4 lata dla seksmarszałka z Podkarpacia. Winny 16 zarzutów gwałtów oraz korupcji

Mirosław Karapyta zwany
Mirosław Karapyta zwany "seksmarszałkem"/fot. PAP/Darek Delmanowicz

Były marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta został uznany winnym części 16 zarzutów. Sąd nie miał wątpliwości co do winy 58-latka w sprawie usiłowania gwałtów oraz przyjmowania łapówek w postaci opłacania pobytów w pensjonatach.

„Seksmarszałek” został skazany m.in. na cztery lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok ogłoszono dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Przemyślu i jest nieprawomocny. Oprócz tego musi zwrócić korzyści majątkowe, które uzyskał z części zarzucanych mu czynów i ponieść koszty sądowe.

Seksmarszałek został uznany winnym większości zarzutów, jakie w akcie oskarżenia zawarła przeciwko niemu Prokuratura Regionalna w Lublinie. Został uznany winnym zarzutów obyczajowych, m.in. gwałtów i części zarzutów korupcyjnych. Sędzia Andrzej Kowalczyk uważa, że w 2001 roku seksmarszałek zwabił podstępem do nieustalonego pokoju w Rzeszowie swoją podwładną, Dorotę R., zastawił ciałem drzwi, zaś potem rzucił kobietę na łóżko i przygniótł własnym ciałem, próbując doprowadzić do stosunku seksualnego.

Kobieta jednak zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy. Tą samą kobietę seksmarszałek miał molestować w Lubaczowie, gdzie podobną próbę seksu również podjął, ale z kanapą zamiast łóżka. Kobieta zdołała się oswobodzić.

Sąd uznał też, że seksmarszałek przynajmniej trzykrotne odbył stosunek seksulany z kobietą, która czyniła starania, by zwrócono jej prawo jazdy odebrane za punkty karne.

Oprócz tego seksmarszałek Mirosław Karapyta przyjmował korzyści majątkowe, m.in. od burmistrza Ustrzyk Dolnych, Henryka S. w postaci opłacania pobytów w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych. Były to kwoty 1,8 tys. zł, 840 zł i 600 zł.

Żyję w poczuciu niewinności. Od wyroku będziemy się oczywiście odwoływać, bo wyrok nie jest zadowalający. Od kilku lata trwa polowanie na marszałka, które rozpoczęło się jeszcze zanim CBA weszło do moich pomieszczeń, co jest odzwierciedlone w zarzutach – zapowiedział seksmarszałek.

Źródło: se.pl

11 KOMENTARZE

 1. Jarosław się cieszy, że koty nie potrafią mówić…

  • W niektórych przypadkach lepiej dla niektórych byłoby gdyby nie potrafili pisać. Straciłeś okazję, żeby siedzieć cicho.

   • Twoja polonistka z podstawówki powinna oddać całe wynagrodzenie jakie wzięła za czas twojego przebywania na jej lekcjach. Gdybyś umył sobie uszy wewnątrz, tymi takimi patyczkami z watką, słyszałbyś jak cicho siedziałem pisząc powyższy tekst.
    Twój przypadek klasyfikuje się do okreslenia mianem anatidaefilia persistens.

    • Chciałeś zabłysnąć, ale coś Ci się nie udało, biedaku, buuuu.

    • Widocznie absolwentowi Twojej podstawówki każde zdanie składające się z więcej niż trzech słów wydaje się niepoprawne. Skoro nie nadążasz, to na pewno wina piszącego. Coś mi się wydaje, że to było podstawówka sześcioklasowa.

 2. „seksmarszałek przynajmniej trzykrotne odbył stosunek seksulany z kobietą, która czyniła starania, by zwrócono jej prawo jazdy odebrane za punkty karne.”
  No jak w końcu, była gwałcona, czy dawała „de”, by załatwił jej zwrot prawa jazdy?

  • Dokładnie. Widocznie dwa pierwsze razy się za mało starała, skoro musiał być trzeci żeby prawko odebrać.

 3. Wysłać do lasu, teraz zaczynają się odstrzały na takie dziki. Po co cela.

 4. Bardzo łagodne te nasze sądy, w drugiej instancji dostanie pewnie ze 2 lata, jak tropiciel faszyzmu.,Gaweł.

Comments are closed.