Brednie Lecha Wałęsy, tym razem o amerykańskich bazach: „Z militarnego punktu widzenia bezsens. Z praktycznego, no to fajnie” [VIDEO]

Lech Wałęsa Kaczyński Twitter
PAP: Radek Pietruszka Lech Wałęsa

Kolejny dzień i kolejna kompromitacja Lecha Wałęsy. Tym razem były prezydent popisał się swoimi przemyśleniami na temat amerykańskich w Polsce. „Z militarnego punktu widzenia bezsens. Ale z takiego praktycznego, komfortowego, no to fajnie, no.”. 

„Chyba wiecie, że ten potencjał militarny co świat ma, to może 11 razy zniszczyć życie na ziemi” – mówił Wałęsa podczas spotkania z ludźmi.

„Z tego punktu widzenia, zbrojenie, wojska, jest bez sensu. Bo jest nasycenie maksymalne. Ale świat jeszcze się nie ułożył” – dodał.

„Dla komfortu naszego, dla spokojniejszego życia, to jak są Amerykanie to nas jeszcze bardziej chronią, jeszcze dolarów trochę zgubią. (…) Z militarnego punktu widzenia bezsens. Ale z takiego praktycznego, komfortowego, no to fajnie, no” – wypowoiedzial się w swoim stylu Wałęsa.

Były prezydent powiedział również co myśli o działaniach ambasador USA Georgette Mosbacher.

„To nie jest klasyczny dyplomata, Ona ma gorące serce, prawie polskie takie, i widzi, że tu się nie dzieje dobrze” – mówił bez zastanowienia Lech Wałęsa.

https://twitter.com/waldemar_kowal/status/1083476930601648128

Były prezydent, że tak powiemy no fajnie, no  się wypowiedział…

Źródło: Twitter

31 KOMENTARZE

 1. No cóż, chory człowiek – może by wydać jakiś komiks z jego wypowiedziami.

  • Taki mędrzec Europy jaka Wspólna Europa. Jedno i drugie chore, obleśne i szkodliwe dla ludzi

 2. Akurat tutaj Bolek ma rację bo z militarnego punktu widzenia te jednostki US Army, które miałby stacjonować w Trump itd. to jest żadna siła w porównaniu do tego co może podprowadzić tutaj FR w razie W. Dla gawiedzi to tak jak Bolek powiedział „no fajnie…”, daje poczucie złudnego komfortu psychicznego i tyle. Efekt odstraszający? Kogo mają te usraelskie wojska niby odstraszać? Jeżeli już by doszło do takiej gorączki to te siły US Army będą mięsem armatnim dla Ruskich… Żeby to miało jakiś minimalny sens to powinno tu stacjonować przynajmniej 100 tys żołnierzy US Army wraz z ciężkim sprzętem, obroną plot, lotnictwem, wojskami rakietowymi itd. plus drugie tyle podobnie wyposażonych naszych żołnierzy. Tylko pytanie po co taka siła miała by tu być? Żeby wkurzyć FR i rozpętać WWIII na naszej ziemi?

  • OMG!!!! master?…. of disaster, perhaps!!!!!!!! Ojska USrelaskie w Polsce nie są po to , żeby walczyć!!!!! Tylko PO to, żeby zrobić „punkt zapalny”! Jak kacapy rusza na nas to mogą zrobić yankesom q-q! I wredy się zacznie demolka! Dlatego wcale nie uważam, żeby było więcej potrzebnych yankesów u nas! Ta mała grupa spełnia swoją rolę celująco!!!! Inaczej te śmierdziuchy w onucach już dawno by posówały kobiey w twojej rodzinie!!!!!!

    • Michalkiewicz jest tego samego zdania – dobroczyńcy z USraela to zaraza a ci ze wschodu – nie mniejsza.

  • Nie trzba być ekspertem od historii żeby zauważyć kto na ostatnich wojnach zarabiał krocie a kto na nich tracił. Stąd łatwo wywnioskować kto może do wojny przeć za wszelką cene bo to doskonały interes.
   Pomyślcie @Master, myslenie nie boli.

   • No właśnie kto dzięki wojnom w XX wieku i teraz w XXI zarabia krocie? Kto się utrzymuje dzięki wojnom? :)

  • I tu się mylisz.Wystarczy JEDEN żołnierz amerykański stacjonujący u nas = że ruskie zaatakują USA i całe NATO. Cel odstraszać a nie prowokować.
   I tak trzymać FORD TRAMP ??

 3. Ten człowiek nawet porządnie wysłowić się nie potrafi, pewnie 1/3 tych ludzi przychodzi tylko po to aby się z Bolka pośmiać.

  • Jako że świń bronią świnie, to nie mógł się spotkać z ludźmi Wałek. Zresztą, z kim przestajesz – takim się stajesz?

 4. Widzę że propaganda KGB o tym jak to świat można zniszczyć ileś tam razy dalej żywa. Ludziki, obecnie broni jądrowej na świecie jest na tyle mało (i coraz mniej) że jeśli przeliczycie powierzchnię jaką objęłoby odpalenie wszystkich tych ładunków (przy założeniu że każdy zostałby zdetonowany w innym miejscu a w przypadku ataku wiele głowic walnie w to samo miejsce – „na wszelki wypadek” – w przypadku ważnych ośrodków) to wyjdzie wam że arsenał nuklearny na ziemi starczy może na 1/4 lądów.

