MEGA konferencja! Korwin-Mikke, Tumanowicz i Braun. „Jesteśmy eurontuzjastami. pozostajemy miażdżącymi krytykami Eurokołchozu” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke, Witold Tumanowicz oraz Grzegorz Braun. / foto: YouTube
Janusz Korwin-Mikke, Witold Tumanowicz oraz Grzegorz Braun. / foto: YouTube

Janusz Korwin-Mikke, Witold Tumanowicz oraz Grzegorz Braun wzięli udział w kolejnej już konferencji koalicji antyunijnej i propolskie. W czasie swoich wystąpień mówili m.in. o dążeniu do odzyskania suwerenności Polski oraz swoim euroentuzjaźmie, który narzuca antyunijność.

– Niemiecka AfD zapowiedziała w ciągu 5 lat przeprowadzenie Dexitu, czyli wyjścia z Unii Europejskiej, jeżeli ta nie spełni kilku postulatów (…) Tego typu postulaty sprawiają, że w Niemczech wygrają partie, które kwestionują granice na Odrze – mówił Korwin-Mikke.

– My jako Ruch Narodowy popieramy dążenia do suwerenności państw europejskich (…) będziemy do tego też dążyć tu w Polsce. Stąd właśnie podjęliśmy współpracę środowisk antyunijnych, propolskich w ramach koalicji, która ma wystartować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego – przekonywał z kolei Tumanowicz.

– Ze swojej strony chciałbym przypomnieć, że jesteśmy wielkimi zwolennikami swobody podróżowania, gospodarowania, cieszy nas przejaw każdej ludzkiej inicjatywy. (…) Nie wyobrażamy sobie kontynuacji tej smutnej praktyki, w której polskie sprawy są nieustannie narażone na bezpardonowe ataki – mówił Braun.

– Jesteśmy w gruncie rzeczy euroentuzjastami. Europa jest to nasz ukochany kontynent, cywilizacja i tradycje właśnie wolnościowe i narodowe. (…) Dlatego pozostajemy miażdżącymi krytykami eurokołchozu, jak wszystkich projektów kolektywistycznych – dodawał lider Pobudki.

67 KOMENTARZE

 1. Braun intelektualnie to jest potęga. Z nim mało kto jest w stanie wytrzymać konfrontację, do tego pierońsko silna osobowość. Jego ortodoksyjne katolickie nastawienie, które skądinąd jest wielką cnotą, w dzisiejszych czasach naraża go na konflikt niemal ze wszystkimi. Ciężko będzie utrzymać spójność tego sojuszu, ale bądźmy dobrej myśli. Już widać jakościową różnicę w wypowiedziach, nie rozwalanie jak JKM a budowanie, pozytywny przekaz w miejsce negatywnego to ewidentnie zasługa Brauna i to powinno procentować.

  • Braun ma korzenie żydowskie co dla wyborcy prawicy jest wielką zaletą.

  • Nie widzę w Jego wypowiedzi nic nadzwyczajnego. Co JKM rozwala? Przestań bredzić dziadu. A skąd Ty możesz wiedzieć czy ten przekaz jest pozytywny dla większości, to, że Tobie się podoba to nie oznacza, że automatycznie będzie dobrze trafiał do większości potencjalnych wyborców debilu. Nie bredź pajacu, bo JKM z tego towarzystwa ma największe poparcie, więc raczej nie masz racji – co by się zgadzało, bo twoje wpisy nie są zbyt spójne logicznie.

   • JKM ma dzieciaku poparcie bo jest żałosnym libertynem. Dzieciarnia daje się nabierać na hasła typ róbta co chceta. JKM to pod pewnym względem w gruncie rzeczy taki Owsiak.
    Co ciekawe za moich młodych lat JKM prezentował się jako konserwatywny liberał. Dziś to już tylko libertyn, żałosny stary satyr. Ale mimo to ma moje poparcie bo idea likwidacji eurkołchozu, którą głosi jest słuszna.

    • JKM nie jest libertynem tylko deistą. „Róbta co chceta” to lewacki chսja warty slogan którego używają spierԁoliny Twojego pokroju – Co to niby ma wspólnego z wolnością i odpowiedzialnością (Volenti non fit iniuria)?

