Brazylijski Trump zapowiada walkę z przestępstwami przeciwko własności prywatnej. Szykuje radykalne zaostrzenie prawa

Jardi Bolsonaro. Źródło:YT
Jardi Bolsonaro. Źródło:YT

Jair Bolsonaro, prawicowy prezydent Brazylii zapowiedział zaostrzenie ustawodawstwa w celu skutecznego zwalczania przemocy, która nasiliła się w ostatnim czasie w jednej z prowincji ubogiego rejonu Nordeste (Region Północno-Wschodni).

Bolsonaro nawiązał w piątek do filmu wideo, który zamieścił na Twitterze i na którym pokazano mężczyznę wygrażającego prezydentowi na tle podpalonego domu; film pochodził z prowincji Ceara w Nordeste, gdzie aresztowano w ostatnich dniach za przestępstwa przeciwko mieniu 287 osób.

„Stoimy – napisał na Twitterze prezydent Brazylii – wobec konieczności jak najrychlejszej zmiany ustawodawstwa z poparciem wszystkich szczebli władzy i mediów. Nie dlatego, że margines społeczny zagraża społeczeństwu, wymieniając moje nazwisko, ale żeby pokazać porządnym ludziom, po czyjej stronie jest władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza (…) Do tego potrzebne są właściwe mechanizmy, aby służby bezpieczeństwa mogły udzielić właściwej riposty”.

Fala przemocy inspirowana przez organizacje przestępcze sterowane przez bossów z brazylijskich więzień – komentuje EFE – skłoniła brazylijskiego prezydenta do wysłania do prowincji Ceara trzystu, a następnego dnia dodatkowo dwustu funkcjonariuszy Narodowych Sił Bezpieczeństwa.(PAP)

7 KOMENTARZE

  1. własność prywatna własności prywatnej nierówna.

    ciężko np porównywać majątek spadkobierców do ludzi którzy sami go zarobili. dziwne, że były generał nie rozumie czegoś tak podstawowego. hańbi on nie tylko wojsko w Brazylii, ale wojsko ogólnie.

  2. No i bardzo dobrze! ŻADNEJ litości fla bandytów! Chyba że się zmienią…

  3. To nie jest brazylijski Trump. Donald Trump mógłby Bolsonaro co najwyżej buty czyścić. Jeśli już to brazylijski Ron Paul albo JKM.

    • Po Jego wypowiedziach raczej najbliżej mu do JKM – może nie intelektualnie, bo pod tym względem akurat JKM go zjada, ale poziomem kontrowersji z pewnością dorównuje JKM – Jeśli nie przerasta.

Comments are closed.