Apple usunął ze swojego sklepu chrześcijańską aplikację. Krytykowała homoseksualizm i wzywała do nawrócenia

Koncern Apple ma różnego rodzaju łopoty: słabnąca sprzedaż, afera z ładowaniem iPhone’ów XS i XS Max. Firma została pozwana za fałszowanie danych technicznych telefonów w specyfikacji. Zarzuca się jej naruszenie praw patentowych producenta procesorów Qualcomm. Teraz do tego doszła krytyka z usunięciem ze swojego sklepu chrześcijańskiej aplikacji „Living Hope Ministries”.

Ta chrześcijańska aplikacja krytykowała homoseksualizm, nazywając go bez ogródek chorobą oraz zalecała leczenie osób z taką przypadłością.

Aplikacja jednocześnie wzywała wszystkich do nawrócenia się na chrześcijaństwo, ponieważ tylko w ten sposób mogą dojść do zbawienia. To oczywiście nie jest żadnym wykroczeniem ani w niczym nie jest sprzeczne z prawem, ponieważ niemal każda religia wszywa inne osoby na nawrócenie się na jej wiarę.

Apple jednak pod wpływem krytyki uznał, że aplikacja promuje wiele niebezpiecznych zachowań i zdecydowała się ja usunąć. Aplikacja została usunięta na skutek interwencji różnego rodzaju lobbies, z których najbardziej wojująca była grupa aktywistów “Truth Wins Out”.

Krytycy aplikacji zaapelowali do sklepów Google i Amazona, żeby one również wycofali aplikacje.

W obronie aplikacji wystąpiły konserwatywne serwisy internetowe. Firmie zarzucono wprowadzanie cenzury oraz ograniczanie swobody wypowiedzi.

Źródło: Cyfrowa rp.pl

8 KOMENTARZE

  1. Jestem przeciwnikiem wprowadzenia cenzuru prewencyjnej przez Aple!

  2. To teraz wszyscy wchodzą na stronę sklepu Google i dają maksymalna liczbę gwiazdek, na pohybel lewakom.

  3. Paranoja związana z tą firmą postępuje. W komentarzach jakiegoś portalu, branżowego, koleś napisał, iż Iphone jakiś tam sobie kupił, zbierali (zakładam, że z żoną) przez ileś tam czasu na niego, a kosztował ponad 5 koła, i niech wszyscy się od niego odwalą. Może i tak, ale co taki ajfon za 5,2 tys. potrafi, herbatę robi?

  4. Religia do kościołów! Religia cofa! Religia marnotrawi czas i pieniądze! Za religię ludzie się zabijali, zabijają, i będą zabijać! Religia to przekleństwo człowieka!
    Do refleksji!

Comments are closed.