     • „JKM nie jest libertynem tylko deistą” Używasz dzieciaku pojęć, znaczenia których nie rozumiesz. Z czytania ze zrozumieniem pała.
      Chasło libertynów to w nomenklaturze Owsiaka właśnie róbta co chceta.

     • libertyn
      osoba sceptyczna w sprawach religijnych

      Chyba Ty czegoś tu nie rozumiesz pajacu, a nie Ja. Chսj mnie obchodzi co Owsiak rozumie przez słowo „libertyn” – być może Ty wiesz lepiej od niego. Słabo się bronisz Imbecylu. Nie kompromituj się już pajacu.

     • libertynizm to wolnosc osobista, faktycznie kloci sie to z religia ale nie z definicji

     • „libertynizm” – A On napisał, że Korwin to „libertyn”

     • dla mnie libertynizm to czesc skladowa libertarianizmu
      korwin kojarzy mi sie nie z tym a z hajlowaniem

     • Dla Ciebie, ale to są dwa zupełnie różniące się od siebie pojęcia nie mające ze sobą nic wspólnego.

     • znowu piszesz jak katolicka ciota (fajne okreslenie palikota) co sie tlumaczy za frywolnosc korwina

     • hihi – No nie… Palikot który pisał dla katolickiego pisma i w dodatku popiera przywileje dla ciot śmie nazywać ludzi katolickimi ciotami – szczyt głupoty.

      Z kim Ja dyskutuję? Z debilem? Ty w ogóle nie trafiłeś, bo Ja nie jestem katolikiem i nie mam z katolicyzmem nic wspólnego.

     • hihi
      Prezentujesz myślenie dychotomiczne.

      Dychotomia myślenia – błąd procesów myślowych wyróżniony przez Aarona Becka charakteryzujący się postrzeganiem różnych zjawisk tylko w skrajnych aspektach. Dychotomia myślenia może prowadzić do występowania problemów psychologicznych.

      Przykłady dychotomii w myśleniu: dobrze – źle; prawdziwy – fałszywy; winny – niewinny; my – oni; przyjaciel – wróg; zasady – brak zasad; tyrania – wolność; demokracja – dyktatura; sprawiedliwość – niesprawiedliwość; naturalny – nienaturalny; cywilizowany – barbarzyński; kapitalistyczny – marksistowski.

      Według Edwarda de Bono dychotomia jest jedną ze skaz tradycyjnego myślenia człowieka, ponieważ uniemożliwia dostrzeżenia całego spektrum danych zjawisk lub tego, co jest pomiędzy nimi. Takie myślenie pełne jest pojęć-pułapek, jak wolność, sprawiedliwość, demokracja, imperializm. Myślenie w pobliżu tych pułapek jest praktycznie niemożliwe, ponieważ natychmiast zostaje się wessanym przez utrwalone wzorce, których nie można zakwestionować. Przykład: jeżeli kwestionuje się demokrację, jest się faszystą, jeśli mówi się o socjalizmie, to jest się marksistą itd. Polaryzacja jest tak zdecydowana, że nie dopuszcza żadnego „pomiędzy”.

      Źródło: Wikipedia

    • Widzisz to co chcesz widzieć. Przeróżni ludzie popierają Mikke ale wszyscy nie chcą płacić podatków. Przeważają brunatne żółte kamizelki.

     • Najpierw niech podatki będą niskie i niech nie idą na bandę urzędniczych darmozjadów, wtedy ludzie zaczną je płacić.

  • Z Brauna to taka intelektualna potęga, że poza katololo w wersji hard powtarza tezy, które 40, 30 czy 20 lat temu sformułowali Janusz Korwin-Mikke i Stanisław Michalkiewicz. Ale skąd taki smark mało lotny umysłowo jak @Stop (JKM „libertynem” :D ) może to wiedzieć, jak sam mało czyta, jeszcze mniej rozumie, a samego Brauna poznał zapewne dopiero 4 lata temu…

   • Braun przynajmniej sie nigdy nie osmieszyl. Winnicki, JKM,Kowalski,Kukiz i wielu innych sie wielokrotnie osmieszala i klamala. Braun wykonuje niesamowita prace. Wiec szacunku

    • Następny… Nie no, wcale się nie ośmieszył, zwłaszcza wtedy gdy mając emploi hiperkatolika zaprosił na swoją konwencję joginów z występami.
     PS. Daj no przykład kiedy to JKM się ośmieszył czy kłamał.

