Celebryci o bardzo małym rozumku. Rusin, Rubik, Piróg, Margaret i Dorociński walczą o „prawa dzików” [VIDEO]

Kinga Rusin, Anja Rubik, Margaret. / foto: YouTube
Kinga Rusin, Anja Rubik, Margaret. / foto: YouTube

W środowiskach lewicowych, do których tradycyjnie należą celebryci, trwa właśnie fala oburzenia na plan wybicia dzików w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa ASF. Nasuwa się pytanie, jaką ustawę ma przykryć to zamieszanie, bowiem w poprzednich latach zabijano więcej dzików i żadnego zamieszania nie było.

W akcję obrony dzików włączyło się wielu celebrytów, część z nich wcześniej broniło karpi, a także brała udział w „Czarnym Piątku”. W trakcie tego protestu domagali się rozszerzenia prawa do zabijania dzieci nienarodzonych, nazywając je płodami, w kontekście dzików mówią już o dzieciach loch.

Jedną z celebrytek, która od lat walczy o tzw. prawa zwierząt jest Kinga Rusin. Przypomnijmy, że gwiazda TVN angażowała się też m.in. w ochronę drzew, fotografując się na tle drewnianego domu. – Nie dopuśćmy do RZEZI, która ma się rozpocząć już w tę sobotę! – apeluje na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Ocalmy tego malucha i 200tys. pozostałych w Polsce dzików! Nie dopuśćmy do RZEZI, która ma się rozpocząć już w tę sobotę! Kliknijcie w ten link i podajcie dalej, komu się da: https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/stop-rzezi-dzikow (aktywny link jest w opisie mojego profilu). Jedno kliknięcie to jeden mail. Dzięki Waszej mobilizacji już udało się wysłać ponad 20tys. maili do premiera Morawieckiego ??????! Zalewajmy dalej tę skrzynkę naszym veto! Niech wie, że się nie zgadzamy na wybicie w zasadzie calej populacji polskich dzików (210tys.), bo wiemy że nie ma to żadnego naukowego uzasadnienia i jest nieskuteczne w walce z ASF! *** W ramach walki z ASF między 2015 – 2017 odstrzelono 1.000.000 (!!!) dzików a ogniska choroby nadal się rozprzestrzeniają. Eksperci nie pozostawiają na pomyśle totalnej eliminacji suchej nitki. Problemem nie są bowiem dziki, ale człowiek i brak kontroli nad wdrażaniem programu bioasekuracji w Polsce, brak rzeczywistej kontroli sanitarnej (mówi o tym raport NIK i raport Głównego Inspektoratu Weterynarii) . *** Pomimo trwającej 3 lata akcji tępienia dzików we wschodnich rejonach Polski, co roku notuje się coraz więcej przypadków ASF. wszystkie nowe ogniska zarażenia w Polsce są wynikiem przenoszenia przez ludzi – patroszenie, skórowanie, wykorzystywanie mięsa – mimo zakazów! Do przenoszenia wirusa ASF walnie przyczynili się więc Ci którzy polowali na dziki! *** Aby zmniejszyć ryzyko rozwleczenia ASF, należy unikać działań, które mogą zwiększyć ruch dzików, zwłaszcza polowań zbiorowych. Spłoszone zwierzęta przemieszczają się bowiem na znaczne odległości, zarażając kolejne. To dlatego np. w Belgii w obszarze zakażonym całkowicie zabroniono polowania na dziki. Im więcej myśliwych i psów myśliwskich będzie miało kontakt z zakażonymi dzikami tym większe ryzyko rozwleczenia wirusa. Wirus przedostaje się do środowiska wraz z krwią np. podczas postrzału lub patroszenia zwierząt. To dlatego zamiast polować należy usuwać martwe dziki z lasu – padłe są rezerwuarem wirusa miesiącami – pisze koalicja Niech Żyją – inicjator akcji mailingowej. *** Dlatego działajmy! To tylko jedno kliknięcie! Ocalmy polskie dziki przed zagładą!!! https://petycj

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Kinga Rusin w ciągu ostatnich dni zamieściła kilka postów na ten temat. Bronienia dzików podjęła się także inna gwiazda programu TVN, Anja Rubik. Modelka również znana jest z licznych akcji, które rzekomo mają chronić środowisko.

– Trwają protesty w Polsce przeciwko wymordowaniu całej żyjącej w Polsce populacji dzika. Nie możemy pozwolić na to barbarzyństwo! – pisze dramatycznie Rubik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Trwają protesty w Polsce przeciwko wymordowaniu całej żyjącej w Polsce populacji dzika. Nie możemy pozwolić na to barbarzyństwo! Nadal apeluję o podpisy pod petycją w moim BIO. Jest także druga szalenie ważna! To list z apelem do Premiera, przygotowana przez #pracownianarzeczwszystkichistot https://bit.ly/2H39I3u https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/stop-rzezi-dzikow ???????? . The Minister of the Environment sentenced almost the entire population of wild boars to destruction! His decision is strongly criticized by the hunters themselves – it goes beyond hunting ethics – they say. . By the end of February, almost all wild boars in Poland will be killed. Also young, pregnant dungeons and individuals living in national parks. Total more than 210,000 animals! This is cruel, costly and completely devoid of scientific grounds. Przeczytajcie treść na kolejnych zdjęciach. Możecie wejść na strony @niechzyja @klubgaja lub na FB #pracownianarzeczwszystkichistot tam bez trudu, w kilka sekund podpiszecie obie petycje i znajdziecie wszelkie informacje. Zdj. Adam Wajrak #jestemzdzikiem #dzik #dziki #polskidzik #polska #boar #polishboar #wildlife

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Kolejną gwiazdą, która zaapelowała o wstrzymanie wybicia jest Edyta Herbuś. Aktorka podobnie jak ww. celebrtyki zamieściła „chwytające za serce” zdjęcie. – Sto zabijaniu!!! Zaplanowana rzeź ponad 210 000 dzików … To oznacza całkowite wyginiecie tych zwierząt w naszym kraju… – napisała.

Kolejna gwiazda TVN, która stanęła w obronie dzików to Michał Piróg. Piróg zamieścił idiotyczny cytat i zaapelował o przeczytanie listu, który jest skierowany do „wszystkich zarówno rolników, mieszkańców mających styczność z dziką zwierzyną, dla każdego kto ma sumienie i empatię jak i dla tych którym ich brak.”

Szczególnie „zabłysnęła” Margaret, która nagrała specjalną mini-piosenkę w obronie zwierząt. – Kto przypieprza się do wieprza ten wychodzi na leszcza – śpiewa Margaret, zachęcając do podpisania petycji przeciwko „masowemu odstrzałowi dzików”.

W akcje w obronie zwierząt od lat angażuje się również znany aktor Marcin Dorociński. Mężczyzna zamieścił na Twitterze zdjęcie, przypuszczalnie wykonane przez dziecko. – Nie zabijajcie dzików! Bardzo proszę – apeluje aktor.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#Repost @marta.kopaniecka with @get_repost ・・・ Maja bardzo prosi, dajcie dzikom święty spokój. ? #jestemzdzikiem

Post udostępniony przez Marcin Dorociński (@marcindorocinski)

Comments are closed.