Agata Duda czeka na pierwszą pensję! Zobacz ile zarobi pierwsza dama

Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Duda. Foto: PAP
Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Duda. Foto: PAP

Pierwsza dama zacznie na siebie zarabiać. Już niedługo Agata Duda ma dostać w końcu pensję. Słusznie bo bycie pierwsza damą to ciężka praca i odpowiedzialność. Ile miałaby zarabiać? Podobnie jak prezydent. 

„W przyszłym tygodniu chcę rozmawiać z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim na temat statusu pierwszej damy” – mówi w rozmowie z portalem rp.pl Sławomir Piechota z PO, szef sejmowej Komisji do Spraw Petycji.

Jak twierdzi polityk PO akurat w kwestii ewentualnego uposażenia dla pierwszej damy panuje ponadpartyjna zgoda.

Dlaczego w ogolę podjęto ten temat? Otóż okazuje się, że małżonka Prezydenta RP to tak naprawdę funkcja społeczna. Nieuczciwe jest, że może ona zajmować stanowisko nawet przez dekadę, a składki ZUS płaci z własnej kieszeni.

Pytanie najważniejsze na ile pieniędzy może liczyć pierwsza dama? Tutaj są już małe rozbieżności. W październiku mówiło się, że PiS pracuje nad ustawą, która ma uregulować sprawy związane z wynagrodzeniem dla pierwszej damy. Wtedy wspominano o kwocie w wysokości mniej więcej 13 tys. zł brutto.

Źródło: Super Express

26 KOMENTARZE

 1. pensja to dodatek do odszkodowań,

  Ujawniamy! Polski ambasador prowadzi tajne rozmowy w sprawie odszkodowań za mienie ofiar holokaustu

  „Ambasador RP w Kanadzie Andrzej Kurnicki negocjuje po kryjomu m.in. Holocaust Restitution (wypłata odszkodowań za majątek pozostawiony przez ofiary niemieckich zbrodni) jako Ambasador Pełnomocny MSZ ds. relacji z żydowską diasporą.”

  warszawskagazeta.pl/swiat/item/6148-ujawniamy-polski-ambasador-prowadzi-tajne-rozmowy-w-sprawie-odszkodowan-za-mienie-ofiar-holokaustu

  • ‚zarobi’ zydowka nic nie zarabia jej sie nalezy bo ‚zycie i majatek goja nalezy do zyda’

 2. Składki za nią powinni płacić, ale nie pensje. Wszak mieszkając w pałacu prezydenckim, nie muszą wydawać kasy na jedzenie czy podróże.

 3. Cyrk, cyrk, cyrk. Rozpasanie, konsumpcja, przeżeranie, lenistwo, chciwość…

 4. A jakie obowiązki ma ta kobieta, za co jej mają płacić? Nie jest obowiązkiem towarzyszenie prezydentowi w podróżach i wizytach.

  • Ona akutar bardzo dużo robi. Pomaga w różnych organizacjach, uczy dzieci w szkole polonijnej,zajmuje się sprawami zwykłych ludzi. Tylko k tym się nie mówi, bo to jest niemedialne. Poza tym nie chodzi o same zarobki,tylko o to,że w XXI wieku kobieta jest niezależna od męża i nie powinna być na jego utrzymaniu.

   • Tak i dostanie kasę 10cio krotnie większa od kobiety która dorabia się garba pracując ciężko na emeryturę

 5. Jeżeli nie wolno jej pracowa”, to należy płacić… Tylko bez przesady. Tyle ile by zarobiła w swojej poprzedniej pracy, a o ile nie pracowała wcześniej, to co najwyżej minimalną. Pewnie dostają też niemałe diety. Ale płacić trzeba

 6. Słusznie bo bycie pierwsza damą to ciężka praca i odpowiedzialność. Ile miałaby zarabiać? Podobnie jak prezydent. ?????? czy was powaliło od włażenia pisuarom w odbyt? jaka ciężka praca? za co ona odpowiada jak nie podejmuje żadnych decyzji?

 7. Pomstujecie na nich a i tak stale poparcie im rosnie wiec kto tu klamie ?

 8. Składki z jakiej własnej kieszeni?! – Najpierw trzeba mieć tą własną kieszeń. A tak w ogóle oni wszyscy siedzą w naszych kieszeniach i nawet nie mamy najmniejszego wpływu na to co się dzieje w kraju. Jak to jest? – Zawsze słucha, co siedzi w czyjeś kieszeni a nie odwrotnie. Składki też idą z naszych podatków, bo niby skąd ma mieć na składki. To znowu robienie z Polaków idiotów. Z jakiej racji mamy znowu płacić na jej pensję i to niemałą bo 13 tys zł, prezydent ma ponad 20 000 + różne dodatki. Z racji przydziału jest prezydentową i prezydent ją powinien utrzymywać, jako osobę przy swoim boku. Jak sam autor napisał, jest to funkcja społeczna a na funkcji społecznej nie powinno się zarabiać. Poza tym mają zapewnione mieszkanie w pałacu, opiekę medyczną,wyżywienie, korzystanie z samochodów służbowych – jednym słowem całe utrzymanie i to na najwyższym poziomie. Utrzymujemy ich my – podatnicy i jeszcze mamy dopłacać?! Niech najpierw Polacy zaczną dostawać odpowiednie wynagrodzenia za swoją pracę a nie jałmużnę.

 9. Gdzie, prezydentowe dostaja pensje ??? Moze jeszcze zony :ministrow, wiceministrow, poslow, i tych na najwyzszysz szczeblach spolek skarbu panstwa !!!!. Jesli juz to tylko skladki zusowskie !!!! Nam nikt pesji nie funduje bez pracy. !!!!

 10. ja na pania Agate dude nie glosowalam. Jaki jest zakres obowiazkow tej pani? Pensja to jest wnagrodzenie za prace. Za nic nie odpowiada. nie podejmuje zadnych decyzji. I tak czerpie korzysci z bycia zona prezydenta. wszystko ma za darmo.to jest zensda ze wyciaga reke po pieniadze podatnika. Nie zgadzam sie na pe sje dla tej oani. Jezeli ta ustawa przejdzie nie bede glosowala na PIS.

 11. Za chwilę żony i kochanki wystąpią o pensje bo dodatki na dzieci otrzymują łącznie z 500+..

 12. Co tak rozpaczacie przecież cóż to za kwota złodzieje kradną miljardy zdrowia p. Prezydentowa?☺

  • To nie jest rozpaczanie, tylko przyzwalanie na dalsze kroki w dojeniu Polaków. Tak jak ktoś wcześniej napisał, najpierw żona prezydenta, potem żony wszystkich rządzących, kochanki i coraz więcej i więcej i więcej,itd. … . To jest igranie z cierpliwością i przyzwoleniem Polaków – ile jeszcze mogą wyszarpnąć z naszych kieszeni, a jak widać mogą, bo wszyscy się na to godzą. Tak właśnie metodą małych kroczków przyzwyczajają nas do coraz większego ograbiania – powyższy komentarz -Bzz jest tego najlepszym przykładem.

 13. 1. Mąż otrzymuje w okresie pobytu w Pałacu Namiestnikowskim takie pieniądze, że stać go na opłacenie składek żonie.
  2. Ona sama nie ma żadnych wydatków: mieszkanie, wyżywienie, przejazdy ma przez 5 lat za darmo. Nową kiecę raz na kwartał mąż kupi, stać go.
  3. Najprawdopodobniej to ona jego przeżyje – jeśli będzie miała słabą emeryturę (bez tych 5 lat), to przejdzie na jego emeryturę jako wdowa.

Comments are closed.