     • Klamal mowiac o tym ze jest katolikiem. Wielokrotnie. Osmieszyl sie tym jak jako konserwatywny katolik robil dzieci dookola i chwalil sie jaki uczciwy bo alimenty placi a inni nie. Sam na niego glosowalem wiele razy i nie zaluje. Zawiodlem sie na jego czynach i smieszy mnie jak dzieci dwoja sie i troia zeby wytlumaczyc kazda glupote ktora palnie. Zreszta tez tak robilem. To przychodzi z wiekiem. Zycze mu jak najlepiej, chcialbym podobnych ludzi ale faktycznie konserwatywnych, jednak jemu chodzi tylko o wolny rynek a czy to bedzie Polska,Europa czy twor swiatowy nie ma dla niego znaczenia.

     • @Cyprian NSZ
      1. JKM jest członkiem Kościoła rzymskokatolickiego;
      2. Konserwatywnym katolikiem mieni się nie JKM (który nigdy nie zgrywał klerykała jak różni politykierzy), a Grzegorz Braun, który się ośmieszył pajacując z joginami na swojej konwencji;
      3. JKM nie robił dzieci dookoła tylko ze swoimi żonami (nawiasem pisząc : obecna żona Pana Brauna nie jest jego pierwszą połowicą – i co teraz bigocie?)
      4. Miałeś przedstawić dowody kłamstw i ośmieszania się JKM, a nie wytwory swojej wyobraźni…

    • Cyprian NSZ
     Kłamiesz to raczej TY.

     Jeśli JKM powiedział kiedyś, że jest katolikiem nieuczestniczącym w obrządku kościelnym (tak kiedyś twierdziłeś w dyskusji ze Mną), to znaczy, że jest deistą – Czego nie rozumiesz? Oczywiście jeśli faktycznie tak powiedział, bo Ty oczywiście możesz kłamać – żadnych dowodów na te rzekome słowa Korwina przecież jeszcze nie przedstawiłeś.

     Równie dobrze mógłby powiedzieć, że jest protestantem który nie chodzi do zborów i też wyszłoby, że jest deistą.

     Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak na to, że kłamiesz, bo podobno (jak wynika z filmu Tomasza Agenckiego KORWIN the movie) Korwin sam kiedyś powiedział, że kult maryjny to pogaństwo – co oznaczałoby, że od początku był co najmniej protestantem – jeśli nie deistą.

     • Korwin stwierdzil ze jest deista po tym jak wybuchla afera ze zdradza zone.Ludzie ja sluchalem Korwina nie od ostatnich 5 lat.
      No naprawde myslalem ze znacie go troche dluzej.

   • Ty intelektualna potęgo może jest tak, że 40 lat temu Braun nie miał szans głosić poglądów, które głosili JKM czy Michalkiewicz bo chodził jeszcze do podstawówki?
    A może jest też tak, że poglądy głoszone przez obu zacnych i zasłużonych panów były juz znacznie wcześniej na świecie głoszone przez wielu innych?
    Jak takich obrońców ma JKM jak Anomin i ten pomyleniec o przydługawym nicku, to tylko mu współczuć.

   • Odnośnie libertynizmu to postawa życiowa JKM w 100 proc. wyczerpuje pojęcie libertynizmu. Jak się kiedyś nauczysz czytać ze zrozumieniom, to poczytaj najprostszą definicję na Wikipedii, tą dla mało wyrobionych intelketulnie, żeby ci się coś w głowie nie przepaliło od nadmiernego wysiłku, może wtedy coś zrozumiesz.

    • Naucz się smarku czytać i pisać ze zrozumieniem, a dopóki tej trudnej dla siebie sztuki nie opanujesz nie udzielaj się na tym forum. Swoją pisaniną robisz niedouczony neofito krzywdę Panu Grzesiowi jak te szury od Karonia, które z tego marksistowskiego menela na utrzymaniu żony zrobiły sobie bożka i „wielkiego specjalistę od kapitalizmu”.

 2. Natomiast z wypowiedzi JKM można by wznosić, ze należy wzmacniać obecną formułę UE, żeby trzymała niemieckie nacjonalistyczne partie za twarz. Dziwna to antyunijność.

