CNN uderza w Red is Bad. Ubrania patriotyczne i wolnościowe jak mundury SS

CNN logo fot. cnn.com / Koszulka Red is Bad fot. materiały promocyjne redisbad.pl
CNN logo fot. cnn.com / Koszulka Red is Bad fot. materiały promocyjne redisbad.pl

Telewizja CNN po raz kolejny uderza w polskich nacjonalistów. Tym razem doszukuje się „faszyzmu” w ubraniach patriotycznych produkowanych m.in. przez firmę Red is Bad.

„Ubrania pomagają mobilizować skrajną prawicę” – czytamy w reportażu, w którym autor oburza się na hasła czy symbole pojawiające się na ubraniach. Czytając całość możemy mieć wrażenie, że bluzy czy też koszulki to współczesne mundury SS.

Zdaniem CNN skandaliczne są między innymi teksty typu „Mój ulubiony kolor to biały”, ponieważ jest on jednoznacznym wskazaniem na szerzący się Europie rasizm. To jednak nie wszystko, w tekście znajduje się bowiem dużo więcej „smaczków”.

Dziennikarze wymieniają między innymi takie zwroty jak: „Zbyt biały dla Ciebie” zapisane w formie „2YT4U”, czy też „Reconquista Crimea” przypominające, zdaniem autorów, brutalne wygnanie muzułmanów z Krymu.

„T-shirt to więcej niż tylko t-shirt. W ramach szerszej subkultury młodzieżowej można wzmocnić identyfikację rasistowską i nacjonalistyczną oraz mobilizować ekstremistyczne działania i przemoc” – przekonują nas dziennikarze portalu CNN.

Jakby tego było mało pod lupę wzięto również przedsięwzięcia, które sponsorowane są przez firmy produkujące odzież patriotyczną. Według CNN „nacjonalistyczny streetwear” finansowo napędza radykalizację społeczeństwa. Wspierane są bowiem filmy na YouTube oraz projekty muzyczne, które nawołują do nienawiści.

Gdy czytamy tego rodzaju artykuł, to realnie zastanawiamy się, „jaki towar” muszą przyjmować pracujący tam ludzie. Specjalnie dla nich przypominamy, że ubrania „faszystowskiej firmy” Red is Bad bardzo często nosi m.in. prezydent Polski Andrzej Duda.

Źródło: CNN.com / NCzas.com

25 KOMENTARZE

 1. Juda nie jest prezydentem Polski, lecz figurantem, nosi te ubrania żeby ogłupiać patriotyczny lecz mało rozgarnięty lud. Jakby mu zakazali to by przestał nosić. Pozwalają mu to robić tak jak na Ukrainie pozwalają na rozwój banderyzmu, żeby mieć mięso armatnie na wojnę z Rosją.

 2. andrzej juda’sz nosi jakieś ubrania ?????
  NO i CO Z TEGO ?????
  jankeskie amerykańskie parchy ZNOWU ŁŻĄ i TYLE !!!!!
  TO JEST WAŻNE !!!!!
  ŚMIERĆ parchom i jankesom i szkopaom i banderowcom i innemu ścierwu i ich sługusom CZYLI kapo i DO PIEKŁA Z nimi i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

  • „jankeskie amerykańskie parchy ZNOWU ŁŻĄ i TYLE !!!!!”

   hehe… dobre. Idz sie leczyc na glowe – ale nie do psychologa, ale od razu do psychiatry, niech cie zamkna w psychiatryku, stamtad nie bedziesz straszyl.

  • 100% racji – teraz sam sie zainteresuje tymi ubraniami. Raz sierpem, raz mlotem czerwona cholote.

  • To np. koszulki z napisem „Volenti non fit iniuria”. Oczywiście ogólnie przewagę mają motywy patriotyczne.

   • Była też (ma ją!) koszulka łącząca zarówno wolnościowców z narodowcami w sensie ścisłym z postacią profesora Romana Rybarskiego.

 3. Teraz to z pewnością coś kupię. Najlepiej lewactwo z CNN potraktował Trump.

 4. Bolszewicy, którzy kiedyś udawali Rosjan, teraz udają Amerykanów, ale choćby 666 razy zmienili swoje nazwiska, to i tak wszystkim wiadomo, co to za swołocz.

 5. – thanks cnn, free adds always welcome : )
  And,
  niech jakiś lingwista rozwinie naszym kochanym no-nazi-amerykanom – in return
  Polish comprehension of this three magic words:
  Cable… – kabel, kapuś, donosiciel, delator
  News… –
  Network… – siatka, sitwa, układ
  A
  najlepszego komentarza dostarcza język jidysz: hucpa!

 6. Zydzi razem z tymi mongolami (ruskami) sobie myśleli że wymorduja bialego czlowieka ot tak

 7. Jepać ten cnn czy inny tvn. Czerwone, zawszone kundle żałośnie ujadają a wolnościowa karawana jedzie dalej!

 8. W sieci można kupić koszulkę z napisem CNN-Communist News Network z literą „C” w kształcie sierpa i młota.

 9. CNN is red – but RED is BAD so CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN isCNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD – CNN is BAD –

 10. Najlepszym sposobem na takie warknięcia jest kompletne olewanie. Po prostu róbmy swoje.

 11. CNN wygląda, że promuje ustrój totalitarny, bo pierwsza litera w ich nazwie przypomina sierp, a młoty zapewne są w redakcji. To mi tak wygląda…

 12. Słuchajcie, ja sobie przejrzałam produkty tej firmy i nie trafiłam na żadne koszulki w stylu „mój ulubiony kolor to biały” albo „zbyt biały dla ciebie”. Skąd oni to wzięli? Może były w ofercie wcześniej? A może oczernianie?

Comments are closed.