Specjalny hostel LGBTBDSM w Warszawie. Za pieniądze mieszkańców

Rafał Trzaskowski. / foto: PAP/Paweł Supernak
Rafał Trzaskowski. / foto: PAP/Paweł Supernak

Już w tym miesiącu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisze kartę z postulatami środowisk LGBTBDSM. Prawie pewne więc jest, że Warszawa reaktywuje utrzymywany z pieniędzy Warszawiaków hostel dla osób nieheteronormatywnych, którzy mimo specjalnego hostelu uważają jednocześnie, że nie powinno się zwracać uwagi na ich upodobania.

Media nazywają ośrodek „hotelem-azylem” dla osób LGBTRTVAGD. Działał on już wcześniej przy ul. Żurawiej 24A przez ponad rok do jesieni 2016.

Prowadzony był przez fundację Lambda. Przybywało do niego kilkadziesiąt osób, głównie spoza Warszawy.

Przy takiej ilości gości długo to ciągnąć nie mogło. Z przyczyn finansowych placówka została zamknięta.

Mimo to Yga Kostrzewa z fundacji Lambda przekonuje, że taki „azyl” jest niezbędny dla LGBTQWERTY.

Osoby LGBT, szczególnie transpłciowe, narażone są w zwykłych ośrodkach dla bezdomnych na ostracyzm, są ofiarami transfobii i homofobii. W hostelu mogłyby liczyć na bezpieczeństwo, mogłyby odbić się od dna – twierdziła w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Osoby, który mieszkały w pierwszym hostelu, się usamodzielniły. Mają mieszkania, pracują – mówiła.

Placówka teraz ma zostać reaktywowana. W trakcie kampanii wyborczej była to jedna z obietnic Rafała Trzaskowskiego w ramach tzw. karty LGBT.

W sprawie karty [LGBT – red.] spotkaliśmy się z prezydentem Rafałem Trzaskowskim jeszcze przed jego zaprzysiężeniem, w listopadzie – mówił „GW” Oktawiusz Chrzanowski ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza – Zapewnił, że podpisze ją w styczniu. Czekamy na ruch prezydenta – dodał.

Źródło: onet.pl

Comments are closed.