  • Nie wcale tak nie wynika imbecylu. Wniosek jest z tego taki, że unie należy rozwalić, a nie gadać brednie o Europie ojczyzn które są nie do zrealizowania.

     • A jak będzie można wyrobić niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej świadectwo prawdziwego Polaka?

    • Nie trzeba będzie, WOLNOŚĆ to nie RN.

     WOLNOŚĆ, to wbrew pozorom najbardziej otwarta na świat i liberalna światopoglądowo partia ze wszystkich na Polskiej scenie Politycznej – są za likwidacją przywilejów prawnych dla małżeństw (likwidacji państwowych małżeństw) – tak samo jak dla wszystkich innych grup. W sprawie aborcji wszyscy w partii głosują jak chcą (czyli niczego nie przegłosują – i dobrze, bo lepiej nie ruszać kompromisu). Jednocześnie jest to też partia konserwatywna postulująca rządy państwa prawa i reformę sądownictwa – ale nie taką jak PiS – to nie sędziowie są źli tylko prawo i system są złe. Sędziowie powinni być dobrze opłacani, żeby trudniej było ich przekupić. Trybunał konstytucyjny powinien zostać zlikwidowany – jego funkcje przejąłby Sąd Najwyższy. Liczbę sędziów w Sądzie Najwyższym należy zredukować do 9. Tutaj JKM ma ciekawe propozycje, które do mnie trafiają: youtu.be/8mvp3_VoAtg?t=1020 (do realizacji niektórych wymienionych rozwiązań potrzeba większości konstytucyjnej). Gospodarka to oczywiście likwidacja podatków dochodowych i podatków PCC, likwidacja ceł, elastyczne obniżanie VAT-u-i akcyz, zniesienie możliwie jak najwięcej koncesji i licencji (wszystko w ramach prawa). Prywatyzacja kopalń i stoczni. Polityka społeczna to w zasadzie likwidacja polityki społecznej – likwidacja 500+ i zasiłków socjalnych, (opcjonalnie zasiłki, mogą ograniczać się jedynie do wyjątkowych przypadków i mogłyby być świadczone jedynie na poziomie samorządowym) Reforma emerytalna (docelowo likwidacja KRUS i ZUS), emerytury byłyby wypłacane z budżetu państwa, aż do zakończenia tego systemu i oczywiście wypłacenie odszkodowań emerytom których PiS i PO oszukało – To jest niedopuszczalne, żeby prawo działało wstecz – PO – OFE – podniesienie wieku emerytalnego może dotyczyć tylko tych którzy wchodzą na rynek pracy w momencie wprowadzenia ustawy o podniesieniu wieku emerytalnego. PiS obniżył wiek emerytalny również tym którzy wchodzili na rynek pracy w momencie ustawy PeOwskiej, oraz obniżył po chamsku emerytury funkcjonariuszom PRL-owskim – nie ma najmniejszego znaczenia czy ta grupa jest lubiana przez głupią większość, czy nie, prawo musi być egzekwowane i nie może działać wstecz, emerytury to prawa nabyte (dotyczy to zarówno działań PO jak i PiS-u). Prywatyzacja szkolnictwa – opcjonalnie bon edukacyjny. youtu.be/GXPDJt7Dxgc Prywatyzacja Szpitali – opcjonalnie system publiczno-prywatny (np. rozwiązania wzorowane na niektórych krajach zachodnich) – odsyłam do wykładów Doktora Radosława Czosnowskiego:
     youtu.be/I-vkRdk41do
     youtu.be/y2WjGB9Y5Lk
     Wiadomo, że to co napisałem, to było tylko w skrócie.

   • Cóż z takim mistrzem dedukcji jak ty nawet nie zamierzam wchodzić w polemikę. Głównie dlatego, żeby ci nie zabierać czasu niezbędnego żebyś mógł się na jutro do szkoły przygotować, w końcu to ostania klasa gimnazjum. Nieprawdaż?

    • Dziadu przestań bredzić i weź leki, bo snujesz najwyraźniej jakieś urojenia.

     • wyp….. do swojego cwela z metra ciętego tam jest poziom dla takich debili jak ty.

