TVN lamentuje nad „masakrą dzików”. Polski Związek Łowiectwa dementuje ich kłamstwa. „Myśliwi nigdy nie wyrażali na to zgody”

fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny. fot. Pixabay

TVN grzmi, że do końca stycznia może zostać odstrzelonych nawet 200 tys. dzików. Polski Związek Łowiecki dementuje nieprawdziwe doniesienia, które od kilku dni pojawiają się w mediach. Zarząd Główny PZŁ wydał w tej sprawie oświadczenie.

„Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego stanowczo oświadcza, że informacje pojawiające się ostatnio w mediach, mówiące o tym, że w ramach odstrzału sanitarnego tylko w styczniu i lutym br. Planowanych do odstrzału jest około 200 tys. dzików są nieprawdziwe” – napisano.

W oświadczeniu podkreślono, że zgodnie z zatwierdzonym przez Lasy Państwowe i obowiązującym planem łowieckim od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca tego roku pozyskanie dzika określono na poziomie ponad 185 tys. Obecnie wykonany został on w ponad 90 proc.

„Stanowczo podkreślamy, że liczba 185 tys. dzików dotyczy całego roku łowieckiego, na obszarze całej Polski, i tylko tak powinna być traktowana. Niemożliwym i niedopuszczalnym jest pozyskanie 200 tys. dzików w dwa miesiące. Zarówno władze Polskiego Związku Łowieckiego, jak i sami myśliwi nigdy nie wyrażali zgody na tego typu działania, nigdy nie były one też planowane przez Polski Związek Łowiecki, ani też organy Państwa” – zaznaczono.

Lament TVN-u krótko skomentował jeden z użytkowników Twittera, zamieszczając oświadczenie PZŁ: „Kłamaliśmy, kłamiemy i będziemy kłamać”.

Źródło: Twitter

14 KOMENTARZE

  1. Nczas nie manipulujcie tutaj i nie róbcie ludzi w chu… Wystarczy przeczytać sobie gloswielkopolski.pl/w-wielkopolskich-lasach-nie-bedzie-juz-dzikow-planowany-masowy-odstrzal-budzi-watpliwosci-nawet-samych-mysliwych/ar/13783908 no i tyle w temacie.

    Czy Nczas to jakaś parchata tuba propagandowa?

  2. w radiu mówili, że Niemcy wystrzelali 800 000 dzików w 2017 r. I gdzie wtedy było TVN?

  3. To jest właśnie to państwo w totalitarne? Ja w swoim lesie nie mogę ustrzelić dzika żeby potem go zjeść (pomijam to, że jestem weganinem – myślę, że dla prawdziwej dziczyzny zrobiłby wyjątek)?

    • To po co masz zastrzelić dzika? Nie lepiej pohasać po łanach stokrotek?

      • Takie odstrzeliwanie dzików powinno odbywać się naturalnie, a nie przez państwo, ale to jest niemożliwe w państwie totalnym gdzie ludzie nie mogą mieć broni i nie mogą w pełni decydować o swojej własności.

Comments are closed.