  • Bezpośrednia siła rażenia to jedno, a drugie to opad radioaktywny itd. itp.

    • Obawiam się że to Ty musisz iść do szkoły :) Zbyt wielu z was myśli że wybuch nuklearny to to samo co katastrofa w Czarnobylu.

     Już samo twierdzenie o „zabiciu życia na ziemi” jest brednią chociażby z takiego względu że promieniowanie nie zabija wszystkich organizmów żywych, w końcu znaleziono żywe organizmy w próbkach z reaktora w Czarnobylu.

     • Wszyscy nie zginą – mimo że zginie wielu. Chodzi mi po prostu o to że nie jest prawdą twierdzenie że „jest tyle broni jądrowej że można wysadzić Ziemię kilka razy i zabić życie na nie” – to bzdura i jak powiedziałem, same zniszczenia w wyniku eksplozji nie przekroczą więcej niż 1/4 powierzchni tylko lądów. Ale jest jeszcze kilka ważnych informacji:
      1. Stany magazynowe krajów posiadających broń jądrową uwzględniają w swych liczbach głowice „przeterminowane” – nie działające a mimo to liczy się je jako część arsenału. To zresztą zrozumiałe, gdy ktoś atakuje Twój kraj 100 głowic, to fakt że 10 z nich nie eksploduje bo są nieczynne, nie jest żadnym pocieszeniem – zwłaszcza że nigdy nie wiadomo którą załadują na pokład bombowca (głowic na rakietach jest w rzeczywistości nie wiele, samych ICBM’ów około 400-600 w USA i mniej więcej tyle samo w FR i służą głównie do walenia w wyznaczone już z góry cele, w które są wycelowane).

      2. Masa głowic uderzy w o samo miejsce, np. w samą Moskwę, USA ma pewnie wycelowanych z 10 a może i więcej głowic. Dlaczego? Bo tego typu ośrodki są kluczowe w zniszczeniu łańcucha dowodzenia kraju a co jeśli jedna zostanie zestrzelona lub nie zadziała?

      3. Spora część fali uderzeniowej rozejdzie się po wodzie, nie po lądzie, dlatego że morskie porty wojenne to ważne punkty strategiczne a ze swej natury, spora część terenu w ich pobliżu to morze. To jeszcze bardziej zmniejsza wartość 1/4.

      4. Inna część fali uderzeniowej zostanie pochłonięta przez teren. Tak było w Nagasaki, gdzie zrzucono bombę potężniejsza niż na Hiroszimę ale ze względu na kształt terenu, zniszczenia były mniejsze.

      Generalnie polecam prześledzić ilość głowic nuklearnych na świecie oraz ich obszary zniszczeń w zależności od typu – są to dane publicznie dostępne. Wspomniane 1/4 to tak na prawdę wynik obliczeń przy założeniu że głowic jest 30 000 a nie jak w rzeczywistości 20 000 i to przy założeniu że średnia moc to 1 Megatona (w rzeczywistości najwięcej jest 500 kt i 250 kt).

      Liczba tego typu ładunków generalnie maleje bo są bardzo drogie w produkcji i utrzymaniu. Po za tym mają swoją „datę ważności” i trzeba je zamieniać na nowe.

      Jeśli chodzi o promieniowanie, to problemem jest raczej tzw. Brudna Bomba. Ale generalnie mało kto się w nią bawi (choć z całą pewnością kilka ich jest) ze względu na to że stanowi zagrożenie dla Twojego terytorium: wystarczy że wywiad namierzy składowisko tej broni i wystarczy walnąć tam konwencjonalnym ładunkiem i to Twój kraj dostanie od własnej broni. Problemu tego nie ma w przypadku głowic nuklearnych współczesnych bo wbrew filmowym bredniom, nie eksplodują (nie powstaje reakcja łańcuchowa) w wyniku jakiejś zewnętrznej eksplozji.

    • Możesz sobie zmniejszyć ADHD klawiaturowe („parcie na szkło”) przez umycie sobie łba pod napletkiem.

 5. Pan Wałęsa ma ten, mniej więcej milion baksów z Nagrody Nobla to powinien siąść na d..ie, kupić se piwko, pogadać z jakimiś młódkami w nim zakochanymi i tyle. A te blond lale od Glapińskiego to są fanatyczkami również Wałęsy, czy tylko państwowych pieniążków?

 6. Czyli jak zwykle, są plusy ujemne są i dodatnie – mówiąc inaczej jestam za a nawet przeciw. I pytanie za 10 punktów: Kiedy wreszcie przestaniecie pokazywać tego biedaka ? Cały urok pięknego zimowego dnia diabli wzięli, jak zobaczyłem tą inteligentną twarz na ekranie.

 7. był i jest agentem ZSRR to nic dziwnego że mu nie po drodze z amerykańskimi bazami

 8. BOLEK !!!!Do chu.a miłego ….daj sobie już spokój !!!! Idź się powieś albo sie utop…PALANCIE !!!!

 9. Hallo Frank, erhalte immer eine weiße „wp-comments-post.php” Seite, wenn ich einen neuen Eintrag absende… Ist dir dieses Problem bekannt ? Vielleicht kannst du mir auf die Sprünge helfen, wo ich suchen muss. Danke !

Comments are closed.