     • Wezmę co będę musiał a ty idź już odrób lekcje, bo jeszcze gimnazjum nie skończysz.


     • Nie zauważyłeś, że to narodowiec? Słabo.
      A nawet jeśli ludzie popierający Korwina są ze sobą skłóceni, to właśnie bardzo dobrze świadczy o środowisku popierającym Korwina. Musi być jakaś dyskusja – na tym właśnie polega postęp ludzkości.

     • Korwin narodowiec? Partia konserwatywna ktora nie chce ruszac kompromisu aborcyjnego heh to co to za prawica.

  • Nigdzie nie napisałem, że Korwin to narodowiec. Co nie oznacza, że nie mogłaby tego kompromisu ruszyć. W obecnej sytuacji żeby osiągnąć jakiś wynik trzeba głosić kompromisowe poglądy.

   Ja osobiście jestem za całkowitym zakazem aborcji, bo aborcja jest sprzeczna z zasadą nieagresji.

 3. mój też ale gdyby kandydaci przedstawili badania z wariografu poświadczające o braku współpracy ze służbami to byłoby super
  oczywiście zdaję sobie sprawę że to ma zapewnić środki do funkcjonowania i dostęp do mediów
  i przygotować Polaków do rozgrywki z bolszewią

  czy ludzie którzy całymi dziesiątkami lat przywykli do okradania Polski i Polaków
  na setki tysięcy, miliony i miliardy bezkarnie odpuszczą?
  oczywiście bez rozstrzygnięć siłowych się nie da
  tylko jak to odspawać?

  • służby to ludzie:
   wymierają – podsyłać im do roboty „naszych” młodych,
   rozmnażają się – (…)
   demoralizują się – dać im naszą wrogą ideologię,
   no i piją! – więc trzeba z nimi pić aż będą nasze!
   (Korwin pije tylko wino… może to i problem : )

 4. Obecna UE / Eurokołchoz i wartości unijne to twór satanistyczny, talmudystyczny,
  wystarczy poczytać Talmud „Kiedy żyd zamorduje goja nie będzie żadnej kary śmierci”, jest tęż że można gwałcić dzieci nawet mające 3 lata, oszukiwać, kraść …
  Co mamy zakaz stosowania kary śmierci nawet podczas wojny, przyzwolenie na gwałty, pedofilię,
  ściąganie bandytów gwałcicieli z Afryki, handel ludźmi, dziećmi,
  wciskanie kitów o globalnym ociepleniu spowodowanym przez człowieka …

 5. Szanowni Panowie: JKM, Braun, Winnicki – żadnych kłótni i wyciągania różnic programowych, bo prosty człowiek i tak się na tym nie wyznaje i nie ma na takie „studia” czasu” bo zwykle ciężko pracuje po 10 godzin dziennie. Ustalcie maksymalnie! 1 – 3 tezy programowe/hasła propagandowe o ważnej i długiej perspektywie dla Polaków, bo prosty wyborca więcej nie zapamięta. „Psychologicznie Jajec” jak mawiał płk. Kwiatkowski. Posłuchajcie się choć raz takiego jak ja szaraczka a będzie w końcu nasze na wierzchu. Życzę powodzenia i macie mój głos. I moich bliskich też.
  Z serca Szczęść Boże wszystkim Wam

 6. Ujawniamy! Polski ambasador prowadzi tajne rozmowy w sprawie odszkodowań za mienie ofiar holokaustu

  „Ambasador RP w Kanadzie Andrzej Kurnicki negocjuje po kryjomu m.in. Holocaust Restitution (wypłata odszkodowań za majątek pozostawiony przez ofiary niemieckich zbrodni) jako Ambasador Pełnomocny MSZ ds. relacji z żydowską diasporą.”

  warszawskagazeta.pl/swiat/item/6148-ujawniamy-polski-ambasador-prowadzi-tajne-rozmowy-w-sprawie-odszkodowan-za-mienie-ofiar-holokaustu

 7. Chłopcy ciągle bawią się w hasełka. To dobrze, mają zajęcie. Jakby co chłopcy przypominam stare przysłowie „w jedności siła”. Europa będzie silną tylko wtedy, kiedy będzie zjednoczoną.

 8. Jedyne co tą „antyunijną koalicję” łączy to oficer prowadzący.

Comments are closed.