ja to nie wiem jak można narodowcami nazywać ludzi którzy sa sponsorowani i popierają komunistów? Przecież komunizm nie uznaje granic, i okrada każdego. Nazywanie kogoś narodowcem, który popiera komunizm jest nie logiczne, wiec głupie. Zadziwiajacym jest fakt iż we wszystkich środkach przekazu czy to tivi, radio, prasa, internety, nie naszła taka refleksja

  • każdy z tych pasożytów popiera tego kto im płaci. żaden polityk nie ma kręgosłupa moralnego, dlatego go wpuszczają do telewizji. każdy patriota jest ignorowany bo jest niebezpieczny dla systemu, szczególnie jeśli ma coś ciekawego do powiedzenia. cyrk musi być cyrkiem.

   podsumowując.. wszystkie pasożyty jakie widzisz w tv są identyczne. chcesz wolności? losuj sejm. matematycznie nie ma innej możliwości by być wolnym. te SBckie pajace potrafią nawet ubrać w żółtą kamizelkę Brigite Bardot, by tylko przejąć ten niebezpieczny dla nich ruch.

   • Jest dokładnie tak jak piszesz…ostatnio np. taki Andruszkiewicz vel „Wycieraczka”

 6. Micron, Le Pen, ta sama banda pasożytów. z dwojga złego już lepszy jest ten Micron, przynajmniej musiał sypiać z babcią, Le Pen nie zrobiła nic. absolutnie nic.

  jedno jest pewne. francuskie SB zrobi wszystko by uciszyć kamizeli. nawet da na prezydenta chodzącego na rękach ultraortodoksyjnego żyda z Paragwaju który szczeka zamiast mówienia po francusku. nie macie skali zakłamania systemu, oraz, że absolutnie jedyną drogą wyjścia jest WYLOSOWANIE SEJMU. całego narodu nie przekupią. nie da się.

  • kovalsky? ty to chyba obrzezany jestes bo tak ostro ci z ryja czosnkiem jedzie?

 7. Niech Pani Le Pen nie da się nabrać, że żydzi idą w współpracę i to jeszcze z Narodowcami…

 8. Widać,że żydzi francuscy bardziej się boją się islamistów niż narodowców. To jest logiczne- wybór mniejszego zła. Co będzie dalej – po zwycięstwie LePen – to się okaże. Zobaczymy.

 9. Żydy zawsze wiedzieli jak się ustawić, dlatego tak dobrze im się żyło w Polsce pod zaborami. Nie mieli skrupułów, żeby robić interesy z naszymi wrogami.
  Popierają MLP, bo liczą, że ta chwyci ciapatych za pysk. W przeciwnym razie będą musieli się ewakuować z Francji.

 10. Le Pen jeżeli pójdzie na współpracę z żydowskimi świniami i parchami, a dodatkowo pqejsatymi brudasami, to będzie najbardziej niedorobiony, i najgłupszy przygłup w historii Francji.

 11. Żydzi to tylko takie sobie zwisające cewki moczowe zwisające kozim capom spod brzucha, które dodatkowo jako najmniejsze plemię na świecie zostało oskalpowane na napletach. Żydzi to kozie syny stworzone z ojca kiepa i matki blachary betoniary i babki pojary.

Comments are closed.